Game of Thrones (Hra o trůny) Wolkan

Wolkan

Wolkan

Nový mistr Zimohradu.

Sezóny 3
2016 - 2019

Mistr Wolkan je mužem, který je vzdělaný, chytrý a rozumný. Své učení započal v Citadele, kde se z něj stal mistr. Po několika letech převzal pozici mistra Zimohradu po mistru Luwinovi, který padl během toho, kdy Zimohrad měl pod kontrolou Theon Greyjoy.

Wolkan je sice věrný novému místnímu lordovi, ale spíše než lordovi je věrný samotnému sídlu. Nového lorda Roose Boltona nemá příliš v lásce, ale raději ho poslouchá, protože ví, že by to s ním jinak dopadlo špatně.


první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Mistr Wolkan je nucen sloužit novému lordovi, kterým je Roose Bolton. Roose brzy po svém příjezdu zjistí, že jeho manželka Walda je těhotná, a proto ji svěří do péče Wolkanovi, který se o ni začne starat. Následně se ho Roose zeptá, zda se mu narodí chlapec či dívka, Wolkan mu odpoví, že si myslí, že se mu narodí syn.

Když Walda začne rodit, tak se mistr postará o to, aby porod proběhl bez komplikací. Waldě se skutečně narodí syn, a proto to Wolkan běží oznámit lordovi. Když radostnou novinu sděluje Roosemu, tak v místnosti je přítomen i Ramsay. V tu chvíli Ramsay zabije svého otce a řekne Wolkanovi, aby nikomu neříkal to, co udělal. Wolkan ho uposlechne, protože ví, že by byl jinak roztrhán jeho loveckými psy.

sedmá série (Vichry zimy)

Po bitvě bastardů, ve které Ramsay prohrál, Wolkan odpřisáhne svou loajalitu Jonovi, který byl místními lordy prohlášen za krále Severu. Jon však brzy po svém zvolení je nucen odjet na jih, a proto předá správu Zimohradu své nevlastní sestře Sanse.

Wolkan se se Sansou často setkává a předává jí dopisy, které jí byly zaslány. Zároveň plní další důležitá poslání, mezi které patří především starání se o Brandona Starka, kterého po celém Zimohradu vozí v invalidním vozíku. Když mu Bran jednoho dne oznámí, že musí rozeslat havrany kvůli hrozbě blížící se ze severu, tak ho Wolkan poslechne a udělá, co si přeje.

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mar.st

meh :D

redaktor
25.9.2017 | 17:40:31

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás