Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 290×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Nymeria

Nymeria

Aryin zlovlk.

Sezóny 2
2011 - 2017

Zlovlci, větší a inteligentnější vlci, jsou pro severské rody něco jako posvátná zvířata, protože v Západozemí již dávno vyhynuli. Obzvláště významní a cenní jsou však pro rod Starků, který má zlovlka ve svém znaku. Není proto divu, že jsou všichni překvapeni, když se jejich rodině podaří nalézt mrtvého zlovlka, který nedávno porodil šest zlovlčat. Uvědomí si totiž, že může jít o vůbec poslední zlovlky na světě.

Když všechny zlovlky nalezne lord Eddard Stark, tak je dá všem svým dětem na starost, i když se původně zdráhal této myšlence. Všichni jeho potomci tedy dostanou jednoho, přičemž Arya toho svého pojmenuje jako Nymeria.


Nymeria je…

první série (Hra o trůny)

Když se rodině Starkových podařilo najít mrtvou zlovlčici, tak kromě ní našli i její živá mláďata. Arya si jednu vzala a pojmenovala ji jako Nymerii. Když spolu byly ještě na Zimohradu, tak Arya učila Nymerii různé povely, nicméně ta nikdy nechápala, co po ní chce, a proto se toho moc nenaučila.

Rodina se následně vydala do Králova přístaviště, přičemž cestou se zastavili u Hostince na rozcestí, u kterého se Arya pohádala s Joffreym Baratheonem. Když ji chtěl však Joffrey podle napadnout, tak ho napadla Nymeria, a to tak, že ho kousla do ruky. Arya si ihned uvědomila, co to pro Nymerii znamená, a proto s ní šla do lesa, kde ji zahnala, aby ji nikdo nezabil za to, co udělala.

druhá série (Střet králů)

Tento zlovlk ve druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tento zlovlk ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tento zlovlk ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tento zlovlk v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tento zlovlk v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Od posledního setkání Aryi a Nymerie uběhla pěkně dlouhá doba. Zatímco Nymeria pobývala v Západozemí, a její osud byl prakticky neznámý, tak Arya procestovala téměř celý svět, nicméně se vrátila zpátky do Západozemí. Když se však z Dvojčat vydala na Zimohrad, tak ji na cestě čekalo velké překvapení.

Cestou na Zimohrad Arya narazila na smečku vlků, přičemž jejich vůdce byl větší než všichni ostatní. Když si ho Arya prohlédla zblízka, tak si uvědomila, že jde o Nymerii, která ji prvně nemohla poznat, ale pak přišla na to, o koho jde. Arya si ji chtěla pohladit, prostě se k ní chtěla chovat hezky, ale Nymeria ji odmítala a vrčela na ni. Arya si následně uvědomila, že sice narazila na svého zlovlka, ale ten se změnil stejně jako ona. Poté se jejich cesty opět rozešly.

osmá série (Sen o jaru)

Tento zlovlk v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lady Adeline

Prezila a zalozila si svoji vlastni rodinu a smecku.Skoda ze nam tvurci serialu nedali jeji navrat k Arye :-( Za kousnuti lannisterskeho incestniho mamrda si zaslouzi palec hore :-)

31.3.2020 | 22:15:11

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama