Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 289×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Razdal mo Eraz

Razdal mo Eraz

Bohatý otrokář z města Yunkai.

Sezóny 2
2013 - 2016

Razdal mo Eraz je bohatý otrokář a obchodník ze Zálivu otrokářů a představitel města Yunkai. Je důmyslný a politicky smýšlející. Například na rozdíl od Kraznyse mo Nakloze z Astaporu není tak nezdvořilý a brutální. Aktuálně je představitelem Moudrých pánů z Yunkaie.

Razdal mluví společným jazykem známým ze Západozemí, proto s ním cizinci mohou v klidu jednat. Je pyšný na minulost svých předků a vůbec je pyšný na to, co otrokáři dokázali v Zálivu otroků. Svůj život si bez otrokářství nedokáže představit. Vždy na sobě nosí nádhernou barevnou róbu.


první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Daenerys Targaryen se nachází před branami města Yunkai, proto s ní Moudří páni začnou vyjednávat. Pošlou Razdala jako svého mluvčího do jejího tábora u města, kde se společně začnou bavit o kapitulaci města.

Razdal pochopitelně nepřijímá Danyiny podmínky kapitulace a snaží se ji zastrašit. To se mu však nepovede, Dany ho zastraší svými draky a následně ho posílá pryč ze svého tábora. Všichni jsou však překvapeni, že ho posílá pryč živého. Razdal je jejím chováním pobouřen a slibuje jí, že se o ni brzo někdo postará. Yunkai je pak později dobyt, přičemž Razdal útok na město přežije.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tyrion Lannister sjedná v Meereenu schůzi s předními představiteli Zálivu otrokářů. Schůze se zúčastní i Razdal, který do Meereenu přijel jako představitel Moudrých pánů z Yunkaie. Všichni se baví ohledně zrušení otroctví. Otrokáři Tyrionův návrh odmítají, ale následně jim Tyrion nabídne velmi dobrý kompromis.

I přesto se však otrokáři nerozhodnou přijmout Tyrionův návrh a pár dní po schůzi napadnou město Meereen. Vše však zachrání Daenerys, která se po dlouhé době vrátí do města. Začne vyjednávat s otrokáři, kteří jí oznamují, že proti nim nemá šanci. Nakonec se však ukáže, že právě otrokáři tuto bitvu prohráli, proto Dany nařídí Šedému červovi, aby zabil dva ze tří otrokářů. Když jde Šedý červ vykonat její rozkaz, tak zabije jak Razdala, tak i Belicha Paenymiona. Nechá naživu jen Yezzana zo Qaggaza.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Alethea

Už od pohledu to je neřád. Ale tak nějak sympatickej :D

9.7.2016 | 20:08:03
komcus

Your reign is over. Tak naivní. :D

čestný člen redakce
9.7.2016 | 12:31:21
Germaister

Z tech tří otrokářů 2 nejlepší :( Trochu svinák :(

4.7.2016 | 19:25:31

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama