Game of Thrones (Hra o trůny) starší Dickon Tarly

starší Dickon Tarly

starší Dickon Tarly

Mladší syn Randylla Tarlyho, dědic Parožnatého vrchu a čerstvý voják.

Sezóny 1
2017 - 2017

Dickon Tarly je sice druhorozený syn Randylla Tarlyho, hlavy rodu Tarlyů, ale otec je na něj náležitě pyšný. Dickon je dobrý šermíř a lovec, má atletickou povahu a svého otce zbožňuje. Je přesným opakem svého staršího bratra Sama, jenž je pro otce velkým zklamáním.

Původně Dickon neměl po otci nic dědit, ale vzhledem k tomu, že se jeho starší bratr přidal k Noční hlídce, tak se Dickon stal dědicem Parožnatého vrchu.


Dickona hráli celkem dva herci. V šesté sérii ho hrál Freddie Stroma, kterého v další řadě nahradil Tom Hopper.

Dickon Tarly je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii vystupuje, ale hraje ji jiný herec

sedmá série (Vichry zimy)

Dickon se vydá se svým otcem do Králova přístaviště, kde kladně odpoví na výzvu nové královny Cersei. Ta si zavolala vazaly rodu Tyrellů, aby je získala na svou stranu v boji proti dračí královně. Jaime vehementně usiluje o spojenectví s rodem Tarlyů, což se mu nakonec podaří.

Lannisterská armáda se vydá na Vysokou zahradu, kterou snadno dobude. Cestou zpátky do Králova přístaviště se Jaime a Bronn baví s Dickonem, který jim řekne, že nečekal, že jeho první bitva bude tak krutá. Záhy je ale svědkem příchodu armády Dothraků, v jejíž čele stojí Daenerys a její drak.

Dickon si v bitvě vede poměrně dobře, ale bitva byla pro jeho stranu už předem prohraná. Následně si Daenerys žádá věrnost všech svých protivníků, ale Randyll a jeho syn nechtějí před ní pokleknout. Daenerys je tak nucena je upálit zaživa.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
WILLIAM_MOINSPIELD

Doufám, že v knize ho čeká lepší osud.

27.9.2017 | 7:36:59
mar.st

Stál si za svým… a tak taky umřel :)

redaktor
25.9.2017 | 17:40:57

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás