Game of Thrones (Hra o trůny) Ygritte

Ygritte

Ygritte

Krásná žena, která je členkou divokých za Zdí.

Sezóny 3
2012 - 2014

Další z mnoha živých lidí žijících na sever od Zdi. Celý svůj život prožila na sever od Zdi a právě proto odpřisáhla svou věrnost Mancemu Nájezdníkovi, který je vůdcem živých lidí za Zdí. Sama pohrdá Seveřany, tedy lidmi, kteří žijí na jih od Zdi, protože praví Seveřané se podle ní nachází až za Zdí. Také neuznává jejich přísahy, které musejí členové Noční hlídky složit, protože jí tento čin připadá naprosto nesmyslný. Současně si také uvědomuje, že skutečnou hrozbou nejsou oni, ale mrtví, kteří začínají ožívat.

Ygritte je žena, která je už na první pohled krásná. Její krása je zřejmá již na dálku, protože má zrzavé vlasy – říká se o ní, že je políbená ohněm. Její hlavními vlastnostmi jsou mazanost, důvtipnost a odolný postoj, tudíž je těžko zlomitelná. Když je v potížích, tak se také snaží co nejlépe využít svou sexualitu, která jí opravdu hodně pomáhá.


první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Ygritte je zajata Jonem Sněhem a Qhorinem Půlrukým, když jako jediná přežije z bandy divokých, kteří se nacházeli v jednom malém táboře. Jon se rozhodne, že ji zabije, a tak Qhorin s ostatními bratry odchází pryč a Jon je má doběhnout. Jonovi ale poté přijde nemožné zabít ženu, a tak Ygritte nedokáže zabít. Ta jeho zaváhání využívá a utíká mu. Jon ji pronásleduje a podaří se mu ji dohonit. Už je ale noc, a tak spolu přespí na místě, kde se jej Ygritte snaží svést, ale marně.

Další den pokračují v cestě ke Qhorinovi a mezitím si cestou povídají, tedy hlavně o Jonově otci, Noční hlídce a Jonově přísaze celibátu, za kterou se mu Ygritte nejvíce posmívá a nabízí mu, že ho zaučí. Zde se jí podaří podruhé uprchnout a cíleně vede Jona do pasti, kterou na něj její druhové chystají.

Jon je předveden před Pána kostí, ale není zabit, protože Ygritte zmíní, že Jon je potomkem Neda Starka. Pán kostí se proto rozhodne odvézt Jona, spolu s Qhorinem, který byl rovněž zajat, před Manceho Nájezdníka. Cestou se Jon pohádá s Qhorinem a podaří se mu ho zabít. Následně jsou mu oddělána pouta, protože je mužem, kterému se podařilo zabít legendárního Qhorina Půlrukého. Ygritte je ráda, že se jí podařilo Jona přesvědčit k tomu, aby změnil stranu.

třetí série (první část Bouře mečů)

Ygritte a Pán kostí dovedou Jona Sněha do stanu Manceho Nájezdníka, který si s ním promluví a následně jej přijme do svých řad. Poté se Mance rozhodne vydat se svými lidmi k Pěsti Prvních lidí, kde rozdělí svou skupinu. Cestou se Jon s Ygritte konečně vyspal, čímž ale porušil přísahu Noční hlídky.

Tormund má jít společně s Ygritte, Orellem, Jonem a dalšími divokými ke Zdi, kterou mají přelézt a zaútočit na Černý hrad z druhé strany. Ti tak dělají, ale na Zdi dojde k prudkému větru, který zabije některé divoké. Orell uřízne zbytek lana, kde je Ygritte s Jonem, protože by jinak spadli všichni. Ygritte se naštěstí zachytne, a tak s Jonem dokáží vylézt až na vrchol Zdi. Na druhé straně jsou zelené pastviny, které vidí Ygritte poprvé, a tak je jimi ohromena.

Na druhé straně všichni směřují k Černému hradu, kde Ygritte řekne, že Jona miluje a on jí to taky řekne. Cestou narazí na stáje, kde Jon dostane za úkol popravit stájníka. Jon to ale nezvládne a zaútočí na divoké. Ygritte mu chce pomáhat, ale Tormund ji zastaví. Jon poté ujede pryč na koni a Ygritte je zklamaná, že ji tam nechal.

Ygritte později Jona najde u jezírka a začne po něm se slzami v očích střílet z luku. Jon i tak ujíždí pryč a Ygritte zůstává se svým lidem.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Ygritte čeká s Tormundem v táboře na signál Manceho Nájezdníka. Ygritte je stále naštvaná na Jona a chce jej zabít za to, že ji zradil, ale i tak jej stále miluje. Po příchodu Styra do tábora začne na nově příchozí Thenny mířit lukem, ale Tormund ji uklidní.

Divocí postupují dále a po cestě vyvražďují menší vesnici. Narazí i na Moleovo mstečko, kde dělají totéž. Ygritte jde do místní putyky a zkoumá, jestli tam někdo není. Vzadu ve skladu narazí na Fialku, u které když uvidí dítě, tak ji nechá být. Po Moleovu městečku se opět utáboří a po následném signálu zaútočí na Černý hrad.

Ygritte zabije pěknou dávku bratrů Noční hlídky. Svým lukem zabije i jednoho ze známějších členů – Pypara. Když postupuje dál po nádvoří, narazí na Jona Sněha a váhá, jestli jej má zabít. Zezadu je ale prostřelena malým chlapcem Ollym, jediným přeživším z jedné vesničky, kterou divocí vyvraždili. Jon jde Ygritte chytit a ta umírá v jeho náručí.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
jajush

Občas jsem nevěděla, co ta holka vlastně chce. Myslím, že ona to taky netušila

15.7.2014 | 21:14:48
massx

pěkně divoká kočka

28.6.2014 | 23:50:42
vikimi

Odchod téhle postavy mě opravdu mrzí, škoda, že tam nezůstala, byla taková neotřelá a průbojná! Miss you Ygritte!

26.6.2014 | 23:52:46
Red Viper

Nebyla to uplně úžasná postava spíš jen něco pro vyplnění Jonova místa a dodání odvahy :)

9.6.2014 | 17:11:07
xDzambar

Divoká, akční postava s dobrou herečkou.

3.5.2014 | 0:49:03
TrueKing

Vynikající výkon!

21.6.2013 | 19:38:12
xndantex

You know nuthing jun snuhhh

22.5.2013 | 22:42:29
Pepe891

Pomerne nová postava v seriály ktorá sa zatiaľ len profiluje ale vyzerá celkom sympaticky.

16.5.2013 | 11:51:20
Neo_PN

super herecka :)

5.4.2013 | 13:26:51
3

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás