Game of Thrones (Hra o trůny) Robert Baratheon

Robert Baratheon

Robert Baratheon

Král Sedmi království, hlava rodu Baratheonů, manžel Cersei Lannister, otec mnoha bastardů a starý přítel Eddarda Starka.

Sezóny 1
2011 - 2011

Dříve urostlý a vždy hladce oholený válečník rodu Baratheonů, nyní obtloustlý král Sedmi království, nadmíru holdující vínu i ženám. Přesto, nebo snad právě proto, si je však král Robert Baratheon více než kdokoliv jiný dobře vědom toho, v jakém stavu se jeho království nachází, jak je celá říše slabá a prolezlá zrádci a jaké skutečné nebezpečí jí může hrozit ze zemí za Úzkým mořem.

Robert Baratheon je dlouholetým blízkým přítelem lorda Eddarda Starka, kterého nyní, když jeho královský pobočník a poradce Jon Arryn, který Roberta i Neda vychoval, zemřel, žádá o pomoc a nabízí mu Arrynovu funkci.


Baratheon byl strůjcem takzvané Robertovy rebelie, kdy, s klíčovou pomocí Eddarda, Baratheon povstal proti rodu Targaryenů a po jejich porážce dosedl na Železný trůn a stal se tak novým králem Sedmi království. Robert si měl brát Eddardovu sestru Lyannu, ta však byla unesena a následně zabita princem Rhaegarem Targaryenem, nejstarším synem Šíleného krále Aeryse. Touha Lyannu zachránit z jeho spárů a následně pomstít její smrt tedy v podstatě vyprovokovala celou Robertovu rebelii, na jejímž konci Robert usedl na trůn Targaryenů.

Když se ale rody Starků a Baratheonů nepodařilo pokrevně spojit takto, Robert doufá alespoň v možné manželství svého syna Joffreyho s Eddardovou nejstarší dcerou Sansou Stark.

Robert Baratheon je…

první série (Hra o trůny)

Král Robert Baratheon se spolu s Eddardem Starkem vrací ze Zimohradu do Králova přístaviště. Veškeré důležitější záležitosti však přenechává Malé radě a svému novému pobočníkovi, zatímco si on užívá vína, žen a rytířských turnajů.

Zbystří až při zjištění, že Daenerys Targaryen, dcera Šíleného krále, ve vyhnanství za Úzkým mořem čeká dítě s dothrackým khalem Drogem. Robert okamžitě navrhuje nechat Daenerys zabít, v tom se ale dostává do konfliktu s Nedem, který vraždu matky ze strachu z jejího ještě nenarozeného dítěte odmítá. Robert Neda skoro nechá vykázat zpět na Zimohrad, až pak si ale uvědomí, že právě jeho ze všech svým rádců potřebuje nejvíc. Že jediný Eddard byl schopný mu odporovat.

Osudným se Robertovi stává až jeden z jeho oblíbených lovů v lesích poblíž Králova přístaviště. Snad už vypil moc vína, snad mu ale do toho vína něco přimíchal přítomný panoš Lancel Lannister, Robert je každopádně napaden a smrtelně zraněn divokým kancem. Těsně před smrtí ještě uzákoní listinu, ve které se Eddard Stark stává regentem trůnu, který bude střežit pro Robertova nejstaršího syna Joffreyho, dokud nedosáhne patřičného věku.

Král Robert Baratheon tak umírá, aniž by měl sebemenší ponětí, v kolika směrech jeho smrt Sedm království postihne.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Ellar

Robert Baratheon je jedna z mých nejoblíbenějších postav. Vynikající vojevůdce, stratég a válečník se zajímavou a smutnou minulostí, která ho dovedla až na trůn, na který však nikdy nebyl stavěn.

9.6.2016 | 18:27:42
Socirel

Typický hospodský povaleč, co má to nejlepší za sebou.

24.5.2016 | 9:06:43
Red Viper

V knížkách moje druhá nejoblíbenější postava :) škoda jen že ho ukázali až jako tlustýho opilce :D

29.7.2015 | 17:19:40
jajush

Buřtík. Kdyby nechlastal, mohl být dobrý král

15.7.2014 | 22:46:32
tom99

Kdyby tolik nepil a věnoval se záležitostem, kterým má, mohl by být naživu. A nejenom to – mohl by pěkně zavařit pár zlým postavám, kteří posléze těžili z jeho smrti…

webmaster, grafik
11.7.2014 | 21:55:19
luxor98

Skvelý bojovník ale strašný král.

3.6.2013 | 17:42:50
Pepe891

Blbec a buran ktorý sa ani neuvedomoval že aj keď je kráľom, kráľovstvo neriadi.

16.5.2013 | 11:44:31
2

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás