Game of Thrones (Hra o trůny) Walda Frey

Walda Frey

Walda Frey

Manželka Roose Boltona.

Sezóny 3
2014 - 2016

Walda Frey je jednou z mnoha žen, která se narodila do rodiny Freyů a to za hlavy rodu Waldera Frey. Walder Frey je pověstný svou velmi rozsáhlou rodinou a Walda Frey je právě členem jeho rodiny. Není však jeho dcerou, nýbrž vnučkou.

Waldě Frey neříká nikdo jinak než Tlustá Walda a to kvůli jejímu vzhledu. Manželkou Roose Boltona se stala tehdy, když Walder Frey nabídl Roosemu jednu ze svých dcer. Zároveň mu řekl, že když si nějakou vezme, tak bude zvážena, aby se zjistilo kolik váží. Poté Roose dostane tolik stříbra, kolik kilo bude jeho nastávající vážit. Roose si proto vybral tu nejtlustší, aby ze sňatku co nejvíce vydělal.


Walda Frey je…

  • manželkou Roose Boltona
  • nevlastní matkou Ramsayho Sněha
  • vnučkou Waldera Freye
  • nevlastní vnučkou Joyeuse Erenford, Kitty Frey a sedmi dalších babiček
  • neteří Stevrona Freye, Lothara Freye, Olyvara Freye, Roslin Frey, Waldrona Freye, Shirei Frey, Arwayi Frey, Waldy Frey, Derwy Frey, Waldry Frey, Waldera Řeky, Rygera Řeky a mnoha dalších strýců a tet
  • sestřenicí Serry Frey, Sarry Frey, Merry Frey, Janeye Frey, Neyely Frey, Freyi Frey, Marianny Frey a mnoha dalších bratranců a sestřenic

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tlustá Walda cestuje se svým manželem na Hrůzov, kde se na čas usadí. Walda je novým prostředím překvapena a částečně zděšena. Brzy po příjezdu se seznamuje se svým nevlastním synem Raymsaym Sněhem. Ten ji vřele přivítá, osloví ji matko a požaduje po ní obejmutí a polibek. Poté se Walda odebírá do svých komnat.

Walda se po celou dobu pohybuje u svého manžela, který si ji drží po svém boku. Není přesně známo, jaký je vztah mezi Roosem a Waldou, ale vypadá to, že spolu žijí poklidně. Walda na sobě nemá žádné známky násilí, takže je na ni její manžel pravděpodobně hod­ný.

pátá série (Hostina pro vrány)

Rod Boltonů cestuje do Zimohradu a Walda s nimi musí samozřejmě taky. Po příjezdu se seznamuje s Ramsayho nastávající, Sansou Stark. Později se celá rodina schází na společné večeři. Ramsay se z počátku chová slušně, ale po chvíli ukáže své pravé já. Walda se během toho baví se Sansou a říká jí, že musí být divné být na cizím místě jako je Zimohrad. Sansa jí však říká, že je to stále její domov.

Večeře pokračuje a Ramsay stále dělá problémy, proto ho jeho otec zarazí a oznámí mu, že s Waldou čeká dítě. Ramsaymu to vyrazí dech, protože pokud Walda porodí syna, tak Ramsay přijde o veškerá dědická práva. Zároveň nechápe, jak to Roose může vědět, že je Walda těhotná.

šestá série (Tanec s draky)

Lady Walda už má pár dní před porodem, a proto se nachází ve svých zimohradskýh komnatách, kde odpočívá. Ve chvíli, kdy na Zimohrad přijede Harald Karstark, začne Walda rodit. Po setkání s Haraldem přijde mistr oznámit Roosemu, že jeho manželka porodila zdravého chlapce. Roose je na sebe pyšný, ale v tom je zabit svým synem Ramsaym.

Walda se setkává s Ramsaym a ptá se na svého manžela. Ramsay jí říká, že je vše v pořádku a zeptá se jí, zda by si mohl svého bratra pochovat. Walda mu ho neochotně dává a poté dostává strach. Ramsay s ní jde ke svým psům a říká jí, ať jde s ním. Walda neví, co se děje, a proto říká Ramsaymu, že musí jít svého syna nakrmit. Ramsay však vypustí své psy, a proto Walda a její syn umírají.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Trosku vykynuta :D

4.8.2015 | 17:11:21

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás