Game of Thrones (Hra o trůny) Walder Řeka

Walder Řeka

Walder Řeka

Jeden z mnoha bastardů lorda Waldera Freye.

Sezóny 2
2013 - 2016

Walder Řeka, kterému všichni říkají Černý Walder, je jedním z mnoha bastardů lorda Waldera Freye z Dvojčat. Jakožto bastard nemá dědičné nároky na otcův majetek. Často pobývá po boku svého nevlastního bratra Lothara Freye.

Walder Řeka je…

  • synem Waldera Freye
  • nevlastním synem Joyeuse Erenford, Kitty Frey a sedmi dalších nevlastních matek
  • nevlastním bratrem Stevrona Freye, Lothara Freye, Olyvara Freye, Roslin Frey, Waldrona Freye, Shirei Frey, Arwayi Frey, Waldy Frey, Derwy Frey, Waldry Frey, Rygera Řeky a mnoha dalších nevlastních bratrů a sester
  • strýcem Waldy Frey, Serry Frey, Sarry Frey, Merry Frey, Janeye Frey, Neyely Frey, Freyi Frey, Marianny Frey a mnoha dalších synovců a neteří

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje


druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Walder cestuje se svým nevlastním bratrem Lotharem do Řekotočí, kde diskutuje s Robbem Starkem. Robb chce navázat opětovné spojenectví s lordem Walderem, proto žádá jeho syny o spolupráci. Walder mu říká, že spolupráce bude možná, ale pouze za několika jasných podmínek. Po menší domluvě Robb a jeho strýc Edmure souhlasí.

Robb jede na svatbu svého strýce, která se koná na Dvojčatech. Na svatbě a hostině Waldera moc nevidíme, ale jakmile začne krveprolití, tak si jej dostatečně užijeme. Nejprve pomáhá ostatním vojákům ve vyvražďování vazalů rodu Starků a následně zabíjí Catelyn Stark, když jí nožem podřízne hrdlo.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Na Dvojčatech přijdou Walder a Lothar za svým otcem, aby mu oznámili, že Černá ryba zabral Řekotočí. Walder jim začne nadávat a řekne jim, ať před hrad dovedou Edmura, díky kterému Černá ryba povolí.

Lothar a Walder svého vězně Edmura skutečně přivedou před hradby Řekotočí a vyhrožují Černé rybě, že mu oběsí synovce. Bryndena to však nijak nevystraší. Později do tábora přijede Jaime Lannister s lannisterskou armádou a rozkáže bratrům Freyům, ať se postarají o tábor, který je ve špatném stavu. Walder jeho rozkazům odporuje, ale když mu Jaime zlomí nos, tak začne poslouchat.

Řekotočí je díky Lannisterům opět zabráno, proto se na Dvojčatech koná hostina. Když už jsou všichni pryč, tak lord Walder hledá své syny. V tom se na hostině objeví Arya Stark, která mu řekne, že jeho dva syny zabila a přidala je jako přísadu do koláče, který lord Walder právě jí.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
oskarka

Když hodnotím postavu, z knihy i z filmu, tak je to odporný bastard! Vraždil na Rudé svatbě i poté.

25.7.2016 | 12:32:43
Germaister

Lepší než Lothar ale i tak hloupej :) Aspon v koláči chutnal dobře :)

22.7.2016 | 18:16:28
WILLIAM_MOINSPIELD

a specialy black walder :-D

22.7.2016 | 17:44:48
jajkob

dobrý chlapík akurát v koláči…

22.7.2016 | 17:38:36

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás