Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 290×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Léto

Léto

Branův zlovlk.

Sezóny 5
2011 - 2016

Zlovlci, větší a inteligentnější vlci, jsou pro severské rody něco jako posvátná zvířata, protože v Západozemí již dávno vyhynuli. Obzvláště významní a cenní jsou však pro rod Starků, který má zlovlka ve svém znaku. Není proto divu, že jsou všichni překvapeni, když se jejich rodině podaří nalézt mrtvého zlovlka, který nedávno porodil šest zlovlčat. Uvědomí si totiž, že může jít o vůbec poslední zlovlky na světě.

Když všechny zlovlky nalezne lord Eddard Stark, tak je dá všem svým dětem na starost, i když se původně zdráhal této myšlence. Všichni jeho potomci tedy dostanou jednoho, přičemž Brandon toho svého pojmenuje jako Léto.


Léto je…

první série (Hra o trůny)

Když se Starkům podařilo najít mrtvou zlovlčici se šesti mláďaty, tak i Bran dostal jedno. Léto ho následoval všude možně, dokonce i za ním pobíhal ve chvíli, kdy Bran lezl po hradbách a věžích. Právě proto byl svědkem toho, jak Jaime Lannister shodil jeho páníčka z věže, kde podle něj neměl co dělat.

Od chvíle, kdy Bran spadl, byl Létův páníčkem v bezvědomí. Dny trávil ve svém pokoji na Zimohradu, kde u něj Léto neustále ležel a čekal, až se probudí. Nakonec se ukázalo, že dělal dobře, protože se jeden vrah pokusil Brana zabít, ale Léto ho zachránil tím, že vraha zabil. Nakonec se Léto dočkal vytoužené odměny, protože se jeho páníček konečně probral.

druhá série (Střet králů)

Léto je i nadále na Zimohradu, kde je jeho ochrnutý páníček. Zpočátku Léto nezažívá nic výjimečného, dny tráví po boku Brana nebo venku, nicméně když Bran spí, tak se mu zdají sny, ve kterých se ocitá v kůži svého zlovlka. V tu chvíli však ještě netušil, že se mu o Létovi nezdá, ale že ho ve skutečnosti ovládá.

Když se Zimohradu zmocní Theon Greyjoy, tak se Léto ukryje společně s Branem a ostatními v zimohradských katakombách. Odsud nakonec odejdou v pořádku pryč, přičemž se rozhodnou, že půjdou na sever ke Zdi, a to konkrétně na Černý hrad, kde je Branův bratr Jon.

třetí série (první část Bouře mečů)

Všichni pokračují ke Zdi, ale cestou narazí na Jojena Reeda a jeho sestru Meeru. Sourozenci s nimi mají dobré úmysly, nicméně Meera chytne Ošu a dá jí nůž pod krk. To se Létovi sice nelíbí, ale Jojenovi se ho překvapivě podaří uklidnit. Bran se začne zajímat o to, co po nich sourozenci chtějí, a proto je vyslechne.

Skupina pokračuje dále a utáboří se v jednom starém mlýně. Bran pronikne do Léta a skrze něj spatří Jona a několik divokých, kteří ho chtějí napadnout. Bran se rozhodne Jonovi pomoci a za pomoci Léta napadne jednoho z divokých. Když se následně vydají dále, tak se Léto musí rozloučit se svým bratrem Chundeláčem, který s ním už nepokračuje.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Bran a jeho společníci se již nachází za Zdí, přičemž Bran tráví čím dál více a více času v těle Léta. Ten ho využívá především k lovu okolního zvěrstva, nicméně jednoho dne zaslechne pláč dítěte, a proto se rozhodne o této věci zjistit víc. K dítěti se však nakonec nedostane, protože cestou spatří Ducha, kterého zrádní bratři Noční hlídky drží v kleci.

Když se i Léto dostane do pasti, tak Bran odmítá pokračovat, protože po svém boku potřebuje svého zlovlka. Záhy jsou však on i jeho společníci lapeni zrádnými bratry Noční hlídky, z jejichž zajetí se dostanou až poté, co jimi okupované místo přepadnou Jon a další členové Noční hlídky. Léto je tedy zachráněn a všichni pokračují dále na sever, kde narazí na jeskyni, ve které žije Tříoká vrána.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tento zlovlk v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Bran poznává schopnosti Tříoké vrány, přičemž tráví spoustu času v minulosti, kterou si prohlíží. Léto je i nadále po jeho boku, a proto ho bedlivě a neustále hlídá. Později však Noční král přijde na to, co Bran dělá, a proto si ho ocejchuje, aby zjistil, kde je. Tříoká vrána všem oznámí, že to, co se právě stalo, je velmi špatné, a proto se všichni připraví na boj.

Později dojdou k oné jeskyni Noční král a jeho armáda mrtvých, přičemž děti lesa začnou jeskyni chránit. Bran zjišťuje, že jeho učení skončilo, a proto musí odejít pryč. Léto ho neustále hlídá, ale nemrtví proniknou do jeskyně a zamíří přímo za Branem. Když už to vypadá, že je s ním konec, tak se objeví Léto, který svého páníčka zachrání. Udělá to však za velkou cenu, protože sám podlehne zranění.

sedmá série (Vichry zimy)

Tento zlovlk v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tento zlovlk v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lady Adeline

Zachranil budouciho krale,kdy se vrhl mezi nemrtve, aby je zdrzel a Bran mohl utect! Vedel, ze prijde o zivot a i tak to riskl! Hrdina to byl!

31.3.2020 | 22:05:31

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama