Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Joffrey Baratheon

Joffrey Baratheon

Rozmazlený, zbabělý, arogantní a sadistický dědic Železného trůnu, který není hoden panování.

Sezóny 4
2011 - 2014

Joffrey Baratheon je nejstarším synem krále Roberta Baratheona a královny Cersei Lannister a dědicem Železného trůnu. Je velmi ctižádostivý, tvrdohlavý a popudlivý. Jako rozmazlený princ je zvyklý dostat vždy to, co chce, a být vždy v právu. Má tak velmi pokroucené představy o tom, co je dobré a co špatné.

Královna Cersei si svého syna hýčká a vychovává ho v „klasickém“ duchu rodu Lannisterů, podle nějž jsou všichni kromě jeho rodiny nepřátelé. Hlavním cílem Cersei je připravit Joffreyho na post krále Sedmi království, skrze nějž by mohla vládnout především ona.

Joffrey je považován za prvního narozeného syna krále Roberta Baratheona a dědice Železného trůnu, ale skutečnost je taková, že je to výplod incestního vztahu mezi královnou Cersei a jejím vlastním bratrem Jaimem. Tuto skutečnost nikdo nedokázal, ale šušká se o tom, že to tak je, což neprospívá k popularitě rodu Lannisterů, zvlášť když je to pravda.

Joffrey Baratheon je…

první série (Hra o trůny)

Princ Joffrey jede po boku svých rodičů do Zimohradu, kam si jeho otec jede pro nového pobočníka, starého přítele Eddarda Starka. Robert také přijel s nabídkou sňatku, kde si Joffrey má vzít Nedovu dceru Sansu Stark, čímž by konečně pokrevně spojili své rody.

Sansa a Joffrey se sbližují a následně spolu jedou do Králova přístaviště, kam se vrací Robert i Eddard. Cestou si dají zastávku a Joffrey se opět vybavuje se Sansou. Spolu jdou k řece, kde zrovna Arya Stark a řezníkův chlapec trénují šerm.

Joffrey se začne nad chlapcem vytahovat a Arya jej odhodí. Když se Joffrey pokusí Aryu napadnout, tak přiběhne Aryin zlovlk a kousne Joffreyho do ruky. Joffrey to jde ihned říct matce a výsledkem je popravení Sansina zlovlka. Od této chvíle jsou na sebe Sansa a Joffrey naštvaní.

V Králově přístavišti Cersei zavazuje Joffreymu pokousanou ruku a poté s ním hovoří o vládnutí. Joffrey je přesvědčen tím, že by jim měli všichni sloužit, zvlášť Seveřané, které by si krutě podmanil. Cersei mu řekne, ať si radši udobří Sansu, pak si ji vezme a tím si získá Seveřany na svou stranu, až bude na trůnu. Joffrey si následně Sansu udobřuje přívěskem.

Robert Baratheon umírá, ale jeho posledními slovy jsou, že Joffrey nemá usednout na trůn, ale Eddard, který má vládnout do Joffreyho plnoletosti. Mezitím ale Joffrey a jeho matka převzali trůn a odmítají Eddardův dopis. Ned je poté zavřen za zradu do žaláře.

Sansa předstupuje před Joffreyho a žádá ho, ať jeho otce pustí. Joffreyho jeho snoubenka ohromí, a tak se rozhodne, že pokud se Eddard veřejně přizná ke zradě a řekne o Joffreym, že je pravý král, tak jej propustí.

Eddard se rozhodne udělat veřejné přiznání. Když všechny Joffreyho podmínky splní, tak se Joffrey nečekaně rozhodne k popravení Eddarda. I přes odpor jeho matky Cersei a velmistra Pycelleho je Ned popraven.

Sansa jej kvůli tomu začne nenávidět. Joffrey jí jde poté ukázat Nedovu hlavu na kůlu, aby si uvědomila, co se stane s lidmi, kteří mu budou odporovat. Právě ale stojí u propadliny, a tak Sansu napadne Joffreyho shodit dolů. Tomu ale zabrání jeho stráž Sandor Clegane.

druhá série (Střet králů)

Joffrey jmenuje svým pobočníkem svého dědečka Tywina Lannistera. Ten ale překvapivě do Králova přístaviště nepřijíždí a místo něj se zde objevuje Tyrion Lannister, který byl Tywinem pověřen, aby se místo něj stal dočasným pobočníkem.

Tyrion se začíná zbavovat příslušníků Joffreyho a královny Cersei: velitele Městské hlídky Janose Slynta a velmistra Pycelleho. Joffreyho krutost ale nadále pokračuje: v trůnním sále míří kuší na svou snoubenku a poté rozkáže seru Merynovi, ať ji zbije. Naštěstí se v sále objevuje Tyrion a této krutosti učiní přítrž.

Tyrion se rozhodne, že Joffreymu pošle dárek a to dvě prostitutky, aby se jeho krutost uklidnila. Stane se ale pravý opak, když Joffrey nutí prostitutky, ať se navzájem bijí.

Joffrey se jde podívat na odjezd své sestry Myrcelly, kterou Tyrion provdal do rodu Martellů. Když se vrací zpátky na hrad, tak jdou všichni okolo davu lidí. Ti hodí na Joffreyho lejno a strhne se bitka, kde Joffreyho chrání hlavně Sandor. Když je po všem, tak je Joffrey rozzuřen, co si to jeho lid dovoluje, ale Tyrion mu to odůvodňuje tím, že se k nim chová krutě, tak oni se k němu taky tak zachovali.

Blíží se bitva o Královo přístaviště proti Stannisi Baratheonovi. Joffrey si pořizuje nové brnění, aby velel svým armádám. Během boje je ale stažen, protože má o něj jeho matka strach, tudíž velení přebírá jeho strýc Tyrion.

Když je po bitvě, tak Joffrey uděluje odměny za zásluhy. Petyr Baeliš dostává do svých správ Harrenov, Tywin Lannister se oficiálně stává pobočníkem krále a Margaery Tyrell se stává novou Joffreyho snoubenkou, i když byl zasnoubený se Sansou.

třetí série (první část Bouře mečů)

Joffrey projíždí se svou novou snoubenkou Margaery Bleší zadek (nejchudší a nejnebezpečnější část Králova přístaviště). Najednou se ale jejich konvoj zastaví a Joffrey neví, co se děje. Když se zeptá stráží, tak ti mu řeknou, že to je kvůli Margaery, která se šla podívat do jednoho ze sirotčinců.

Na hradě se jej Cersei ptá, co si myslí o Margaery a ten jí odpovídá, že je s ní předně kvůli spojenectví. Cersei chce ale vědět, co k ní cítí, na což Joffrey nechce odpovědět. Následně si ji večer pozve do svých komnat a odsuzuje ji, že byla manželkou Renlyho Baratheona. Margaery mu to ale důsledně odůvodní, čímž si Joffreyho přikloní na svou stranu.

Joffrey se jde podívat s Margaery do obřadního sálu, kde se budou brát. Joffrey je uchvácen historií, a tak to říká Margaery, která předstírá zájem. Poté otevírají velká vrata a spolu zdraví své poddané, které si Joffrey díky Margaery získal.

Joffrey si pozve Tywina do trůnního sálu a ptá se jej, proč se jednání Malé rady koná až na druhé straně hradu. Následně se jej vyptává, jestli je pravda, že za mořem je žena Daenerys Targaryen, která má draky. Tywin říká, že to je pravda.

Po několika dnech se koná svatba Tyriona a Sansy. Joffrey nemá Tyriona vůbec rád, a tak mu dělá naschvály, konkrétně to, že mu oddělává stoličku, tudíž je u obřadu o hodně níž než Sansa. Na následné hostině nutí Joffrey Tyriona, aby s ní už konečně šel na manželské lóže, ale to Tyriona už vytočí a začne Joffreymu vyhrožovat.

Joffrey se rozzuří a říká mu, že si tohle ke svému králi nemůže dovolovat. Tywin všechno naštěstí uklidní. Za pár dní přichází do Králova přístaviště šťastná zpráva: Robb Stark je mrtvý, a tak má Joffrey po dalším nepříteli. Zde se ale nepohodne tentokrát s Tywinem, na kterého začne křičet, že nikdy nic nedokázal. Poté se Joffrey těší, až Sanse naservíruje Robbovu hlavu na jeho svatební hostině.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Joffrey se připravuje na svatbu a je přesvědčený, že se na svatbě nebude proti němu konat žádná vzpoura, protože každý ví, co pro město udělal. Před svatbou dostává mnoho dárků jako je třeba Robbův roztavený meč, zlatý kalich či knihu od Tyriona.

Po slavnostním obřadu se všichni odeberou na královskou hostinu. Během ní se snaží různí baviči a kouzelníci zabavit Joffreyho. Speciální pozornost je upřena na představení, které imituje porážku všech ostatních králů.

Joffrey si začne dělat ze svého strýce Tyriona poskoka a chce po něm, aby udělal nejrůznější věci. Když se Joffrey napije z poháru, tak se začne dusit a následně zemře. Z vraždy je obviněn Tyrion, na kterého v posledních chvílích svého života ukazoval umírající Joffrey.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Joffrey "Baratheon"

Herecký výkon je na 1, ale je to tupý hajzl a na den jeho smrti jsem dlouho čekal. Pak mi ale v páté sérii začal chybět. Dodával GoT něco, co mi tam trochu v 5. a 6. Sérii chybělo.

2.7.2017 | 1:44:11
Areyas

Neskutočne iritujúca postava. Čo sa postavy týka, tak ma neskutočne sklamal spôsob jeho smrti – aj keď ma jeho smrť neskutočne potešila, na to aký to bol človek to bolo priveľmi humánne, škoda, že ho nedostal do rúk Ramsey, ten by bol pri jeho vražde kreatívnejší. Čo sa hereckého výkonu týka, nebolo to zlé ale zas ani mi to nijak nevyrazilo dych, každopádne to zahral solídne. No na herca, čo stvárnil Ramseyho Snowa zďaleka nemal.

25.5.2017 | 13:58:36
Tynnatynny

Ktt… Ale jedna hvězda za to že jsem se při jeho sledování fakt nasmála :) naše cholerická mánička

6.4.2017 | 18:56:01
MartinFir

Ničí smrt mě v seriálu nepotěšila víc. Klobouk dolů před hercem, zahráno opravdu skvěle. (20 % oblíbenost postavy, 100 % za herecký výkon = 60 %)

8.12.2016 | 16:42:42
modrinka

Asi jako polovina lidí ho ráda nemám… ale krásně zahraná postava :)

14.9.2016 | 19:08:41
AwesomeK
27.8.2016 | 23:18:27
TALKsnake

Jakožto fanoušek Starků nemám důvod tuhle postavu mít rád. Je to prostě 100 procentní Lannister a z jeho povahy to jde poznat. Každopádně krásně zahraná postava. Skvělý výkon Jacku.

19.7.2016 | 13:14:56
ChloëNoir

Asi žádná další postava GoT u mě nevyvolala tolik emocí jako právě Joffrey. Podle mě jednoznačně nejhorší záporák celého seriálu. Na mém osobním žebříčku překonal i Ramsayho, který je většinově považován za ještě o stupínek horšího psychopata. Já si to nemyslím. U Ramsayho jsem mohla alespoň obdivovat jistou inteligenci a sledovat účelovost jeho jednání (ne vždy samozřejmě). U Joffreyho jsem ale tohle nikdy nepozorovala. Joffrey byl prostě bytostně zlý a charakterově pokřivený. Smyslem jeho života bylo působit bolest. Byl to však zároveň zbabělec, který neoplýval přílišnou inteligencí, ačkoliv co se mučení týče, dokázal být poměrně vynalézavý. Charakterově nic, co bych mohla nějakým způsobem ocenit, ale samozřejmě svým zvráceným způsobem byl skvělej :D A mimochodem výborný herecký výkon.

13.7.2016 | 2:42:54
lone.ranger

Nejradši bych toho zmetka uškrtil vlastníma holejma rukama. Skvěle ztvárněnej!

4.7.2016 | 18:04:04
Trepy

Záporáci musí být a on je skvělý, herec skvělý, ale i tak..

30.6.2016 | 17:52:45

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama