Game of Thrones (Hra o trůny) Noční král

Noční král

Noční král

Tajemná bytost na severu, která ovládá všechny bílé chodce.

Sezóny 5
2014 - 2019

Noční král byl do jisté míry brán za pouhou legendu. Kolují o něm řeči a pohádky, že se jedná o třináctého lorda velitele Noční hlídky, jenž se zamiloval do bílé chodkyně, kterou si následně vzal.

Za dobu, co se Noční král nacházel za Zdí daleko na severu, uběhlo již spoustu času. Za tu dobu se nashromáždila velká armáda bílých chodců, ve které je i Noční král. Této armádě se dokonce podařilo získat vynucenou podporu místních divokých. Jedním z nich je Kraster, který odkládá své nově narozené syny do lesa, kde si je bílí chodci berou a dělají z nich své bytosti.


Ať už jsou pověry a mýty o Nočním králi jakékoliv, jedno je jisté – Noční král skutečně existuje a táhne s velkou armádou na jih, která si má z neznámých důvodů podmanil všechno živé.

Schopnosti samotného Nočního krále byly donedávna velkou neznámou. Nyní však víme, jak dokáže lidské bytosti měnit na své přisluhovače. Nemusí na ně ani sáhnout, stačí zvednout ruce a všichni mrtví v okolí se přemění.

Ve čtvrté a páté řadě si Nočního krále zahrál Richard Brake, kterého v šesté řadě nahradil Vladimír Furdík.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Poté, co Karl Tanner a další dezertéři Noční hlídky obsadili Krasterovu baštu, se narodí další Krasterův syn. Karl neví, co s ním dělat, ale všechny ženy v okolí mu radí, aby bylo dítě obětováno. Karl proto pošle Rasta ven, kde má dítě položit, aby si jej bílý chodec mohl vzít.

Po chvíli skutečně přijde bílý chodec a odnese dítě na speciální oltář kdesi na severu. K dítěti přijde Noční král a přiloží k němu prst, díky čemuž malé dítě promění na svého přisluhovače. Díky tomu jsme zjistili, jak Noční král mění děti, a vůbec poprvé jsme zjistili, že Noční král není žádným mýtem. Je jen otázkou času, kdy se on a armáda bílých chodců konečně vydají na jih a zdevastují vše, co je živé.

pátá série (Hostina pro vrány)

Když se Jon Sníh zrovna objeví v Tvrdodomově, tak je celé místo zaplaveno armádou bílých chodců. Po chvíli se na přilehlé skalce objeví Noční král, který vyšle pokyn k dalšímu útoku bílých chodců. Za ním se nachází další přisluhovači, pravděpodobně další vysoce postavení bílí chodci v jejich námi neznámé hierarchii.

Jon Sníh bojuje s jedním z bílých chodců a podaří se mu ho porazit. Když to uvidí Noční král, tak jej Jon Sníh velmi zaujme. Jona však nestihne ovládnout, protože se mu podaří v čas uprchnout. Když si pak Jon na loďce a Noční král na břehu vyměňují pohledy, tak Noční král ukazuje, jak prostě a jednoduše dokáže přeměnit mrtvé lidi na bílé chodce.

šestá série (Tanec s draky)

Noční král se objevuje ve vizi, kterou Tříoká vrána ukazuje Brandonu Starkovi. Ve vizi se dozvídáme, že děti lesa stvořily prvního bílého chodce, tedy Nočního krále, aby měly obranu proti lidem. Bílí chodci se však brzy otočili proti dětem lesa.

Bran se jednou vydá do vize sám a objeví se na ledové planině plné bílých chodců. Když se otočí, tak na něj sáhne Noční král, který si tak Brana ocejchuje. Díky tomu, že se ho Noční král dotkl, se může dostat do magicky střežené jeskyně, kde se Bran nachází.

Noční král a jeho armáda naprosto zdemolují celou jeskyni, ale nepodaří se jim dostihnout Brana, který je teď novou Tříokou vránou.

sedmá série (Vichry zimy)

Noční král pokračuje v cestě na jih, což Bran zjistí díky vráně, skrze kterou ho uvidí. I Noční král si všimne jeho přítomnosti, ale nic s tím nenadělá. Za několik dní se za Zdí objeví Jon Sníh a jeho parta odvážlivců, kteří přijdou chytit nemrtvého. Noční král se o jejich přítomnosti dozví, a proto proti nim vyšle celou armádu.

Armáda nemrtvých obklopí Jona a jeho spolubojovníky na jezeře, kde vyčkává, až jezero zamrzne. Noční král neustále pozoruje své protivníky a je připraven je porazit. Když to už vypadá, že je se všemi konec, tak za Zeď přiletí Daenerys Targaryen se svými draky. Noční král využije příležitosti a podaří se mu zabít draka Viseriona.

Svého nového mazlíčka pochopitelně oživí a přiletí na něm ke Zdi, kterou díky drakovi zboří. Armáda nemrtvých tak nyní může pokračovat do světa živých.

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Madafaka888

Nevím co na něm vidíte… Jako noční král mi teda připadá hrozně trapnej :D Každej wtihe walker vypadá líp jak on, jak ted co ho zabil Sam, tak ten co ho zabil Jon :)

24.9.2015 | 20:21:28
Sixty60

Jon ho zajebe

2.9.2015 | 21:47:15
Arrow123

RULEZ

7.8.2015 | 15:01:55
Kutkey

Nejlepší na nočním královi je ta jeho tajemnost. Pořád nevíme, za jakým účelem to dělá a jaký je jeho skutečný příběh. :)

5.8.2015 | 14:58:56
Čelo

Samozřejmě 100%. :D Přijde mi, že někteří lidé s tím nízkým hodnocením to dělají naschvál !!! Přeci ten kdo stáhne tolik hvězd téhle neuvěřitelně krutopřísné postavě, které se v seriálu teprve rozvíjí a zcela jistě s ní zažijeme úžasné momenty v historii seriálu GoT, by se měl zamyslet, proč tak neuváženě a zbrkle, hned na začátku tuto postavu odsoudil. Rada, nebo spíše prosba: prosím nedívejte se na tento fantasy seriál !!!

5.8.2015 | 8:40:51
Red Viper

Pojdte všichni 100% protože noční král a hlavně jeho origin story je jedna z nejzajímavějších věcí v GoT <3

5.8.2015 | 8:06:24
dfx

Ak on ozivi Jona Snowa tak bude riadna zabava :D

4.8.2015 | 23:27:03
StrejdaCZ

Úžasná tajemná zlá postava :) těším se na jeho další scény

4.8.2015 | 19:34:10
Aprok

Nechápu jak nikdo může dát 3 a méně hvězd !!!!! jednoznačně nejlepší postava !!! :D :D

4.8.2015 | 18:23:05
majklllll

Nic o nem ze serialu nevime, ale vypada cool :D

4.8.2015 | 17:34:19

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás