Game of Thrones (Hra o trůny) Wolkan

Wolkan

Wolkan

Nový mistr Zimohradu.

Sezóny 3
2016 - 2019

Mistr Wolkan je mužem, který je vzdělaný, chytrý a rozumný. Své učení započal v Citadele, kde se z něj stal mistr. Po několika letech převzal pozici mistra Zimohradu po mistru Luwinovi, který padl během toho, kdy Zimohrad měl pod kontrolou Theon Greyjoy.

Wolkan je sice věrný novému místnímu lordovi, ale spíše než lordovi je věrný samotnému sídlu. Nového lorda Roose Boltona nemá příliš v lásce, ale raději ho poslouchá, protože ví, že by to s ním jinak dopadlo špatně.


první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Mistr Wolkan je nucen sloužit novému lordovi, kterým je Roose Bolton. Roose brzy po svém příjezdu zjistí, že jeho manželka Walda je těhotná, a proto ji svěří do péče Wolkanovi, který se o ni začne starat. Následně se ho Roose zeptá, zda se mu narodí chlapec či dívka, Wolkan mu odpoví, že si myslí, že se mu narodí syn.

Když Walda začne rodit, tak se mistr postará o to, aby porod proběhl bez komplikací. Waldě se skutečně narodí syn, a proto to Wolkan běží oznámit lordovi. Když radostnou novinu sděluje Roosemu, tak v místnosti je přítomen i Ramsay. V tu chvíli Ramsay zabije svého otce a řekne Wolkanovi, aby nikomu neříkal to, co udělal. Wolkan ho uposlechne, protože ví, že by byl jinak roztrhán jeho loveckými psy.

sedmá série (Vichry zimy)

Po bitvě bastardů, ve které Ramsay prohrál, Wolkan odpřisáhne svou loajalitu Jonovi, který byl místními lordy prohlášen za krále Severu. Jon však brzy po svém zvolení je nucen odjet na jih, a proto předá správu Zimohradu své nevlastní sestře Sanse.

Wolkan se se Sansou často setkává a předává jí dopisy, které jí byly zaslány. Zároveň plní další důležitá poslání, mezi které patří především starání se o Brandona Starka, kterého po celém Zimohradu vozí v invalidním vozíku. Když mu Bran jednoho dne oznámí, že musí rozeslat havrany kvůli hrozbě blížící se ze severu, tak ho Wolkan poslechne a udělá, co si přeje.

osmá série (Sen o jaru)

Wolkan je přítomen na Zimohradu ve chvíli, kdy sem dorazí Jon Sníh a Daenerys Targaryen, které srdečně přivítá. Následně se účastní různých setkání, do kterých však nijak nezasahuje. Když však dorazí na Zimohrad Theon Greyjoy, tak dojde za Sansou, kterou informuje o této skutečnosti.

Během bitvy o Zimohrad není Wolkan nikde vidět, ale následně se s ním opět setkáme, a proto konflikt živých a mrtvých přežil. Když se někdy poté vydají spojenci na jih, tak Wolkan informuje Sansu a Brienne z Tarthu o tom, že byla jejich flotila přepadena loďstvem Eurona Greyjoye. Wolkan následně setrvá na Zimohradu, kde za několik týdnů korunuje Sansu královnou Severu.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mar.st

meh :D

redaktor
25.9.2017 | 17:40:31

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás