Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 290×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Šedý vítr

Šedý vítr

Robbův zlovlk.

Sezóny 3
2011 - 2013

Zlovlci, větší a inteligentnější vlci, jsou pro severské rody něco jako posvátná zvířata, protože v Západozemí již dávno vyhynuli. Obzvláště významní a cenní jsou však pro rod Starků, který má zlovlka ve svém znaku. Není proto divu, že jsou všichni překvapeni, když se jejich rodině podaří nalézt mrtvého zlovlka, který nedávno porodil šest zlovlčat. Uvědomí si totiž, že může jít o vůbec poslední zlovlky na světě.

Když všechny zlovlky nalezne lord Eddard Stark, tak je dá všem svým dětem na starost, i když se původně zdráhal této myšlence. Všichni jeho potomci tedy dostanou jednoho, přičemž Robb toho svého pojmenuje jako Šedý vítr.


Šedý vítr je…

první série (Hra o trůny)

Dětem Neda Starka se podaří najít mrtvou zlovlčici, která nedávno porodila šest mláďat, a proto si každý jeho potomek vezme jednoho zlovlka, přičemž Robb toho svého pojmenuje jako Šedý vítr. Ten s ním tráví na Zimohradu poměrně spoustu času, přičemž se jedná o celkem klidného zlovlka. Je například u toho, když Tyrion Lannister předá Branovi plány na jeho nové sedlo.

Když se Ned Stark stane zajatcem rodu Lannisterů, tak Robb vyburcuje severskou šlechtu a pustí se do tažení na jih. Velkému Jonu Umberovi se však moc nelíbí, že jim velí takto mladý muž, a proto mu to dá jasně najevo. Robbovi se však nelíbí, jak se k němu Velký Jon chová, a proto poručí Šedému větru, aby ho napadl. Šedý vítr tak učiní, přičemž ho připraví o dva jeho prsty. Následně se Šedý vítr účastní bitvy, ve které se mu podaří zabít alespoň tucet nepřátel.

druhá série (Střet králů)

Robb Stark se stane díky svému zlovlkovi poměrně impozantním člověkem, protože na první pohled působí jako muž, kterému se podařilo zkrotit takto divokou a vzácnou šelmu. Právě proto chodí Šedý vítr neustále po jeho boku.

Když se Robbovi podaří zajmout Jaimeho Lannistera, tak ho jde jednou navštívit se svým zlovlkem. Když vidí, jak se mu Jaime nechce podrobit, tak k němu do klece pustí svého zlovlka. Jaime dostane strach, protože je Šedý vítr už skutečně velký a nebezpečný, ale když otevře oči, tak si všimne, že už u něj není. Robb ho následně i nadále využívá v bitvách, ve kterých Šedý vítr zabíjí spoustu svých nepřátel.

třetí série (první část Bouře mečů)

Po příjezdu do Harrenova se Robb dozví o úmrtí svého příbuzného, a proto vyrazí do Řekotočí na pohřeb. Šedý vítr ho sem opět doprovází, přičemž jsou místní lidé ohromeni tím, koho si Robb dokázal ochočit. Následně se vydají na Dvojčata, kde se koná svatba Edmura Tullyho.

Na hostinu není Šedý vítr vpuštěn, a proto ho Robb musí nechat venku v kleci. Celá svatba však vznikla jen kvůli tomu, aby nepřátelé mohli zabít Robba. Když k tomu dojde, tak v tu chvíli je zabit i Šedý vítr, kterého v jeho kleci usmrtí kušemi stráže rodu Freyů. Následně mu je uřezána hlava, kterou Freyové umístí na Robbovo tělo.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tento zlovlk ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tento zlovlk v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tento zlovlk v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tento zlovlk v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tento zlovlk v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lady Adeline

Byl silny a cestny jako jeho pan Rob Stark.Jeho smrt byla asi ta nejhorsi,protoze byl zabit v kleci a nemohl branit sveho pana a zaroven nejlepsiho pritele,to bylo asi pro nej horsi ,nez jeho samotna smrt :-(

31.3.2020 | 22:11:27

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama