Game of Thrones (Hra o trůny) Tvůrci seriálu mluví o epizodě The Dragon and the Wolf

Tvůrci seriálu mluví o epizodě The Dragon and the Wolf

Tvůrci seriálu mluví o epizodě The Dragon and the Wolf

Ani poslední díl sedmé série se neobešel bez klasického rozboru od tvůrců, kteří popisují hlavní události, kterých jsme se dočkali.

47 3
31.8.2017

Thumbnail Play icon

Diskuze /174

niTRONik

tie inside the episode su uplne o hovne…nic nove co si si nevsimol ti neukazu..len to ci si vsimne i slepy hluchy -_-

#10 JoshMcIntosh
31.8.2017 | 19:42:22
kombi

Fanoušci dostávají zabrat ze všech stran :o) to teda určitě…napsat o pádu zdi je snadné, ale udělat to koukatelné je těžké???? Proto, aby i debílek pochopil 3× plivneme na múr a vytvoříme D1 pro zombíky

31.8.2017 | 19:53:06
Trepy

Prý stavěli napětí mezi Sansou a Aryou a měli jsme uvěřit, že si ublíží. :D Dobrý vtip, ten dopis byla příšerná záminka, aby si dvě sestry, které si toho tolik prožili šly po krku. Arya tvrdí, že byla u popravy Neda. Takže asi neviděla, jak z toho Sansa omdlela a jak křičela, že? Ona jen viděla, že má fancy dress.

Neexistuje důvod, proč Cersei nevyhodila Dragon pit do vzduchu Wild firem. (Můžete argumentovat, že Dany by Wild fire přežila, protože stupidní psaní D&D, ale tak je mohla zabít i jinak.) Ona na žádnou hrozbu nevěří a už po druhé měla všechny své nepřátele na jednom místě, není důvod to neudělat. Když se k nim přidat nechce, měla je zabít všechny na jednom místě, stejně je někdy bude muset zabít, tak proč čekat? Protože špatný scénář. Dothrakové a Unsullied by vyrabovali město. Pak by Dothrakové měli nového Khala a začali by ničit všechno, co by jim přišlo do cesty a vzniklo by druhé Dothraki sea. Kdyby Unsullied a draci by absolutně netušili, co mají dělat bez pána. Nakonec by je všechny včetně draků zabil NK, protože by nebojovali společně a nevěděli by ani jak proti němu bojovat. Cersei by jednoduše opustila město s armádou po moři, když má těch 1000 lodí, a pak by se vrátila se Zlatým společenstvem a snažila se dobýt Westeros zpět. Samozřejmě by jí čekalo překvapení v podobě, že všichni už jsou mrtví a NK by je všechny začal zabíjet a spálil by jí loďstvo s draky, nulová šance na přežití, NK všechny zabil a vyhrál.

Tohle se samozřejmě nestalo, protože postavy mají plot armor a tenhle konec by stál za hovno, ale alespoň dává smysl vůči stupidnímu psaní D&D. Jak si mohl Jon (Tyriona pochopím, ale taky je to na pováženou) myslet, že se k nim Cersei přidá? A jak si mohla Cersei myslet, že zabít všechny své nepřátele na jednom místě je špatný nápad, když je nakonec CHCE všechny zabít?

Přesně jako řekl Jaime, nepřidej se. Vyhrají mrtví, přijdou na jih a zabíjí nás všechny. Vyhrají živí, vrátí se na jih a zabijí nás všechny. Tak proč je Cersei nezabila všechny už v tom Dragon pitu, když je chce všechny mrtví? Naprosto to nedává smysl a i blbá Cersei si tohle uvědomuje.

Nebudu se vyjadřovat k dalším nesmyslům v téhle sérii, ale našlo by se jich ještě dost. A nemluvím o počasí a řetězech, ale o seriozních dírách ve scénáři.

Prostě scénář k téhle sérii je naprostá sračka a nedává to smysl vůči všemu, co se stalo v minulých sériích.

#5 Trepy #6 Tomi Lee Morpheus #10 JoshMcIntosh #46 Šejmus92 #55 Rumek #58 mike2 #60 montik #101 zroutik #122 redhrad
31.8.2017 | 19:54:10
Conanek

Celý to hnusný obvinění Lorda Babiše byly jenom bláboly, nesmysly, účelovky a kampaně lidí, kteří se snaží zničit a vyštípat Lockera z Edny.

31.8.2017 | 19:58:12
Trepy

#3 Trepy: A nemluvím o absenci všech ostatních rodů ve Westerou. Podle D&D v seriálu existuje pouze pár hlavních rodů, jinak si nedokážu vysvětlit, proč v tom Dragon pitu nebylo víc lordů?! Můžete argumentovat tím, že se báli, že je to past, ale někteří lordi by rozhodně přišli, podívat se na tu údajnou hrozbu. Tak proč tam byli jenom Lannisterové, Starkové a Targaryeni v tom pitu?

#13 madcat #13 madcat
31.8.2017 | 19:59:34
Tomi Lee Morpheus

#3 Trepy: a ty si myslíš, že Dany and co. to nenapadlo? Úplne podcenuješ všetkých jej poradcov, prost ny sa to neutajilo, Jaime by s tým nesúhlasil, a hoavne Dany mala plán, ak by sa im čokolvek stalo, tak by draci a jej vojsko zrovnalo KL zo zemou, takže áno Cersei to napadlo, ale nechcela spáchať sebevraždu pre 1ooo ooo ludí.

ale ako vravíš sračka všade, kam sa TY pohneš, pozreš a sadneš, ale to už je tvoja vec a tvoj hygienický štandart;)

#22 Trepy #23 Trepy #25 Trepy
31.8.2017 | 20:13:37
jancajanina

Jen malou poznámku k titulkům, kdybyste to chtěli mít vychytaný. Mluví o tom, že je Malíček sociopat, ne psychopat. Psychopat nemůže k někomu cítit cokoli, byť pokřiveně, zato sociopat je Malíček fenomenální – dokáže se vcítit do kohokoliv, ale je mu to absolutně fuk, jede na moc a nemá svědomí. Jinak moc díky za perfektní práci na sérii! Hodím vám tam alespoň nějaký donate. Janča

#122 redhrad
31.8.2017 | 20:18:08
Travel

Jak mluví o tom, že zed musela být zničena jenom drakem. Kravina, to jako se NK proste ty roky spolehal, že jednoho dne přijde nějaký blb s drakem, ktereho ovladne a tím zničí zed? Přijde mi to velmi hloupé, aby najednou měl NK takové štěsti, že získal dračika. Ta zed měla padnout i měl získat toho dráčka, ale určite ji měl zničit nějakým jiným způsobem.

#56 Naranyan
31.8.2017 | 20:50:00
zabijakptak

Pište si o téhle sérii bůhví jak byla úžasná, ale prosím vás, přestaňte obhajovat ten stupidní a děravej scénář.

#26 Trepy
31.8.2017 | 20:57:45
JoshMcIntosh

#1 niTRONik: Přesně. #3 Trepy: Další rádoby kritik. Na ten tvůj výplod ti řeknu jen tohle: Žádný divoký oheň už nemá.

https://www.edna.cz/…-blackwater/ https://www.edna.cz/…s-of-winter/

#24 Trepy #122 redhrad
31.8.2017 | 21:00:43
NedSnow

Čítam som uniknutý leak ďalšej série a odmietam uveriť, že je to reálny dej.Možno ma niekto vyvedie z miery, ale toto má byť o Jonovi / Aegonovi – je to jeho pieseň. To, že zomrie v Dragonpite pri výbuchu zeleného ohňa, ktorý podpáli drak – to nie je smrť pre neho. A o Branovi ako novom NK ani nehovorím. Aj keď NK vie donútiť chodiť mŕtvych, ak sa z mŕtveho Brana stane NK, potom za ním je omnoho mocnejšia bytosť a NK je iba jej hračka, ako sú mŕtvi jeho hračkou. A to nesedí s tým, ako vznikol NK.

A s tým súvisí pád múru. Všetko z tejto série nejako sedí, aj pád múru som očakával – no podľa mňa to tak trochu zvrzgali grafici. Dragonov oheň rozbíjal ľady na jazere a predsa sa jazero celé od tepla neroztopilo. Drogon je najväčší drak a predsa nedokázal dlho chrliť oheň. A naraz mŕtvy drak s potrhanými krídlami lieta ako stíhačka – Drogon nemá šancu ho dohoniť, ak pozriete ako lietal doteraz. A chrlí oheň bez oddychu – dlho dlho dlho. A taký oheň, ktorý naraz rozbíja múr a čuduj sa svete, keď sa múr rozbije (priebeh jeho pádu totálne nechápem – je to monolitická konštrukcia), nie sú tam ľadové rozvaliny, ale pekné zasnežené cestičky. Akoby sami nevedeli, ako to urobiť, aby to bolo uveriteľnejšie. Snáď ďalšie scény budú realistickejšie

#122 redhrad
31.8.2017 | 21:05:32
Fey

Ja stále nerozumiem pre čo by mal byť problém to, že je Jon Targaryen. Pokiaľ sa majú radi je to predsa ideálny stav. Sú jedného rodu, ktorý sa medzi svojimi bral odjakživa a zároveň Dany potrebuje menžela aby mohla vládnuť a čo by bolo pre ňu lepšie ako Targaryen, ktorý by jej vládu kludne prenechal a ešte miernil jej psycho stavy počas ktorých chce páliť ludí.

Mne sa linka na Zimohrade páčila aj keď je pravda, že už teraz je intrigovanie ako v prvých sériách strašne zvláštne, kedže medzi rôznymi pasážami vidíme akurát dve iné dejové linky, je to také dosť priamočiare a chýba tam to napätie, ktoré pred tým dosiahli tým, že sme čakali aj dve časti na novú indíciu. Teraz ju máme v každej časti aj dva krát.

Koniec ma trochu sklamal. Ja si nepomôžem ale Viserion a chŕlenie modrého ohňa mi furt príde ako vystrihnuté z WoW. Čakala som to trošku umiernenejšie alebo aspoň… nie tak strašne, ja neviem ani opísať moje pocity z toho všetkého :D

Neviem do akej miery sa chce Martin resp. tvorcovia seriálu inšpirovať koncom ako z lotr, ktorý má byť horkosladký údajne. Ale keď si to tak rozoberem, čo bolo na konci lotr horkosladké? To že porazili zlo ale v skratke, že odišla zo Stredozeme mágia? No tak to by sa dalo na SoIaF aplikovať možno ale neviem si to celkom predstaviť.

#44 Snorri_Killa #50 dragon113 #82 dragon113
31.8.2017 | 21:06:30
madcat

#5 Trepy: #5 Trepy: nikdo další nepřišel, protože Tarlyove jsou mrtvi a skoro všichni jsou s ní ve válce a navic když se šli naposledy podívat jak Cersei skoná, tak je vyhodila wildfirem … nebo je proste Cersei nepozvala :D

#15 JoshMcIntosh
31.8.2017 | 21:09:31
Kvitovka

Mnohem lepší by bylo kdyby NK a ostatní WW udělali nějaký rituál a kouzlem by zeď zničili, přišlo by mi to i logičtější, vždyť zeď má chránit staré kouzlo ne?

#16 JoshMcIntosh
31.8.2017 | 21:13:17
JoshMcIntosh

#13 madcat: Tady máte všechny rody, celkem dost už jich je ze hry.

http://gameofthrones.wikia.com/…/Noble_house

31.8.2017 | 21:19:03
JoshMcIntosh

#14 Kvitovka: Zeď nemrtvé držela 8000 let. Existoval jenom jeden způsob jak ji zničit.

http://www.vulture.com/…plained.html

„..In other words, brute force was never enough to take the Wall down, and quick workarounds (like walking around it on the frozen sea) wouldn’t counter the spells mortared into its cracks. The Night King couldn’t simply fly Viserion over the Wall or use the dragon’s strength to topple it, either. Magic helped the Wall go up, and so magic was required to bring it down…“

„But why did the Night King need a dragon to take down the Wall? Was this the only way to do it? Viserion’s blue dragonfire was clearly powerful enough to destroy the spells within the Wall, which suggests that dragons are themselves magical. (After all, Valyrian steel can only be forged with dragonfire, a sure sign of magic if there ever were one. Also, they’re freaking dragons.)“

#28 Trepy
31.8.2017 | 21:28:50
Gryfx

Já bych to viděl tak, že Dorne je bez vládce, Severští lordi věří Jonovi, Highgarden už taky není. Takže Westeros je rozdělen mezi Lannistry, Starky, Daenerys a Dorny, kteří jsou v chaosu, takže je nepočítám. Knihy jsem nečetl a vím, že je hodně Lordů atd, ale většina z nich jsou vazalové.

#18 Kvitovka
31.8.2017 | 21:47:59
Kvitovka

#17 Gryfx: Ještě tu jsou Arrynové, Robin Arryn stále žije a Edmure Tully také takže i Říční krajiny mají svého právoplatného lorda

#19 Grayyitheyerouh #20 kombi
31.8.2017 | 21:51:54
Grayyitheyerouh

#18 Kvitovka: Robin byl zmanipulovaný Malíčkem. Když není Malíček, je Sansa a je Jon. Poslechne je a nebude brát vůbec v potaz nějakou hrozbu. Edmura nejspíš potká Jaime a pojedou na Winterfell, takže ten taky bude věřit.

#165 Eddard1
31.8.2017 | 22:16:30
kombi

#18 Kvitovka: To jo,ale u nich se da z principu a hlavne letitych vzajemnych rodinnych vazeb predpokladat,ze budou vzdy stat za Starky,takze asi setrili rozpocet a pocet ucastniku setkani zuzili na minimum. Navic si scenaristi pekne pripravili pudu pro 8.serii, kdy v rozhovoru Jon rika Theonovi – jsi Greyjoy i Stark – tzn.,ze Jon bude tim padem Stark i Targaryen takovy vysneny All in One pro severany ,triokyho bratrance i sestrenice na Zimohrade a zbytek zapadozemi… To asi „hrda“ Matka draku neustoji – vzdyt to, ze ona je jedina pravoplatna dedicka, omyla jak kolovratek od 2.dilu 1.serie!

#21 Grayyitheyerouh
31.8.2017 | 22:19:01
Grayyitheyerouh

#20 kombi: Mě by zajímalo, co se stane až to oba zjistí. Jon dostane mrtvici. Daenerys dostane mrtvici… Bude chtít Jona zneškodnit až zjistí, že je právoplatný dědic on? Nebo to nedokáže?

#27 kombi
31.8.2017 | 22:23:40
Trepy

#6 Tomi Lee Morpheus: Určitě se Cersei zajímá o 1 000 000 o­byvatel KL. :D Víš, co říká o lidech. Jak by Dany spálila město do základů, když by byla mrtvá? A ten plán samozřejmě zahrnuje to, že Cersei je s Euronem už pryč včas.

31.8.2017 | 22:26:11
Trepy

#6 Tomi Lee Morpheus: A nauč se psát. Sice neovládám tvůj jazyk dokonale, ale určitě tam máš desítky chyb.

31.8.2017 | 22:27:03
Trepy

#10 JoshMcIntosh: Ty imbecile, že odpálila Baelorovo septum neznamená, že nemohli Pyromanceři vyrobit další. A kdyby jsi uměl číst, tak jsem napsal, že je mohla zabít i jinak. S těma pár Dothrakama by si poradili ihned. Nauč se argumentovat.

#51 JoshMcIntosh
31.8.2017 | 22:28:53
Trepy

#6 Tomi Lee Morpheus: Jaime by to nedovolil? On o tom vůbec nemusel vědět nebo ho mohla násilím udržet stejně jako Tommena.

31.8.2017 | 22:31:17
Trepy

#9 zabijakptak: Děkuji.

31.8.2017 | 22:33:35
kombi

#21 Grayyitheyerouh: No podle me se nejdriv oba pozvraci ;) No a jak z toho pak D&D vybrusli? No to snad ani nechci premyslet! Jon urcite bude prohlasovat,ze o trun nestoji,dulezity bude boj s WW a co bude pak se uvidi az se zase v zapadozemi otepli a NK bude mrtvej. Ale Daeny a Cersei to podle me resit budou strasne! A jak to dopadne? Asi obe zaklepou v probehu osmicky backurkama a Jon si vezme Aryu

#29 Trepy #32 Trepy #129 Batu_Khan
31.8.2017 | 22:34:17
Trepy

#16 JoshMcIntosh: O to víc je ten scénář příšerný. Oni jdou ulovit Wighta, aby měli důkaz pro Cersei na obranu světa a místo toho jim dají draka, který jediný jim může umožnit jít přes Zeď. To je hodně stupidní a doufám, že v knížkách to WW vyřeší jinak nebo ten drak neumře alespoň při naprosto stupidní misi.

#52 SMASH!
31.8.2017 | 22:38:36
Trepy

#27 kombi: Já jen s naprostou jistotou vím to, že Jon nebo Dany umře, jeden z nich. Pravděpodobně Dany.

#31 kombi #33 Leaf
31.8.2017 | 22:39:51
Liserik

Mňa by zaujímalo o akých problémoch hovorili tvorcovia pri vzťahu Jona a Dany, pretože ma nenapadajú žiadne, ktoré by neboli v rozpore s ich charaktermi, ktoré budovali 7 sezón…

#42 Vladeno
31.8.2017 | 22:42:40
kombi

#29 Trepy: No to kazdopadne! Jon zustane,protoze ohen a led je Jon sam a hotovo, Daeny uz nepotrebuj…

31.8.2017 | 22:44:40
Trepy

#27 kombi: Těžko se Dany pozvrací. V knížkách přemýšlela nad tím, že by si vzala Viseryse, a že by si vzala ještě někoho z rodiny, už jsem zapomněl koho. Navíc kdyby Viserys nepotřeboval armádu, tak se s Dany ožení on.

#34 kombi
31.8.2017 | 22:46:40
Leaf

#29 Trepy: Já teda pochybuji, že by to byl Jon. Jednak on jako jediná postava se celých 7 sezón tváří, že by stejně nejraději byl mrtvý a že by mu to Martin dopřál? Taky mi přijde divný, že se po sedmi sezónách dozvíme to děsný tajemství, že je Targaryen a bum, v 8. umře a ani si to svoje příjmení nevychutná do hořkého dna, což je pro něj dlouhý život ideálně na trůnu.

31.8.2017 | 23:01:35
kombi

#32 Trepy: No,jak to zaonaci Martin v knize,to nevim,ale podle me to D&D jako spravni amici pojednaji dost pruderne, jakoze „incest“ (ktery je teda v ceskych zemich legalni) si Jon jako kladas bude vycitat a svedomi ho bude tizit…no uvidime

#35 Leaf #36 Trepy
31.8.2017 | 23:03:52
Leaf

#34 kombi: Případně druhý špatný konec: Martin nakonec, jako spousta tvůrců fantasy, směřuje k LOTR, takže s NK to nějak hořkosladce zaonačí Bran, J+D na trůnu obnovují zničenou zem, hromada slz a loučení.

#38 kombi #39 kombi
31.8.2017 | 23:14:16
Trepy

#34 kombi: Že je u nás incest legální asi myslíš to, že v případě Jona a Dany by to legální bylo. (Doufám.)

#37 kombi
31.8.2017 | 23:22:30
kombi

#36 Trepy: No samozrejme! O tom se snad nezertuje ani v takto pokrocile hodine!!!

31.8.2017 | 23:24:43
kombi

#35 Leaf: No tak z toho bych se asi teda zas pozvracel ja

#40 Trepy
31.8.2017 | 23:28:49
kombi

#35 Leaf: Jen doufam,ze Martin v knize kvalitu a nepredvidatelnost udrzi. Co za zaver vymysli ti dva scenaristi asi nikdo z nas netusi, ale pokud udrzi „kvalitu“ sedme serie tak se obavam,ze tvoje predstava finale serialu je, bohuzel, velice pravdepodobna.

#41 Leaf
31.8.2017 | 23:32:37
Trepy

#38 kombi: Já taky.

31.8.2017 | 23:52:11
Leaf

#39 kombi: Já teda myslím, že to zploštění v ději a charakterech, co teď v sériích vidíme, je spíš dané tím o co teď jde: boj proti univerzálnímu nelidskému zlu. To dřív nebylo. Dřív všichni intrikovali proti všem, jenže teď se navzájem vyvraždili a s NK intrikovat nejde (teda kdyby se ukázalo, že to jde, to by bylo hustý, originální). Já bych to na scénáristy tak úplně nesvalovala. Jak začne jít jen o dobro a zlo, tak jsou možnosti omezené – epický bitvy, slzy, zkáza civilizace nebo její záchrana, nic mezitím nejde. Originální závěr bych uvítala, kdyby se to zase vrátilo k těm intrikám.

#43 kombi #59 mike2
1.9.2017 | 0:06:31
Vladeno

#30 Liserik: No tak ja dúfam, že tam tvorcovia nedajú napr. že Jon bude chcieť zrazu Iron Throne lebo na neho má právo alebo, že Dany bude vadiť vzťah s Jonom pretože je Targaryen lebo tým by fakt zničili ich charaktery.

1.9.2017 | 0:16:55
kombi

#41 Leaf: Asi mas pravdu,ale nevim,jestli muzu souhlasit uplne. Podle meho prave NK intrikuje velice dlouho a od zacatku,ikdyz se dusledky jeho intrik zacinaji projevovat az v poslednich seriich – oznaceni Brana a zniceni trioke vrany a casti deti lesa, „cekani“ az mu drAk prileti pod cumak, hypnotizovani Jona pri kazdem jejich setkani a predvedeni mu sve schopnosti ozivit mrtve v praxi,atd. Takze podle me intrikovat lze,ale je nutne najit odpovidajiciho soupere (Brana? Pana svetla a jeho sluzebniky? AA? nebo vsechny najednou?) Proste prostor pro tu fantasy tady stale je,ale jak to oni pojmou je ve hvezdach…

#57 Leaf
1.9.2017 | 0:26:13
Snorri_Killa

#12 Fey: Nevim jestlis četla knížku. Myslim , že hořkosladkym koncem mysleli návrat hobitů do Kraje ,který ovládl Saruman.

#45 DejvidHound #54 Fey
1.9.2017 | 1:58:08
DejvidHound

#44 Snorri_Killa: Podla mna LOTR skoncil happyendom. Keby to pisal Martin tak z toho spolocenstva by ich zheblo viac ako len Boromir.

#48 Snorri_Killa #49 Vladeno
1.9.2017 | 2:15:47
Šejmus92

#3 Trepy: No Cercei je blbá, ale že by byla AŽ TAK blbá? To bys jí křivdil.

Proč myslíš, že před KL byla celá Danyina armáda, připravená k bitvě? Proč myslíš, že Danny přiletěla až jako úplně poslední? Proč myslíš, že Drogon jen Danny vysadil a hned odletěl pryč? Proč myslíš, že druhý drak kroužil nad nimi?

Ano, to všechno kvůli tomu, kdyby se něco podělalo. Cersei chce žít, kdyby tam ale byla a něco zkusila, zemřela by. Kdyby tam nebyla ona ani Jaime, opravdu si myslíš, že by to nikomu nepřišlo nápadné? Danny by nejspíš raději vůbec nepřistála. Cersei svolila ke scůhzce, protože se jí hodilo hrát o čas, zatraceně se jí to hodilo, vždyť přišla o velkou část armády, musí doplnit vojsko a počkat na Golden Company. Jí se schůzka náramně hodila. Ano, chce je zabít, ale až v příhodnou chvíli.

#47 Trepy #51 JoshMcIntosh #53 kpzetko
1.9.2017 | 2:40:24
Trepy

#46 Šejmus92: Tento argument je velice dobrý. Přesto… než ten drak sletí dolů a začne chrlit oheň, všichni už mohli být pozabíjení a Cersei s Euronem mohli utíkat na loď a netuším jestli by drak měl potřebu se mstít za vraždu Dany, ano jsou velice inteligentní, ale až tak? Navíc by tam mohla mít připraveno několik balistů na ně.

#55 Rumek #58 mike2
1.9.2017 | 3:15:37
Snorri_Killa

#45 DejvidHound: jj vim jen, že psala,že by to mělo mít hořkosladký konec, tak si myslim,že bylo myšlený toto.

1.9.2017 | 4:06:08
Vladeno

#45 DejvidHound: Každý berie ten koniec inak. Avšak sám Martin povedal, že chce koniec ako v LoTR tak uvidíme z akej stránky to zoberie on.

1.9.2017 | 5:58:54
JoshMcIntosh

#24 Trepy: Vyroba divokeho ohne je narocna a zdlouhava. Nekdy trva i roky,protoze divoky ohen musi „zra't“. Jinak normalni clovek argumenty nepotrebuje a pochopi co ti napsal
#46 Šejmus92:

1.9.2017 | 8:23:05
SMASH!

#28 Trepy: Přesně tak, alespoň má GRRM čas to při nejhorším přepsat. Ovšem u Martina se zatím ještě nestalo, že by psal zbytečné scény natož takhle „odfláklé“. celý seriál se mi líbil, to nepopírám, tam to vždy řešili dle svých pocitů. V životě už to tak je, že jisté věci se dají neustále opravovat či vylepšovat, ale z takovou by to natočili až příští rok. :D

1.9.2017 | 8:30:37
kpzetko

#46 Šejmus92: Osobne si myslim, ze Cersei sa k Dany a spol prida. Sice neskor ale prida, spolu s tou Golden Company. Nejako sa k nim dostane kto je John a bude. Ved ak sa nemylim, tak niekto tu pisal ze Golden Company vytvoril nejake Targerien…

1.9.2017 | 9:18:27
Fey

#44 Snorri_Killa: Tak ja som napisala v skratke. Ale aspon vidieť že pre každého je horkosladké niečo iné. Pre mňa to bolo rozhodne skôr to, že nastal vek ľudí :)

1.9.2017 | 9:25:25
Rumek

#3 Trepy:
#47 Trepy:

Nemohu souhlasit.

Dany mohla přiletět a spálit Cersei, Jaimeho a spol. na popel během vteřinky v okamžiku když přilétala na Drogonovi, druhý drak by lehce smáznul stráže kolem a armáda čekající před KL by zaútočila a bylo by hotovo. Zachovala by se dle svého okamžitého rozhodnutí, stejného jako když spálila Tarlyovce, a to proti radám Tyriona, takže by se nikdo nemohl divit. Přesně dle toho, co jí řekla Ollena, buď drak. Ale neudělala to, protože si vybralal jinou cestu a já to chápu.

Stejně tak chápu, proč nezabila všechny Cersei nebo proč nezabila Tyriona, přijde mi to naprosto logické a ne jak píšeš nesmyslné. Možná tuto variantu zvažovala, dle mého, zcela určitě ji zvažovala, prostě udělat akci Septum 2. Ale… Dostala info od pobočníka, že Dany nepřijela s ostatními, což je základní problém. Zabít všechny, ale hlavního nepřítele ne, totální debilita. Dále, celá armáda Unsullied a Dothraki před branami KL, problém. Nevidím žádný logický důvod proč by měla Cersei všechny v daný moment zabíjet, spoléhat, že by se jí snad z pomocí Eurona podařilo utéct, co je to za hovadina? A kam by jako šla? To by vládla na železných ostrovech? KL by lehlo popelem a bylo obsazeno armádou Dothraků a Unsullied. Tohle by prostě Cersei nepřineslo vůbec nic a ona si to moc dobře uvědomila, hlavně v momentu když ji Tyrion vyzýval „zabij mě“.

Promiň, ale mě nedává smysl, to co píšeš ty a to vůbec. Cersei se naopak chová skvěle takticky, nevím kde se to v ní vzalo, takové ty kecy o tom, že se to naučila od otce jsou sračka. Tak či tak, má to v hlavě srovnáno a dělá to co je potřeba, aby měla šanci vyhrát nade všemi, tak jak to stále deklaruje, že zabije všechny a všechno co se jí postaví do cesty. Každopádně je to teď Tywin Lannister v sukni.

#77 Rafan #120 Evala
1.9.2017 | 9:28:16
Naranyan

#8 Travel: Naprosto a přesně souhlasím a o tom tady mluvím už safra dlouho… Tohle konkrétní video jen dokresluje, že tvůrci skutečně pracují s tím předpokladem, že jediným způsobem, jak se dostat přes zeď je drak. A teď… mluvím ve vší vážnosti!!!! se totiž – karta obrací – a já zásadně a principielně fandím Cersei!!, protože ta zabila kolik lidí ?… Každý jeden zabitý ve Westerosu White Walkerama (a jistě jich bude ohromné množství) jde na triko těm vypatlaným, zdegenerovaným vemenům Jonovi (který tedy mnohem radši měl zůstat zdechlý) a blonďaté krafce.

#78 Rafan
1.9.2017 | 9:40:26
Leaf

#43 kombi:Tak mají na šest dílů, aby to mezi Branem a NK rozvinuli, ten šestý bude asi hořkosladký loučení, takže pět. Pořád neepické scény časově v seriálu převažují, tak snad nebudou 5 hodin mlátit zombíky. Já si to užívám i tak. Zvraty jsou teď epické, asi je v tom jak téma boje dobra proti zlu, tak absence dialogů. Je jasné, že spisovatelovi dialogy nikdy nenahradí. Prostě kniha bude jiná. To bylo u LOTR taky a líbilo se mi obojí. Nakonec je super otevřít knížku a nevidět scény podle filmu. Taky se dozvíme, jak to dopadlo, nemusíme čekat dvacet let. A některý ty epický věci se jim fakt povedli: bitva s Euronem, bitva s drakem, Berick s hořícím mečem.

#122 redhrad
1.9.2017 | 9:44:41
mike2

#3 Trepy: „Arya tvrdí, že byla u popravy Neda. Takže asi neviděla, jak z toho Sansa omdlela a jak křičela, že?“ – Neviděla. Chytil ji ten z Noční hlídky (jméno si nevzpomínám) a se slovy „nedívej se tam“ jí zakryl výhled. Nepamatuju si, jestli to bylo těsně před useknutím hlavy nebo těsně po, ale rozhodně neměla čas pozorně sledovat, jak reaguje Sansa.

#47 Trepy: Drogon, který se předtím měsíce poflakoval kdoví kde, přiletěl Daenerys na pomoc a začal to kolem ní systematicky kropit ohněm, aniž by mu stihla něco nařídit. Je samozřejmě možné, že smrtí by se to pouto přetrhlo a draky by všechno přestalo zajímat, ale na místě Cersei bych na to svůj život určitě nevsadil.

#80 Batiatus
1.9.2017 | 9:50:15
mike2

#41 Leaf: To je dost pravděpodobné. To je prostě lidská přirozenost, když je tu (absolutní) zlo, dokážou se všichni spojit a zapomenout na vzájemné spory, ale jakmile zlo pomine, vrátí se zpátky k intrikám a boji za vlastní prospěch. Zrovna tady bych se nedivil, kdyby Night King padnul už někdy v páté epizodě (možná už čtvrté) a zbytek byl o tom, jak si všichni zase začnou jít navzájem po krku.

Realismus nemá smysl řešit. Ať už v knižní sérii nebo v seriálu by musel celý Westeros pomřít hlady bez ohledu na to, jestli se armádu nemrtvých podaří zastavit nebo ne. A to pravděpodobně ještě dřív, než vůbec nastala skutečná zima.

1.9.2017 | 9:56:46
montik

#3 Trepy: Tak předně je zapotřebí říci, že Arya si o Sanse myslela, že je naivní, podrazácká, a že se ráda strojí… v dnešním slova smyslu bychom řekli, že si potrpí na luxus a postavení… A to, že někdo omdlí při popravě svého otce je, řekl bych, naprosto normální reakce. Co to je za příšerný argument? To si jako Arya měla myslet, že je Sansa k tomu všemu ještě chladnější než ocel, že je to psychopat? Ne, Arya jí mohla vyčítat, že je naivní, slabá a svou slabostí zrazovala rodinu. A i takový člověk může spontánně omdlít v okamžiku, kdy jeho otci stínají hlavu… Rýt do toho je za prvé hledání problémů tam, kde žádné nejsou a za druhé je taková argumentace mírně řečeno postavená na vodě.

Proč Cersei nevyhodila Dragon pit i s Jonem Sněhem a všemi do vzduchu? Další prázdný argument… Proč asi…? Od dob kdy Cersei vyhazovala do vzduchu Baelorovo septum se nám situace poněkud změnila… Rod Tyrellů byl sice definitivně zničen (včetně vrabčáků atd.), ale přibyla nová a podstatně větší hrozba Daenerys Targeryen s dothraky, Neposkvrněnými a draky… A na začátku je také scéna s celou armádou, o které Cersei následně prohlásí, že to byla demonstrace síly s ohledem na nepřítomnost třetího draka. Kdyby Cersei vyhodila do vzduchu Dragon pit ničím si nepomůže a bude smetena. Na rozdíl od dob likvidace nepohodlných v Baelorově septu. Cersei také netušila, že už to dali dohromady JS a Daenerys. Z jejího pohledu je D přivandrovalec, a protože vlastním pohledem nahlížíme na druhé, může Cersei očekávat, že D bude přivandrovalcem i pro JS. Navíc Ned Stark pomáhal otce D odstranit. Nikde nebylo řečeno, jak bude Sever vnímat Daenerys s draky a s brutální armádou, vždyť to bylo teoreticky nebezpečí i pro ně, kdybychom nevěděli, že Daenerys je taková útlocitná duše… A i nepřátelé se mnohdy spojují proti ještě většímu nepříteli, kterým je v očích Cersei Daenerys. Jen primitivní očekávání udělají stejného primitiva z Cersei a mohou očekávat primitivní řešení tj. vybílíme všechno divokým ohněm. Nevíme kam dál? Nic se neděje, použijeme divoký oheň… Kupujte divoký oheň, na nepohodlné osoby, lék na dothraky i na průjem… Ano, to by byl skutečně slabý scénář. Naopak pokus o fiktivní příměří se Severem a apelování na to za co otec Jona Sněha bojoval vs neblahá historie rodu Targereyenů dává smysl. A Cersei není šílená, je chladnokrevná a pragmatická… A znovu opakuji, až v Dragon pit se Cersei dozví, že to dali JS a D dohromady. A i kdyby žádná Daenerys nebyla, získat Sever by pro Cersei nebylo snadné… Další co o Cersei víme, je, že žije v Kingslanding, nepotáhne se bezdůvodně někam do Kotěhůlek. To by z její strany byl normální útěk… Navíc, jakmile by zdrhla, přišla by o Západozemí. Nestačí mít armádu atd., je zapotřebí držet symboly moci a symbolem moci v Západozemí je Kingslanding…

Kdo je Jon Sníh charakterově? Zrovna včera jsem v rámci opáčka staré díly GoT pod dohledem G.R.R.Martina! sledoval a JS po útoku Divokých na Zeď nasadí druhý den ráno zachmuřený pohled nešťastného štěněte a řekne svým bratrům, že se musí vydat za Zeď za Mancem, protože jen Mance to může ukončit… a že ho to bude stát život, ale že to nikdo jiný neudělá… Už by bylo načase, kdyby diskutér, který alespoň trochu uvažuje, vzal na vědomí, že JS je od samého počátku postava bez jakékoliv charakterové poskvrnky, vždy dělá správné věci a dělá i šílené věci na straně dobra… Je to zkrátka dobrák od kosti a ve své správnosti lehce naivní… A proto, opakuji proto, se vydal za Zeď pro mrtváka, proto řekl Cersei o spojenectví s Daenerys, a proto předpokládal, že nějak Cersei umluví k příměří…

Když se dva perou třetí se směje, to platilo a platí vždy… A taktikou Cersei je nechat prát Sever a Daenerys s mrtvými, oslabit je a pak zabrat vše co zabrat lze. Cersei Daenerys porazit nemůže a po boku přivandrovalce Daenerys, která si dělá nárok na Železný trůn, na Severu rozhodně bojovat nebude. Nic neriskuje… Buď se D a JS na Severu zvítězí, ale zároveň dojde k redukci jejich vojsk, anebo prohrají, ale pak je to stejně jedno. A pro Cersei by nebylo vítězství porazit mrtvé a pak se nechat odstranit z Kingslanding Daenerys… To je pro ni pořád prohra.

A nakonec řetězy, to už je skutečně stokrát omleté, přičemž existuje sto vysvětlení, kde mohli řetězy najít. A ne, neměli je sebou, protože mezi potopením draka a jeho vytažením nějaký čas uběhl. To je naprosto zbytečné hledání problémů tam, kde vůbec nejsou. A opravdu jen člověk nesmyslně sebevědomý se domnívá, že celý štáb strčí do kapsy a že těm prosťáčkům podobné věci vůbec nedocházejí… To je skutečně na pováženou…

#61 Rumek #62 Naranyan #122 redhrad
1.9.2017 | 10:04:11
Rumek

#60 montik: Mě sice řetězy, jak dostali řetězy na draka, praskající led, 7 proti tisícům, Gendry, zrovna jeden nemrtvý po zabítí WW přežil, Benjen a bla bla bla a bla bla bla přišly jako celek trošku divné, ale i přesto jsem si zcénu za zdí náremně užil, jen možná to šlo vymyslet trošku rafinovaněji, nechci se už k tomu vracet. S ostatním co jsi napsal, plný souhlas.

1.9.2017 | 10:14:57
Naranyan

#60 montik: Jon je dobrák od kosti… jo… A „daroval“ svou dmntní misí draka WW, díky čemuž jedinému byla zeď zbořena.. Takže je to dobrák, ale já mu přeju, aby chcípal dlouho v bolestech, když – je jediným!!!! – důvodem, díky kterému mají WW draka, to samý Dany…

Takže… jestli šlo tvůrcům o to, že mají někteří fanoušci (hádám, že to nebude jen můj případ) postavit své doposud zdaleka nejoblíbenější postavy za celý seroš (pro mě to Jon a Danny skutečně byli) na opačnou stranu barikády a naopak je nezbytně nesnášet za to, co způsobili, tak se jim to povedlo na jedničku :-/… Takže se dál budu dívat na seroš znechucen s toudle pachutí prvotřídní dmnce. Nadávám, ale i tak se na ten seriál dodívám.. jistě…

#63 Rumek #67 Tomi Lee Morpheus #68 BloodyBlondie #83 Rafan
1.9.2017 | 10:16:30
Rumek

#62 Naranyan: Uvědomuješ si, že si právě napsal neskutečně nelogickou sračku?

#64 Naranyan
1.9.2017 | 10:20:19
Naranyan

#63 Rumek: Nelogickou v čem přesně ?

#65 Rumek
1.9.2017 | 10:25:05
Rumek

#64 Naranyan: Ano, Jon je dobrák od kosti, dokazuje to vším co dělá nebo udělal (návštěva Mance, bitva Bastardů, výlet za zeď, sdělení Cersei, že je loajální Dany atd. atd.). Prostě dělá to, co považuje za správné, bez ohledu na konsekvence. Jestli si to za celý seriál nepochopil, tak si hlupák. Absolutně nechápu proč tady brečíš nad smrtí draka a používat toto jako argument proto, abys Jona jako postavu nenáviděl? Si upad na hlavu nebo co? To má být jako logické, „zavinil“ smrt dráčka, tak ho za to nenávidím? Už to samo o sobě je poněkud dětinské, nemluvě o tom, že na výletu za zeď se nakonec shodli všichni a prvotní nápad vyšel z úst Tyriona, který hovořil o tom, že potřebují důkaz k existenci WW, načež reagoval Jorah, že úkol přijímá. Jon se přidal, protože věděl, že by Thormund Joraha poslal někam.

#66 Naranyan
1.9.2017 | 10:38:45
Naranyan

#65 Rumek: Hned na začátek.. Odhlédnu od těch osobních urážek, kterými si mě počastoval. Ale, pravda, nemůžu zas nevidět, že to tady dělá poměrně dost jedinců, takže je to tady asi obecným a příjmaným způsobem vyjadřování.. V tomhle jsem hald jiný. Zpět k věci… Teď jak se o tom bavíme, tak mě to donutilo trochu víc se nad tím zamyslet (a né!! že by postavy v seroši na tohle přemýšlení neměly čas, naopak, měly, a k tomu navíc i rádce atd..). Musím se nakonec omluvit Danny, protože ta vůbec nevěděla do čeho jde a ani vlastně moc nevěřila, že WW vůbec existujou, nebo že jsou nějakou hrozbou. Potud okej.. A když teda přijmu ten vachrlatý fakt (který se ale se skřípěním zubů nakonec dá pochopit), že mělo dojít k tý výpravě, zkusím alespoň doufat v to, že Jon je alespoň trochu inteligentní jedinec. A teď! přichází to hlavní… On WW a NK naopak zná „dokonale“. Ví velmi přesně co umí, čeho jsou schopní, co dokážou.. V ten moment, kdy je WW dostali měl povzdechnout, sklonit hlavu.. zas ji zvednout a bojovat – až na smrt… Posílat pro Danny s drakama ? Zase, pokud si mám myslet, že Jon je tedy alespoň trochu inteligentní jedinec, v životě by pro ni neposlal, rozhodně musel tušit, že existuje ohromné (a nepodstupitelné) riziko že nejen že Dany přijde o draka, ale vzhledem k tomu, že tam byla tak obrovská WW arma s velitelama včetně NK!!!, což on věděl a viděl, ale že přijde klidně o všechny tři draky! a řek bych, že Jon taky musel tušit, nebo to snad i věděl, že existuje i ta možnost, že je NK oživí. I když se ale budeme bavit jen o té očividné možnosti ztráty byť jen jednoho draka, pokud mám použít tu logiku o Jonově dobráctví a hrdinství a ne, že to je obyčejný posránek, který si zubynehty snaží zachránit život za každou cenu (což u něj opravdu nepředpokldám) tak jednoznačně získání jednoho WW nebyl ani nejmenší možný ekvivalent přínosu oproti riziku, že Danny přijde o draka(y)…

Ať tak či onak, ta pachuť, že za překonání zdi můžou Jon a Danny zkrátka naprosto zásadním způsobem mění jejich doposud relativně „čisté štíty“. Jasně, řekneš, že tvůrci třeba taky i záměrně „implatovali“ do seriálu a děje tu věc, že i vyloženě kladné a dobrácké postavy dělají v životě chyby. No, však v pořádku, já to beru, ale tahle je tak nepředstavitelně brutální, že nikdo nemůže popřít (budiž jinak debata o jejich motivech), že jsou zkrátka a dobře Jon a Danny příčinou, proč se WW dostali přes zeď.. To je pouze konstatování holého faktu stejně jako to, že každý jeden zabitý ve Westerosu White Walkerama jde na jejich vrub nehledě na to, že to určitě nechtěli, .. nedopatření no… ale hodně, hodně, hodně blbé nedopatření.. ba přímo brutální… Mám-li být teď už i trochu ad-absurudum nechutný, řeknu třeba toliko → je to asi jako kdyby ten nejlepší, nejčestnější, nejpokornější, nejúžasnější člověk na světě způsobil – OMYLEM – dopravní nehodu, poři které by zemřela celá rodina s malými dětmi, nebo i hromadnou dopravní nehodu, kdy hned několik rodin s dětmi.. I když všichni budou vědět, že to nebyla jeho vina, chceš mi říct, že se na něj nebudou dívat přecijenom maličko jinak než doposud ?

#72 Tomi Lee Morpheus #76 Rumek
1.9.2017 | 11:02:53
Tomi Lee Morpheus

#62 Naranyan:

  1. Dany neverila v NK!
  2. Dany ani vo sne nenapadlo, že by mohla prísť o draky,
  3. o takejto schopnosti NK nevedel nikto, a big kuše zombíci nemali,
  4. Jon nedokázal presvedčiť o NK ani u seba doma, ani Dany ani nikoho, takže MUSEL ísť za WALL a jedného priniesť.
  5. NK nieje trioká vrana, ale dokázal ho v jeho vizi chytiť za ruku, takže je možné,

ba priam pravdepodobné, že od Detí Lesa dostal NK nejakú SUPER schopnosť! napr. vidieť budúcnosť, respektíve mal víziu, že Jon Snow mu pomože zničiť WALL, ale iba ak ho nechá na žive, preto sa mu podarilo tak dlho prežiť, preto vstal z mŕtvich, nie Pán Svetla, ale NK je ten čo tahá za nitky, a všetci vidia pána svetla a pritom je to NK a jeho duša, ktorá planie vo vačšných v plamenoch…

#69 Naranyan
1.9.2017 | 11:04:12
BloodyBlondie

#62 Naranyan: No, Daenerys spôsobuje, aj keď neúmyselne, prúsery, kamkoľvek vkročí, predsa už dlhodobo, hodil by sa jej titul Daenerys Shitstorm, Mother of Chaos and Breaker of Hearts, no a u Jona je to podobné, vždy sa snaží osprávnu vec/ hrdinský čin bez ohľadu na možné následky, pri bitke bastardov to bolo úplne evidentné. Že sú to kladné a fanúšikovsky obľúbené postavy je jedna vec, ale žiaden z nich nebol nikdy bohvieaký taktik- ani vyložený hlupák, ale ani majster taktik- a veľakrát mali viac šťastia ako rozumu. To, že ich činy môže mať a majú neželané následky, vôbec nejde proti duchu seriálu.

#71 Naranyan
1.9.2017 | 11:04:15
Naranyan

#67 Tomi Lee Morpheus: Ty ale.. hmmm.. Tohle by mi dávalo perfektní smysl, jak si to teď vysvětlil !!! HMm.. Pokud by to takhle! podali i tvůrci, tak samozřejmě naprosto bez výhrad a vše by naopak perfektně zapadlo. Pokud by NK měl schopnost vidět budoucnost, pak by dávaly smysl všechny ty pohledy, to že nechal Jona přežít a defacto se stal jeho „ochráncem“ … Tohle bych bral.

1.9.2017 | 11:07:35
Naranyan

HMm.. A pak, když by to tak bylo, tak že by musel nezbytně i vyhrát, když by viděl budoucnost ? :). .Tady bych už naopak viděl perfektní možnosti, jak to vysvětlit.. On NK možná nevidí prořád neustále všechnu budoucnost, jen něco, jen nějaké záblesky a pak taky musíme brát příchod Branna – vůbec působení tříoké vrány, která do toho taky může vstupovat svým vlivem a třeba znemožňovat NK vize nebo co my víme. Takhle by to šlo.

#72 Tomi Lee Morpheus
1.9.2017 | 11:09:38
Naranyan

#68 BloodyBlondie: JJ.. pravda.. Těžce se mi to zkousává, ale nakonec to snad nějak pude :).

1.9.2017 | 11:10:41
Tomi Lee Morpheus

#70 Naranyan: Tak vidieť budúcnosť je už obohratá téma z terminátora a iných filmov, njalepšie to bolo vysvetlené v DUNE od frank herbert, tam videli MOŽNÚ budúcnosť, a každý kto ju videl, ju mal možnosť zmeniť. Takže ak boli dvaja nepriatelia, čo ju videli, bojovali v podstate proti sebe ako veľmajstri v šachu.

PRETO NK nevidí čo sa stane na 100%, ale vidí čo by sa mohlo stať… a zas 3oV (tri3okáVrana) vidí čo sa deje teraz a v minulosti, takže úplne by zapadalo, ak by NK videl práve do budúcnosti.

#66 Naranyan: píšeš: """Posílat pro Danny s drakama ? Zase, pokud si mám myslet, že Jon je tedy alespoň trochu inteligentní jedinec, v životě by pro ni neposlal, rozhodně musel tušit, že existuje ohromné (a nepodstupitelné) riziko že nejen že Dany přijde o draka, ale vzhledem k tomu, že tam byla tak obrovská WW arma s velitelama včetně NK!!!, což on věděl a viděl, ale že přijde klidně o všechny tři draky! a řek bych, že Jon taky musel tušit, nebo to snad i věděl, že existuje i ta možnost, že je NK oživí. I když se ale budeme bavit jen o té očividné možnosti ztráty byť jen jednoho draka, pokud mám použít tu logiku o Jonově dobráctví a hrdinství a ne, že to je obyčejný posránek, který si zubynehty snaží zachránit život za každou cenu (což u něj opravdu nepředpokldám) tak jednoznačně získání jednoho WW nebyl ani nejmenší možný ekvivalent přínosu oproti riziku, že Danny přijde o draka(y)…"""

Jon šiel za WW, aby dany dokázal, že existujú, to že sa dostali do pasce s tým Jon počítal, ale získať práve mohol viacej ako stratiť svoj život! Za wall šiel možno umrieť, aby presvedčil Dany a pre Sansu získal SUPER SPOJENCA čo má 3 DRAKOV a obrovskú armádu.

Jon and co. podla mňa nečakali, že ich Dany zachráni, ale chceli aby prišla a uvidela na vlastné oči, že NK je skutočná a prvoradá hrozba.

Bohužial pre Dany, NK si počkal na útok, až keď cítil, že je nedaleko, za normálnych okolností by Dany zbadala, len obrovskú zombie armádu, a bolo by jej jasné, že Jon neklamal a odletela by! Ale NK vyčkal do posledného momentu, a vtedy Dany načapal ako malé dieťa, lebo tá sa sústredila na záchranu Jona, ktorý ani o záchranu nežiadal, chcel len aby Dany uverila, a ak sa podarí, tak aj Cersey vdaka unesenému zombíkovi (lol snaď prvý krát v dejinách filmu niekto uniesol zombíka;)

Takže Dany v zápale pomoci Jonovi stratila prehľad o bojisku a nebezpečenstve, netušila a ani Jon NEMOHOL TUŠIŤ, že niekto može hodiť tak silno kopiu, ktorá dá na šupu draka dole! Takže skôr to vyzeralo celý čas – na masaker zombiekov, a teoreticky celú hrozbu pre sever a SANSU mohli zničiť na mieste len s pomocou drakou a bez straty na životoch. Lenže to by sa stalo v rozprávke;)

Takže zákonite prišiel TREST. a naplnenie proroctva o nebastardovi, nedivokom, ktorý NK poskytne klúč k Wall.

#73 Naranyan #74 Naranyan #95 Naranyan
1.9.2017 | 11:36:37
Naranyan

#72 Tomi Lee Morpheus: Hmm.. Nechápu jen, proč mi to musíš vysvětlovat ty a ne tvůrci :-/

1.9.2017 | 11:50:57
Naranyan

#72 Tomi Lee Morpheus: A sem možná blbej a dost natvrdlej k tomu a možná s menší fantazií než ostatní, ale smrdí mi to tím, že nejsem jediný, kdo s vývojem seriálu měl zkrátka dost problém úplně poprvé v historii celýho seroše teď do tý doby, než si mi to takhle vysvětlil.

1.9.2017 | 11:58:05
Amonix

Myslet si, že statisícová armáda WW by se nedostala přes zeď a nutně potřebovali draka, je naivní představa. Samozřejmě drak to urychlil, ale povedlo by se jim to i bez něho. Daenerys si v západozemí určitě zaslouží úctu, když svojí velkou armádu obětuje na to, aby je zachránila. Jon je možná legitimní vládce co se Targarienů týče, ale nemá za sebou tu mocnou armádu, jakou má Dany.

#98 EmporioDrago
1.9.2017 | 12:04:37
Rumek

#66 Naranyan: Tak pokud jsem Tě ve svém příspěvku, dokonce osobně, urazil, tak se omlouvám.

Kbyby tam byl sám, tak by jistě pro ní neposílal, ale byl tam s ním mimojiné i Jorah (už jenom pro něj by Dany letěla kamkoli) a hlavně už měli onen důkaz v podobě nemrtvého. A co je zásadní, myslím, že si neuvědomoval, že Drakům bude hrozit bezprostřední nebezpečí. Což, a to nelze popřít, byl mylný úsudek.

Já opravdu nechápu, co to píšeš o nějaké brutální chybě. Ono nikdo, a to platí i v normálním životě, nechce udělat žádnou brutální chybu. Jenže kdo nic neudělá, nic nezkazí. V tom je Tvůj úsudek, dle mého, úplně mimo logiku. Nikdo z nich nechtěl, aby tam ten Drak zařval, chtěli prostě chytit jednoho nemrtvého a hibaj za zeď. Vyčítat jim konsekvence nebo to dokonce srovnávat s autonehodou je, nezlob se na mě, to už je ad absurdum totální.

#79 Naranyan
1.9.2017 | 12:08:12
Rafan

#55 Rumek: Takhle ale uvažuje ona, oklamala Tyriona, ale hlavně oklamala své vazaly. Ona nanejvýš před vazaly očernila Dany, jako cizinku která jde jen sobecky po moci. Přitom ta očerněná Dany jde riskovat život na sever, aby ubránila jejich léna a budoucnost jejich rodů. Cersei takto riskovat nehodlá. To by se dalo omluvit jejím těhotenstvím. Ona ale brání armádě jít na sever a bránit své rodiny. Jaime to na poradě s vazaly řekl zcela jasně, jestli padne sever padneme taky. Noční král nevyjednává a bude mít tři draky a minimálně 200 000 armádu nemrtvých. Před draky se na žádné ostrovy neschováte. Vazalové přijdou o svá léna a o všechen majetek + jakoukoli budoucnost. Musíme doufat, že až se Vazalové dozvědí že jejich vrchní velitel odjel bojovat na sever a zřejmě hlavně varovat Jona a Dany že armáda koruny nepřijde. Vydají se na sever s Bronem za ním.

#81 Rumek
1.9.2017 | 12:13:06
Rafan

#56 Naranyan: To jste vsadil na blbého koně. Ta má předpovězeno že se nedožije konce příběhu. Zatím vše co jí bylo předpovězeno se naplnilo.

#85 Naranyan
1.9.2017 | 12:18:56
Naranyan

#76 Rumek: Děkuji :).. Vidíš, že to jde i bez urážení druhého :)… Psal jsem přímo v tom příspěvku, že to nejspíš ženu ad-absurdum, kam až bych neměl, ale zkrátka, chtěl jsem vymyslet nějáký extrémní způsob, jak vysvětlit, jak strašně moc sympatií v mých očích Jon s Danny ztratili.. Teď to svým vysvětlením dost zmírnil Tomi Lee Morpheus, tedy pokud má pravdu, pokud budeme uvažovat o tom, že tak nějak to měli/mají v plánu i tvůrci – ale oni to možná ani už nikdy více vysvětlovat nebudou, protože na to nejspíš ani nebude čas. A jak asi vidíš v mých následujících příspěvcích, po těch všech debatách, co jsme tady se všema vedli jsem přecijenom tak nějak „vychladl“ a jak ostatně moc hezky a trefně (už podruhé :) ) poznamenal BloodyBlondie prostý fakt – že Danny a Jon jsou dobráci od kosti, ale prostě kde se zjeví, tam se něco posere :D . Takže.. Dosud jsem nebral nic tak fatálně, ale aktuální situace je bohužel taková, že Jon a Danny zkrátka a dobře zavinili zboření zdi (ano, i když rozhodně nechtěně – tom jsem ale nikdy nepochyboval). Ale přesto…

#84 Rumek
1.9.2017 | 12:24:04
Batiatus

#58 mike2: Hneď na začiatku nasledujúcej časti po poprave Neda je ako ten muž s nočnej hliadky berie Aryu niekam preč a ona popri tom sleduje čo sa deje na mieste kde práve popravili jej otca, a práve vtedy keď sa tam pozerá tak Sansa omdlie. Pusti si začiatok desiatej časti seriálu. Toto si pamätám veľmi dobre.

1.9.2017 | 12:25:55
Rumek

#77 Rafan: Já to vůbec nepopírám. Jen tvrdím, že z jejího pohledu, dělá to nejlepší co může, aby měla šanci vyhrát. Co chtějí nebo co si myslí ostatní, na to kašle. Dost tady podceňuje Eurona, a to je její velká chyba. V daném momentu nidko neví, že NK má draka, to ví jen Ti co přežili na zdi, takže z těch důležitých – Thormund, Gendry a Berick. Cersei, ale došlo, že třetí drak už není ve službách Dany, což taky řekla Jaimemu, ale co přesně se stalo samozřejmě nidko ze setkání na KL nemá ani páru.

#86 Rafan
1.9.2017 | 12:28:09
dragon113

#12 Fey: Aj mne to príde ako z wow modre oči nemrtvých . Arthas Lich king (Night King) vyzabíjanie Vysokých elfov (deti lesa ) a potom to ide bez malých odchiliek skoro rovnako Arthas strávil päť rokov v hibernácii, a keď sa prebudil, dostal chuť dobyť svet. Prebudil k životu dávno mŕtveho draka Sindragosa (Vyserion)a viedol nemŕtvych vojakov, aby bojovali proti svetlu. Sily Aliancie(Sever) a Hordy(Daenerys) bojovali proti Northrend(Night King), vedené ľudským paladinom Tirionom(Jon S). ktorý ma zbran svetla Ashbringer (Lithbringer) a smeruje to aj k tomu koncu ako je v WOW

1.9.2017 | 12:29:50
Rafan

#62 Naranyan: Kdy řekl Martin a nebo autoři seriálu že na překonání zdi je třeba výlučně drak? Nepracujete ve věštírně v Delfách? Protože mi připadáte jak Pýthie omámená kouřem. Vymyslíte si teorii a hned z ní uděláte nezbořitelný fakt.

#88 Naranyan
1.9.2017 | 12:33:14
Rumek

#79 Naranyan: Jasně. Ale opět můžu jen zopakovat jedno. Přece není správné vinit někoho z něčeho špatného, i když tomu nepřímo napomohl, ale jeho původní záměr a cíl nebyl špatný. To, že výlet za zeď, je na 99% sebevražedná mise a defacto znouzecnost, věděli úplně všichni. To pochopil i Thormund, který je „jednodušší“. Prosím nebrat to tak, že chci Thormunda pomlouvat, naopak, je to moje nej postava. Co se týká NK a jeho schopností, to jsou všechno jen dohady a fanouškovské teorie, obávám se, že tvůrci se do nějakého hlubšího vysvětlování nepohrnou, na to můžeme zapomenout.

#91 Rafan
1.9.2017 | 12:35:22
Naranyan

#78 Rafan: Jj, to samozřejmě vím :).. Akorát ten vztek a zmar nad Jonovou a Danny chybou musel ven.. Nevím, jestli se to tu už probíralo, ale osud Cersei je poměrně jasný a daný.. Tedy! Pokud samozřejmě sama Cersei nekecá, že je těhotná, což by klidně mohla, aby některé zmátla, to by smysl dávalo taky :).. Protože !! → https://www.youtube.com/watch?… Tady byl osud Cersei předpovězen už dáávno dávno že :).. Nuže, smysl by pak dávalo, že Cersei zemře .. ha,.. né při porodu, ale ještě před porodem, když ji byly předpovězeny 3 děti… nikoli 4 :). ALE.. uvědomuju si vlastně jednu drobnou chybičku na týhle věštbě :).. Teď, jak si GoT opakuju.. Bylo ji to předpovězeno jako malé holce, že bude mít 3 děti. No jo, jenže když se bavila s Catelyn Stark nad Branovou postelí (2. díl první sezony), tak ji popisovala, jak přišla o svého prvního chlapce (který umrěl v horečkách)… Takže.. To už vlastně máme 4 :).. Takže nám ta věštba, jak si teď uvědomuju, moc nesedí :).

#87 Rafan
1.9.2017 | 12:36:38
Rafan

#81 Rumek: Ví to i Bran a počítám že vyhlásí poplach.

1.9.2017 | 12:37:02
Rafan

#85 Naranyan: Možná věštba mrtvé děti nepočítá.

#89 Naranyan
1.9.2017 | 12:39:16
Naranyan

#83 Rafan: Cože ?? Zrovna teď o tom mluvili sami tvůrci ve videu o kterém je tenhle článek přece :).. Tam přímo říkali, že drak byl klíč k překonání zdi… Nevím už jak víc očividné by to mělo být.

#94 Rafan
1.9.2017 | 12:40:21
Naranyan

#87 Rafan: No.. To by jaksi moc nefungovalo :).. Máš v tom teď maličko neplechu v časovém zasazení.. Cersei dostala v tom videu, který jsem tady postoval, věštbu, když byla ještě malá holka, ve který se praví, že bude mít tři děti.. Uběhla spousta let a Cersei měla jaksi 4 děti.. A to dítě se narodilo. Pusť si prosím epizodu 2 z první serie, čas přibližně od 9:00 minut .. Pak snad bude jasno :).

#93 Rafan
1.9.2017 | 12:44:25
Naranyan

Spíš jde teď o to, jestli je to scénaristická chyba, nebo prostě jen ta věštba „nebyla dobrá“ :).

1.9.2017 | 12:45:46
Rafan

#84 Rumek: Souhlas byl to nápad z ranku zoufalých. Potřebovaly důkaz pro Cersey, protože správně předpokládaly že neuvěří a nepomůže. Záměr vyšel na 60%. Cersey uvěřila ale nepomůže a důkaz zapříčinil rozkol mezi ní a bratrem.

1.9.2017 | 12:48:28
Naranyan

HMm.. anebo Cersei zas kecala :D

1.9.2017 | 12:48:54
Rafan

#89 Naranyan: Jojo vybavuji si to.Problém je, zda to byla pravda a nebyl to jen úskok.

1.9.2017 | 12:50:37
Rafan

#88 Naranyan: A jo, omlouvám se :-)

#95 Naranyan
1.9.2017 | 12:52:16
Naranyan

#94 Rafan: No.. Nicméně tu moji pachuť z tragicky zoufale šíleně hrozně špatnýho konání celkem dobře rozptýlil svým vysvětlením
#72 Tomi Lee Morpheus: Tomi Lee Morpheus

1.9.2017 | 12:54:48
Rafan

To ale znamená že Noční král musí mít minimálně stejné schopnosti jako Bran. Nedokáži si představit jak se mohl dozvědět o dracích a na rozdíl od Brana vidí i budoucnost. Jaký smysl by mělo cenu stát před zdí a nemoci za ní. To znamená že on dopředu věděl že draci půjdou přes zeď a dokonce i kde.

#97 Naranyan
1.9.2017 | 12:57:21
Naranyan

#96 Rafan: A na tohle jsem velmi dobře ochoten a schopen přistoupit :).. Jak ostatně psal Morpheus, tady jde o to, že NK není „absolut“ aby přesně věděl co se stane v budoucnosti, no jasně, pak by taky nemohl prohrát že.. Spíš dává perfektní logiku a smysl to, že (možná jen kdysi dávno) měl vize (a možná ještě i pořád má), záblesky – „možné“ – budoucnosti. Proto se pokaždý, když se s Jonem setkali, na něj zaměřil a upřeně ho „hypnotizoval“. Proto se vždy snažil napomoci tomu, aby Jon přežil. Věděl, že mu jednou přinese Draka.. A teď už pro něho Jon nemá žádnou cenu a proto teprve odteď už se i jeho bude snažit zabít… Tak nějak mi tahle – konstrukce – perfektně zapadá do celku :). (jistě, pokud přistoupíme na to, že to tak skutečně je).

1.9.2017 | 13:04:53
EmporioDrago

#75 Amonix: dovolím si trochu oponovat o zasloužené úctě Dany v Západozemí. Se svoji armádou cizinců vstoupila na půdu s jediným účelem – podmanit si Západozemí. A podotýkám, že nemá za sebou žádnou armádu ze Západozemí aktuálně. Jen barbary na koních a bývalé otroky unsullied.

To, že je „obětuje“, tak to není. Viděla, co přichází a pod tíhou okolností, kdy nebezpečí na severu je větší, než cokoliv ostatní, obrátí svoji armádu pro hrozbě na severu. To není žádné obětovaní své armády pro někoho jiného. To je boj o přežití. Takže není to žádná překladná hrdinka, která se vydá vstříc možné smrti kvůli někomu jinému, ale rozhodnutí postavit se hlavní hrozbě. Ale zkalkuluje si i s podporou ostatních, že pokud si bude chtít podmanit Westeros, musí první spolu s ostatníma porazit NK.

A mimochodem k té největší armádě. Ehm… Unsullied bylo původně 8 tis. Nedoplňují se. Část padla v Meereenu, část určitě i při dobývání Casterly Rock. Tak jich odhadem je možná 6 tis? Dothraků není víc než 30 tis (jestli zase někdo vytáhne 100 tis, čtěte nebo se i znovu podívejte na seriál. 100 tis je celkový počet khalasaru čítající ženy, děti, muže). A jsou nepoužitelní třeba k dobývání. Nepoužívají a dovolím si říct, že snad ani neumí požívat obléhací techniku. Ok proti WW zbytečné, ale to jen k jejich opěvovanému válčení a jak jsou neporazitelní.

Podle mě, podle reálií světa Západozemí, kdo co ovládá a i lidskému potenciálu, stále je to koruna, která dohromady má nejvíce vojáků nebo stále má kde sáhnout – viz 1 mil lidí v KL; spolupráce s Železnou bankou. Pod korunu stále spadají i zdroje po Tyrellech, Řekotočí, po House of Frey. K tomu loďstvo železných. Co nemají, je nějaký aktuálně schopný vůdce, co Jaime odešel, Tarly je mrtev nebo třeba jako byl Tywin.

V seriálu to tak samozřejmě nevypadá, protože Cersei a koruna je ta zlá, J a D ta dobrá strana, armáda D je pohromadě, protože mimo DS nemá vlastní území. A musí být tato strana prezentována pozitivně a už se to stejně točí kolem nich jenom. Ale celé Westeros je mnohem větší, mnohem složitější a rodů je tam mnohem mnohem více, než pár hlavních.

#99 Rumek #103 Rafan #105 Amonix
1.9.2017 | 13:06:31
Rumek

#98 EmporioDrago: Promiň, ale kdyby chtěla dobýt KL silou, tak už tam byla v prním díle sedmé série, ale nechtěla, aby umírali nevinní lidé. Cersei a její parta by byli dávno po smrti a spolu s Jonem by se pak postavili WW. Nebylo by co řešit – sjednocení živí proti mrtvým. Nabízíš pouze svůj zjednodušený pohled, s dialogů a chování Dany, ale vyplávají jiné skutečnosti. Když jsem tady na začátku série napsal, že si myslím, že armáda mrtvých čítá min 100tis., tak se mi všichni vysmívali a házeli různé nesmyslné výpočty, ale to jen tak na okraj.

#100 Naranyan
1.9.2017 | 13:19:01
Naranyan

#99 Rumek: No já byl z toho počtu WW dost v šoku. Dle všeho dění doposud jsem osobně usuzoval (a už jsem to tu kdesi psal v počátcích série), že WW arma čítá dobře k milionu, nebo snad už i přes milion.. To Dannino „at least one hundred thousnad“ (nejméně sto tisíc) mě dost zarazilo a jeden by si řek .. tvl.. tak jestli seveřani daj do kopy aspoň deset táců a zas nejsou ořezávátka, takže s Dragonglassem by snad i dokázali dát WW 10:1 → a líp, když sundají „malý velitele“ a jejich vlastní přeměněná grupa padne, jak jsme už viděli, tak by jaksi WW byli poraženi už jen samotnou severskou armou :).. Ale předpokládám, že tam bude kladen důraz na to „at least“ (přinejmenším).. proto bych předpokládal aspon těch 200 – 300 0000

1.9.2017 | 13:31:33
zroutik

#3 Trepy: kecy kecy kecy nic víc!!! za celej text příkladem první věta – Neexistuje důvod, proč Cersei nevyhodila Dragon pit do vzduchu Wild firem. – těhotnej mozek no.

#102 Naranyan
1.9.2017 | 13:32:38
Naranyan

#101 zroutik: Už jsme tu sáhodlouze debatovali i nad tím, jestli jen tak náhodou Cersei nekecá ;).. (Což ona umí velmi dobře a pro svůj prospěch to dělá, když se ji to hodí do krámu).

1.9.2017 | 13:33:49
Rafan

#98 EmporioDrago: Přijmu li vaše hodnocení toho co udělá pro Západozemí, tak Cersey neudělá ani to. Jí na nikom nezáleží, klidně obětuje i milion lidí pro své zájmy, včetně svých vazalů. Absolutně nechápu vazaly že jsou věrni někomu, kdo je ochoten je a jejich rodiny obětovat pro svůj zisk.

#104 Naranyan
1.9.2017 | 13:59:00
Naranyan

#103 Rafan: Né všichni vazalové to musí přesně vědět, co je ona přesně zač ;).. Někteří skutečně můžou věřit tomu, že je to – domovská – královna, co se snaží vládnout ku prospěchu.. A ti, co možná něco ví, třeba mají strach, nebo potřebujou tu moc Lanisterskou, nebo peníze, nebo jejich – schopnosti – seč o tom můžeme více čí méně pochybovat :).. O tohle uspořádání a dělbě moci ve světě GoT jsem nikdy nepochyboval ani v nejmenším.

p.s.: No vždyť to nemusíme chodit vůbec daleko pro příklady dokonce z reálnýho světa.. Rusko.. Čína !! kdyby v Číně měla být sametová revoluce ? Že by se zvedla jen slabá desetina národa (jako v ČR) ?? To dává kolik… 100 mega… ehm… 100 milionů demonstrujících ? :).. protože v číně je potírána svoboda atd atd nechci rozebírat co a jak. Snad to jako příměr stačilo :).

#107 Rafan
1.9.2017 | 14:04:34
Amonix

#98 EmporioDrago: Ona chtěla vládnout, ale teď je bude zachraňovat. Předpokldádám, že v 8. sérii se z ní ta hrdinka stane. Ona by se klidně mohla vrátit na východ, ale to neudělá. Podle mě Cersei ztratí podporu všech lidí, vazali, armádu a tak. Zbyde jí jen Euron, Hora a žoldáci.

#106 Naranyan
1.9.2017 | 14:27:25
Naranyan

#105 Amonix: Zatím jsem to tu nepsal, ale tys to už tak trochu nakousl.. Epka končí osamoceným Jamiem, který podle všeho směřuje na sever. Snad by mě i nepřekvapilo (a hodně by to zahřálo u srdčka – což zase ale GoT rozhodně nemá tendenci na takovýdle dojáky), kdyby vazalové věrní koruně a Lanisterům se k Jamiemu cestou postupně připojovali (ostatně oni ví kde co a jak – svolával si je a uděloval jim rozkazy co kde a kam než přišla Cersei). Ale mnohem spíš to tak nebude a i když vazalové už podle všeho ví, jak se věci mají (jistě, v Dragon Pitu sice nebylo mnoho lidí, ale byli tam i obyčejní vojáci atd, prostě dost očí na to, aby se rozkřiklo, co vidělo), je to kombinace strachu z Cersei a vlastně i samotných WW se nikam nepoženou.

#108 Amonix #109 Rafan
1.9.2017 | 14:45:29
Rafan

#104 Naranyan: Problém je, jak se budou tvářit vazalové na to, že jí opustil její bratr a vrchní velitel její armády. Minimálně by si měli říci že se to velení nějak rozpadá. Navíc co řeknou na poukazování že má Dany armádu ze zámoří a přitom si jí odtamtut přivede také. Navíc žoldáky. Ti s Dany jdou aspoň dobrovolně, ty Cersei jdou za tím kdo platí více.

#110 Naranyan
1.9.2017 | 14:50:44
Amonix

#106 Naranyan: Teď se z toho stává taková pohádka, aby to potom mělo smutný konec. Takže ten doják by mě nepřekvapil.

1.9.2017 | 15:06:20
Rafan

#106 Naranyan: No to je chování tvora co před kobrou zchromne strachy, až ho ta kobra stejně zabije. Jaime jim to řekl zcela jasně, jestli padne sever padneme také. Asi nebude stačit někde klečet v septu a modlit se aby sever vyhrál. Každý voják chce zemřít v boji než jako dobytek na porážce. Pokud nesmí padnout sever, budou k tomu muset vazalové koruny přispět. Osud severu je osudem jejich. Navíc co brání Nočnímu králi, aby přiletěl se svým drakem nad King's Landing. Nemají ve městě nic, jak tu nemrtvou mašinu zastavit. Jestli proti drakům Dany měli nějakou, byť malou šanci, tak proti nemrtvému draku žádnou. Nemají ani dračí sklo ani Valyrijskou ocel. Drak zabije 1 000 lidí Noční král je oživí a je vymalováno.Už bude jen oživovat ty další co zabije těch prvních 1 000. Jediná ochrana King's Landing jsou draci Dany. Pokud budou vázáni na severu může mít Noční král volné působiště na jihu.

#111 Naranyan
1.9.2017 | 15:08:01
Naranyan

#107 Rafan: Tak jak je to s GoTem celou dobu – možná se právě tomhle bude seroš věnovat, možná ne :). Ale jestli ano, tak určitě bude hrát roli právě vývoj Jamieho postavy.. Pro nás diváky platí to, že z jednoznačně záporné postavy v první sérii se postupem doby stala poměrně kladná postava což ale, samozřejmě, pro vazaly neexistuje (respektive je to jen otázkou toho, co oni ví nebo neví a jestli vůbec je pro ně důležité to, jestli je Jamie „dobrý“ nebo „zlý“). Mnohem spíš ale může platit to vnímání Jamieho jako letitého hlavního armádního velitele. Navíc, v mnoha bitvách seriálově Jamie prokázal své mimořádné bojové schopnosti, v poslední sezoně taky už vynikajicí taktické a strategické myšlení a taky hlavně – skutečné hrdinství.. Když Bronn na něj naléhal, aby utekl před nájezdem Dothraků, kulový.. Stál tam bok po boku se všma ostatníma a tohle možná seriálově nepoužijou, ale dávalo by smysl, že právě těmahle osobnostníma vlastnostma si Jamie získá oddanost a loajalitu ostatních nehledě na to, jestli jinak jeho pohnutky jsou nebo nejsou vznešené. Tak ostatně svět GoTu doposud fungoval (alespoň to tak usuzuju i podle toho, kolikrát už na různých místech padlo otřepané → kdo chceš, aby ti stál po boku, v týlu.. hloupá sralbotka, nebo inteligentní, takticky mistrně uvažující vynikajicí šermíř :).

1.9.2017 | 15:13:47
Naranyan

#109 Rafan: No to je ale tvoje logika, je otázkou, jestli to takhle funguje i pro vazaly, čímž si nejsem úplně jistý :).. Dávalo by to smysl, vazalové jsou skoro vždycky poměrně chytří a dobře informovaní jedinci – jinak by taky nebyli vazaly ale sedláky (samozřejmě bez urážky :) ), ale jejich perspektiva, uvažování a hlavně informace jsou samozřejmě jiné, než ty naše a můžou být i zkreslené .. třeba taky „přežvýkané“ Cersei.. kdoví, ona je na tohle přece mistr :).

#112 Rafan
1.9.2017 | 15:19:59
Rafan

#111 Naranyan: Podle mého to závaží na misce vah bude Bronn. To je velice chytrý chlap a ví o co se tu hraje. a jak je jeho osud spjat s událostmi na severu. Protože bude úplně jedno jaké léno dostane, když o něj vzápětí přijde.

#113 Naranyan
1.9.2017 | 15:28:19
Naranyan

#112 Rafan: No to jo, o Bronnových schopnostech a rozumu myslím nikdy nikdo nepochyboval ani na milisekundu :). Ale bude to stačit ? :).. On není ser, není Lord a jeho historie není tak letitá, bych řekl.. Pořád ho někteří (vazalové specielně) můžou brát jako „okrasný přívěsek“ na Lanisterském zadku :). Ono ale, tady už jdem do přílišných detailů, které nejsme schopni vyhodnotit, protože v seriálu nebylo (a ani nemohlo) být nikdy explicitně vyjádřeno, jak ti a oni Bronna (anebo i některé další) vnímají :).

#114 Rafan
1.9.2017 | 15:40:52
Rafan

#113 Naranyan: Neřekl bych. Máte pravdu že je přívěskem, ale Jaimiho, od Cersei ho nic dobrého nečeká. Jeho budoucnost leží na severu, protože tam odjíždí jeho chlebodárce. Nejvyšší zájem Bronna je aby Jaimi přežil.

#115 Naranyan #118 Tomi Lee Morpheus
1.9.2017 | 15:48:46
Naranyan

#114 Rafan: Tak.. To bychom měli dva dost poravděpodobné poutníky na cestě směr sever, ti ale jaksi, při vší úctě, sami všechno nezachrání :). Spíš by jeden právě přemýšlel nad těmi vazaly (i s jejich armádami).

#116 Rafan
1.9.2017 | 15:51:16
Rafan

#115 Naranyan: Já právě doufám že vazaly přesvědčí. Navíc jak jste správně podotkl. Je příliš mnoho svědků toho, co Jon přivezl ze severu.

#117 Naranyan
1.9.2017 | 16:12:38
Naranyan

#116 Rafan: A zas.. když to takhle rozebíráme tak mě něco napadá !!!! :).. Třeba je to blbost ale… Jakožto Jonovo vykoupení za ten blbý nápad jít za zeď, možná vůbec nebylo důležité, aby toho WW viděla Cersei, nebo Jaime .. ale právěže paradoxně ti obyčejní vojáci co stáli v Dragon Pitu a taky to viděli → aby si pak následně „otevřeli hubu“ a aby se rozkřiklo po celém Westerosu, co je za zdí a že to tam skutečně je :).

#119 Rafan
1.9.2017 | 16:42:12
Tomi Lee Morpheus

#114 Rafan: je úplne možné, že tým že Bron si zobral stranou Podricka, a sám pri vylovení Jaimiho z rieky povedal, že len on može Jaimeho zabiť, tak predpokladám, že na sever pojdu spolu ako traja mušketieri: BRIENNE Z TARTHU, Jaime a Bron + Podrick

1.9.2017 | 16:49:03
Rafan

#117 Naranyan: Jo a začne panika. Davová psychóza dělá hodně a to na všechny. Od civilistů i vojáků, včetně zlatých plášťů

1.9.2017 | 17:04:01
Evala

#55 Rumek: Na Cersei totiž záhadným způsobem přešla ta část inteligence, kterou malíček zanechal v KL…

1.9.2017 | 17:26:30
Naranyan

Hmm.. A zas mě tak napadá.. Vlastně.. Jen tak bokem, pro zajímavost, když pominu všechno to dění na „high lord“ úrovni… Je někde zmínka, že, v konečném důsledku, vládne Cersei špatně, krutě ? Že by mučila nevinné apod ? (přemýšlím nad tím seriálově a protože knihy nikdy ani číst nebudu, tak nevím, jak je to pojato tam)

#123 redhrad #126 Rafan
1.9.2017 | 17:39:29
redhrad

Trepy #3 Trepy: : Divoký oheň ještě určitě uvidíme, Proč neudělala tohle a nebo to druhé? Protože by tím příběh skončil a to přece nechceš! Zlikvidovat 90% hlavních postav, tak příběh by stál na Cersei, Jaime a možná bych mohl říct „hlavní postava – Euron Greyjoy“. tak že o ničem.

Jancajanina #7 jancajanina: : moc dobrý postřeh!

JOSHMCINTOSH #10 JoshMcIntosh: > Jak jsi dospěl k závěru že už žádný WF nemá? Zpětně si pusť rozhovor skřeta a těch pyromancerů (nebo jak se jim říká) když chystal divoký oheň pro bitvu na BlackWater.

NedSnow #11 NedSnow: : Draka bych až tak neřešil, to bych bral jako magii. Po zmrtvýchvstání je to jiná bytost a nikdo neví jaká má omezení a nebo výhody oproti živému drakovi.

LEAF #57 Leaf: : Máš pravdu že mají/budou natočeny jen šest dílů?? Ale zapomněla jsi že každý má údajně délku cca 90 minut to znamená v přepočtu na čas starých dílů rovných devět kouskú:-)

montik #60 montik: : trošku mě mrzí když si myslíš že někdo s takovým životním příběhem a zkušenostmi jako má Sansa a nebo Arya dají hned a okatě najevo co a jak. Po takové životní škole jakou dostaly si nechávají jako GRRM to nej překvapení až na úplný konec.Možná to mělo chyby, ale účel to splnilo. Malíček bude chybět, moc dobrý intrikán.

A tohle jste četli? http://www.lidovky.cz/…kultura.aspx?…

#128 Naranyan
1.9.2017 | 17:59:09
redhrad

#121 Naranyan: V knižní předloze zatím nebyla tak moc u moci jak v seriálu. To nás teprve čeká. Teda snad to dopíše.

1.9.2017 | 18:02:11
jirkammm

na návratu hobbitů do Kraje nevidím nic hořkého, naopak, tu situaci zvládli sami a velice elegantně, bez Chodce, Gandalfa, trpaslíků nebo elfů, a pak se Samovi všechno dařilo… dokud neodjeli Frodo a spol – Elrond tam nechal dceru, Sam a spol už nikdy neuvidí Gandalfa…

#127 DejvidHound
1.9.2017 | 18:04:55
jirkammm

#50 dragon113: autor 50, viz 124

1.9.2017 | 18:13:59
Rafan

#121 Naranyan: Tak Septum vyhodila do vzduchu aby mohla vládnout. Od vladaře bych optimálně čekal, že bude spravovat království, aby ho zvelebil. Ona se netají, že ho klidně pošle do pekel, pokud z toho bude mít prospěch. Její morálně volní vlastnosti spíš nahánějí hrůzu. Je extrémně mstivá a nenávidí za hrob vykazuje známky sadizmu, aspoň víme po kom byl Joffrey. I když ten ten sadizmus dostal ještě o level výše. Nějak mě nenapadá co bych měl na ní obdivovat. Nevládne z pozice autority ale na základě strachu. Jak řekl Tyrion, tihle lidé nevládnou dlouho. Protože každý si v skrytu duše přeje jejich smrt.

#130 Naranyan
1.9.2017 | 18:26:48
DejvidHound

#124 jirkammm: A treba priznat ze v LOTR boli postavy bud kladne alebo zaporne. To ze Frodovi a Boromirovi sem tam preskocilo mala za nasledok moc prstena ale inak to boli kladasi. Proste to bolo pojate heroicky a rozpravkovo.

1.9.2017 | 18:27:37
Naranyan

#122 redhrad: Hmm… dobré postřehy v tom článku… Tak nějak to, skutečně, čím dál víc nahrává těm kritikám, které tvrdí, že bez Martina se v ději prostě a jednoduše čím dál víc objevují čím dál větší trhliny v logice – světa – v logice, kterou sám seriál vytvářel předcházející sezony. Nakonec, dovedu si velice dobře představit, že Martin, když se s tím psaním – evidentně – tak strašně piple a je to podle informací, co jsem četl, šílený detailista, všechno 100% promyslí dozadu a dopředu, abu mu všechno dokonale sedělo.. No, zase ale se to dá brát ještě takhle – z důvodů, které jsme tu už hodněkrát probírali se seriál dopouští značného zrychlování děje a autoři se „nestíhají“ důkladně věnovat všemu dění a tak právě je divák donucen – „domyslet si sám“, což dříve prostě nebývalo. Když se na to člověk zaměří, dokáže vymyslet celkem dost „teorií“, aby všechny ty připomínky v tom článku dobře vysvětlil (což se tady v diskuzích na edně ostatně už dělo) ale stejně myslím, že ani nemá cenu se v tom piplat zas a znova. Nikdo z nás tady stejně nic nezmění na běhu věcí v GoTu.. ani v nejmenším :).

1.9.2017 | 18:28:13
Batu_Khan

#27 kombi: V knihách to majster M. môže elegantne vyriešiť tak že NK má zamrazeného draka pripraveného už niekoľko tisíc rokov v ľadovci a čakal len na vhodnú dobu na návrat a na to aby si mohol vybudovať poskokov WW a armádu zombíkov :D

1.9.2017 | 18:31:11
Naranyan

#126 Rafan: Ehm, snad si mě ale dobře pochopil :). To nebylo ani v nejmenším o adoraci Cersei. Jde mi o to, že zatímco o Cersei (a její osobě, osobnosti) víme snad i to, co snídá, co obědvá, co večeří a jak často chodí na záchod jsem se pozastavil nad tím, že seriál nám neukázal ani v nejmenším, že by snad – špatně vládla – což se od takové zrůdy, kterou je, rozhodně očekává přece (ta extrémně špatná vláda).

#133 Rafan
1.9.2017 | 18:32:38
redhrad

Když by jste náhodou nevěděli co s penězi a chtěli si vyzdobit svůj hrad a nebo zámek pěknou zbrojí z GoT tak tady :-)

http://www.valyriansteel.com/shop/

1.9.2017 | 18:55:43
Caligos

Všimli jste si, že Bran ve skutečnosti ve svém projevu vynechal Jonovo pravé jméno? Jestliže mluvil se Samem a ne sám se sebou, tak z toho musí být Sam trochu mimo. Chudák Sam :-D

#160 Rhea
1.9.2017 | 19:06:02
Rafan

#130 Naranyan: Ale ona nevládne, nevidím ani stopu po vládnutí. Celou její bytost zaměstnává jen msta a boj proti Dany. Kde vidíte nějaké vládnutí. Na druhou stranu je to dobře, že nemá čas zkoušet vládnout. Doufám, že jí budou tak moc zaměstnávat myšlenky jak sprovodit ze světa Dany a Jona. Každý den o který se to podaří je požehnání pro obyčejné lidi.

#134 Batu_Khan
1.9.2017 | 19:07:01
Batu_Khan

#133 Rafan: Ale veď vládne jej ruka, ona rieši len hlavne veci čo je teraz vojna s D.!!!

#135 Rafan #136 Naranyan
1.9.2017 | 19:16:43
Rafan

#134 Batu_Khan: To je ale jiná diskuse, Polemická otázka zněla jak vládne Cersei. Její pobočník se ale netěší dobrému hodnocení v citadele.

#137 Naranyan #138 Batu_Khan
1.9.2017 | 19:30:56
Naranyan

#134 Batu_Khan: No a to je to.. Pokud to vlastně vezmeme takhle, tak vládne Qyburn a to rozhodně není žádný hlupák, ba naopak. U toho usuzuji, že vládne vlice dobře, moudře a pozorně … aby zrůda měla dost prostoru pro svou „realizaci“ a přitom pod sebou spokojené ovečky díky „dobré vládě“. Masterpiece :). No.. O tom ten GoT ale taky vlastně je – že né vždy dobří vyhrávají a ne vždy ti špatní dělají jen špatné věci :).

#143 Rafan
1.9.2017 | 19:35:14
Naranyan

#135 Rafan: Nj, to ano, to víme a seriál to jasně řekl – aby ho taky měla Citadela ráda, když vytvořil chodící Zombí po boku královny :). Ale není hlavní Citadela, ale milionová „spodina“ žejo :).

#141 Rafan
1.9.2017 | 19:36:23
Batu_Khan

#135 Rafan: Dá sa povedať že vládne dobre, zverila vládu študovanému odborníkovi a v citadele ho nemajú radi lebo robil zakázané pokusy na živých ľuďoch!!! A skôr im vadilo to že porušil zákaz ako tie pokusy :D

#139 Naranyan #141 Rafan
1.9.2017 | 19:36:44
Naranyan

#138 Batu_Khan: + to, že vytvořil toho Zombíka, což je vůbec hnus prvotřídní :).. Ale jasně, né každý to musí vlastně vědět, jak přesně to s Horou je :).

#140 Batu_Khan
1.9.2017 | 19:38:06
Batu_Khan

#139 Naranyan: Nie kvôli zombí hore, to ešte v časti keď ošetroval kýpeť Lannisterovi tak mu povedal že robil zakázané pokusy na ľuďoch aby sa dozvedel viac o chorobách a mohol ich liečiť a kvôli tomu mu zobrali reťaz

1.9.2017 | 19:48:52
Rafan

#137 Naranyan: To se ale u vlády sešli dva vyšinutí jedinci. Nebo si myslíte že tvořit zombí je normální?

#138 Batu_Khan: Jim vadilo že porušil zákaz a nikoli ty pokusy? Si děláte kozy :-). Ty pokusy byly ten zákaz.

#142 Batu_Khan
1.9.2017 | 20:03:56
Batu_Khan

#141 Rafan: On sám od seba predsa nevyrobil zombí horu, ale na príkaz Lannisterky predsa a k tím pokusom, ak by im to vadilo tak mu nezoberú reťaz ale ho pošlú katovi aby ho poriešil

#144 Rafan
1.9.2017 | 20:12:35
Rafan

#136 Naranyan: " tak vládne Qyburn a to rozhodně není žádný hlupák, ba naopak. U toho usuzuji, že vládne vlice dobře, moudře a pozorně … aby zrůda měla dost prostoru pro svou „realizaci“ a přitom pod sebou spokojené ovečky díky „dobré vládě“. Masterpiece :). No.. O tom ten GoT ale taky vlastně je – že né vždy dobří vyhrávají a ne vždy ti špatní dělají jen špatné věci :)." Vyjmenujte mi 2 věci které udělal aby se lidem žilo lépe, když tedy vládne dobře.

#145 Naranyan #147 Batu_Khan
1.9.2017 | 20:15:37
Rafan

#142 Batu_Khan: To má být jeho omluva? Za své činy odpovídáte sám a vymlouvat se že vám to někdo nařídil je nepatřičné a rozhodně to za polehčující okolnost nepovažuji.

#147 Batu_Khan
1.9.2017 | 20:18:23
Naranyan

#143 Rafan: Vycházím z předpokladu Qyburnovy vzdělanosti, životní zkušenosti a toho, jak nám byl v seriálu prezentován.. Ale ano, jsou to jen mé dohady, protože ohledně toho, kdo jak vládne (jestli dobře nebo špatně) v seriálu vlastně skoro nic nebylo, takže si každý může vymýšlet co chce, pravda.

#149 Rafan
1.9.2017 | 20:32:25
Naranyan

Rafan a nevykuj furt… vypadá to tady blbě, odtažitě :).

1.9.2017 | 20:32:59
Batu_Khan

#143 Rafan: Zase až tak ten seriál nejde do hĺbky, ale čo sa týka odbornosti a charakteru tak je z posledných rúk asi najschopnejší(ak nebude riešiť tie lekárske pokusy jeho)

#144 Rafan:Tak každá druha postava v GoT niekoho vo veľkom masakruje a ty tu šermuješ tým že urobil z hory zombíka :D

1.9.2017 | 20:33:07
Naranyan

*Nevykej … Imho to patří na vysoký školy, do práce atd… Né sem, na fanouškovský web o fantazy seriálu :).

1.9.2017 | 20:34:03
Rafan

#145 Naranyan: Já znám dost blbců s diplomem :-). Nejhorší je že tito lidé díky postavení které dostanou nadělají spousty škody. Ale je to i tak že skvělý inženýr a nebo vědec je špatný vedoucí laboratoře či vývojového oddělení. Slyšely jste co bylo řečeno co vládnou a v přeneseném smyslu slova o politicích? Jsou to sociopati a často i nebezpeční. Moc je přitahuje jako světlo můru.

#150 Naranyan
1.9.2017 | 20:46:42
Naranyan

#149 Rafan: Jo.. Jestli narážíš na Radkina Honzáka, toho samozřejmě znám a moc rád poslouchám, i když už teda má svůj věk a umí se mu IMHO až moc „rozletět“ myšlenky (a projev), jeho poznatky a naprosto neoddiskutovatelné životní zkušenosti dodávají jeho slovům nesmírnou váhu. Přesto se dá říct, a ostatně to vlastně řekl i Honzák sám, že né nezbytně musí být psychopat špatný vládce → https://www.seznam.cz/…chiatr-36318

a právě tak vidím i Qyburna :). Dle toho, co jsem o něm a jeho konání viděl v seriálu.

#152 Rafan
1.9.2017 | 20:57:33
Caligos

Už aby byla upoutávka na další sezónu. Asi se uložím k dvouletému zimnímu spánku. :-)

1.9.2017 | 21:23:11
Rafan

#150 Naranyan: Není sám kdo to říká. Chtěl jsem říci, že vzdělání a schopnost vést lidi, řídit společnost , stát není to samé. Mimochodem psychopat má problém s detekcí nebezpečí. Nebojí se totiž jen blb a nebo psychicky nemocný člověk. Pokud takový člověk o vás rozhoduje, jste jednou nohou na druhé straně Styx Psychopat je často odtržen od reality lidí kterým vládne, a mají často podivné žebříčky hodnot. Chybí jim totálně empatie atd.

#153 Naranyan #155 Caligos
1.9.2017 | 22:31:57
Naranyan

#152 Rafan: No.. A přesto přesně právě takoví lidé velice často (ne-li v drtivé většině případů obecně) vládnou lidstvu už tisíce let :).

#154 Rafan
1.9.2017 | 22:51:36
Rafan

#153 Naranyan: Zlatý věk psychopatů nastal až s demokracii. Ty zastáváš názor Platóna, že vládnout by měli vzdělaní. Historie ale učí, že než nevzdělaný blb, je horší vzdělaný blb . Stejně tak než grázl je mnohem nebezpečnější geniální grázl. Už ve starém Řecku ale předpovídali pád demokracie. Demokracie přímo svým principem slouží jako výtah k moci lidem a nebo skupině lidí kteří jednají bez skrupulí, bez svědomí a s neukojitelnou touhou po moci. Tito lidé obsadí veškeré alternativní cesty ve volbách a pak přichází to známá heslo. Kdyby mohli volby něco změnit tak je zakážou.

#159 Naranyan
2.9.2017 | 1:22:00
Caligos

#152 Rafan: Máš to trochu špatně. Nebojí se totiž každý, kdo svůj strach promění ve svůj prospěch a tím ho i odstraní a kdo si jde za svým cílem. Pak všichni tito lidé jsou u tebe sociopati?

#161 Rafan
2.9.2017 | 2:45:43
Caligos

Takoví lidé jsou totiž vyzrálí a dokáží cokoliv, ale neurčuje to, co mají v hlavě.

2.9.2017 | 2:46:40
Caligos

Někdo si stěžoval, že akt Jona a Dany byl příliš chladný, to se mi fakt nechce věřit. Chladný akt totiž znamená, že dotyční to nijak neprožívají, jako v xxx filmech, já jsem ale viděl pravý opak.

#158 Naranyan
2.9.2017 | 2:52:34
Naranyan

#157 Caligos: Nevím, ale mám nějak pocit, že na to si tady snad ani nikdo nějak moc nestěžoval, – to zrovna je (jestli vůbec) totiž jaksi nejmenší z „problémů“ poslední sezony.

#162 Rhea
2.9.2017 | 8:01:13
Naranyan

#154 Rafan: Naprosto každý člověk, co používá takovou tu divnou kulatou věc na krku musí jistě velmi dobře vědět, že demokracie je špatná.. velmi a velmi špatná „věc“. Problémem je, že bohužel doposud nikdo nic lepšího nevymyslel, jestli vůbec nějaký lepší systém vymyslet jde. No, ano, jistě se stejně tak všichni shodnem na tom, že nejlepší možnost, kterou jsme schopni pojmenovat je monarchie – s „osvíceným“!! monarchou.. Jenže.. najdi takového monarchu :). Historie nás naučila, že to jde a osvícený monarcha svým vládnutím samozřejmě – z principu věci – vedl svůj stát k prosperitě a blahobytu. Jsou to však mnohem spíš zřídkavé příklady oproti kvantům jiných, horších, nebo až tragických.

#164 Rafan #168 mike2
2.9.2017 | 8:06:09
Rhea

#132 Caligos: To je snad zrejme z kontextu, kristepane? O kom by asi tak mluvil, kdyz tematem hovoru byl jen a pouze Jon?

2.9.2017 | 8:16:00
Rafan

#155 Caligos: Musíte si ale nebezpečí uvědomit. Postavit se strachu je samozřejmě v pořádku. pokud to nepřekročí přijatelnou mez., a hlavně nesmíte vystavit riziku ostatní.

2.9.2017 | 8:28:29
Rhea

#158 Naranyan: Tohle konkretne jsem psala ja. Protoze mi tak pripadal. Videla jsem ve filmech dost milostnych scen, ale snad zadna nebyla takhle sucha. Kdyz Jon koukal na Daenerys, tak mel takove prazdne oci, jako kdyby koukal na stenu, Daenerys zase nahodila svuj klasicky vyraz a la Svata Dala… nevim, proste mi tam chybela jiskra, nejaky naznak vasne, troska te chemie…Na me to pusobilo, jako kdyby to oba delali z musu. Ocekavam ovsem, ze mi to tu nekdo zase bude vysvetlovat tim, ze Jon jakozto ex-Vrana s jedinou partnerkou Ygritte nebude moc zkuseny milovnik, takze se od nej nedaji ocekavat vykony jako od Casanovy, tady se na vsechno najde teorie :-).

#163 Naranyan
2.9.2017 | 8:30:03
Naranyan

#162 Rhea: Noo.. Já ti nabídnu úplně jinou teorii … oči.. chemie… Jestli to, jaksi, nebude mít tak nějak souvislosti s tím, že byla šeptanda, že snad Kit měl cosi mít s Emiliou a před nedávnem vidím na edně článek o tom, že se Kit bude brát s Rose (Ygritte) ;).. No a tak tady třeba taky možná můžem plivat na to, že jsou oba moc málo „profesionálové“ na to, aby nám předvedli dokonale uvěřitelnou šoustačku :).

#167 Rhea
2.9.2017 | 8:50:18
Rafan

#159 Naranyan: Souhlas, To by musel každý kandidát procházet složitými psychotesty. Naučil jsem se několika věcem. Když začne někdo tvrdit, že chce sloužit lidem, zemi, jsem ve střehu. Stejně tak když mi začne někdo vykládat jak to se mnou myslí dobře. Tito lidé mají všemožné motivy vládnout, ale ty co jsem vyjmenoval to rozhodně nejsou. Monarcha má o proti volenému jednu výhodu. Nemusí nikomu lézt do zadku a někomu skládat účty (dokonce ani lidem co ho nevolili a nebo pomáhali k moci). Monarcha ví že po něm bude vládnout jeho následník.Chová se ke své zemi jako k majetku a pokud není duševně nemocný a nebo připravovaný vládnout, tak jí neničí. Stejně tak je to s otrokářstvím. paradoxně kapitalizmus je v některých ohledech horší než otrokářství. Otrokář se ke svému majetku chová ohleduplně a záměrně ho neničí nepoškozuje(o­troka). Stejně tak kapitalista se ke svému stroji chová často ohleduplněji než k zaměstnanci. Ten mu totiž nepatří. Až někdo přijde na řád který bude spravedlivý a odolný vůči psychopatům, bude to na Nobelovu cenu a sochu na každém druhém náměstí.

2.9.2017 | 8:52:41
Eddard1

#19 Grayyitheyerouh: Myslím že Lordem Protektorem se stane Royce a ten bude rozhodovat za Robina

#166 Rafan
2.9.2017 | 8:55:55
Rafan

#165 Eddard1: No nebýt čachrů Malíčka, tak by se jím s největší pravděpodobností stal hned.

2.9.2017 | 9:00:53
Rhea

#163 Naranyan: No jo, ale to je jen septanda, svatba je taky septanda (ovsem pravda to byt muze, on Kit pomerne dost mystifikuje a dlouho popiral i vztah s Rose, i kdyz byla ruka v rukave). Kazdpadne jednak to nataceli asi nekdy vloni, jednak herec by se od takovych veci mel umet oprostit. Vsak uz jsme videli vasnive polibky a po letech jeden z toho libajiciho se paru vzpominal, jak protejsku strasne pachlo z pusy, videli jsme i presvedcive milostne sceny a pak se ukazalo, ze herci se vzajemne nesnaseli…Samoz­rejme, jak pises nekde vyse, tohle je jen takova prkotinka v ramci cele serie, tak nema cenu to moc rozebirat :-). Ja jsem se k tomu chtela prihlasit, kdyz uz se tu na to nekdo odkazoval, a trosku to vysvetlit.

2.9.2017 | 9:10:42
mike2

#159 Naranyan: Osvícená monarchie je teoreticky ideální, ale v praxi nikdo nevyřešil dva zásadní problémy: 1. Jak zařídit, aby ten osvícený monarcha byl osvícený opravdu vždy a ve všem a aby stejně osvíceným zůstal po celou dobu své vlády. 2. Jak zajistit, aby i jeho nástupce byl stejně osvícený. Takže nakonec ta demokracie přes všechny své neduhy v praxi přináší lepší výsledky než ne tak úplně osvícená monarchie (o zcela neosvícené nemluvě).

#169 Rafan
3.9.2017 | 12:04:42
Rafan

#168 mike2: Když vidím jaký odpad společnosti v parlamentu sedí + jaká skvadra se na kandidátkách formuje a třese se na ty posty, tak si lidí v následujících volbách nepomohou. Stačí se dívat a nebo mít dostatek známých aby vám vyprávěly co se děje při sestavování volebních listin. jaké politikaření, podrazy, já na bráchu brácha na mě. jak se kupčí mezi jednotlivýma partajema. Politici jsou jen kašpárci na provázkách, co hrají divadélko pro národ a přitom mocenské páky mají jiní v pozadí. Politik je člověk který je nastrčen na pódium toho divadélka, má přitom dobře vypadat a říkat repliky ve správném pořadí. Zato to nic je královsky placen. Pravda je že se tam dostávají už i takový zoufalci co ani ty repliky nezvládají. Dnes se mocní rozhodli že tu převodovku v podobě politiků nepotřebují a vystupují z anonymity tím, že moc uchopí na přímo. To se těm politikům nelíbí a řvou jak protržení, bylo totiž porušeno status quo a oni přicházi o chlebíček vezdejší. Demokracie se blíží ke svému konci. Je to Titanik který se potápí a na horních palubách se ještě tancuje. Děsí mě jen to že netuším kam se to řítí. Národ se radikalizuje ale vlastně celý západní svět( věřte bude hůř ). Kdo si toto uvědomil a naskočil na tuto vlnu bude prosperovat. Že to mu tak je mohou ti grázlové, co tady téměř 30 let vládly.

#173 mike2
3.9.2017 | 14:47:09
Naranyan

Hmmm.. Ta opakovačka… to je fakt síla… 2. sezóna 10. epizoda, když je Dany na vrcholu The House of Undying → cca 47:00 minuta… Ta scéna s železným trůnem, kdy je trůnní sál rozbitý a sněží v něm. Z toho výjevu mám zas šílenou husinu… Jsem zvědavý, jestli to tvůrci ještě použijou, tahle scéna by možná mohla mít i nějaký hlubší význam…

#171 Rafan #173 mike2
3.9.2017 | 14:52:32
Rafan

#170 Naranyan: To podporuje mou teorii že Dany bude s draky vázaná na sever. Protože armáda která se měla postavit armádě nemrtvích díky zradě, nebude mít ty počty s kterými se počítalo a Noční král si udělá na svém draku výlet nad King's Landing. No a tam nemají ani dračí sklo a ani Valyrijskou ocel. Budou biti jako žito. To bude osudná chyba Sersei.

3.9.2017 | 16:08:38
Naranyan

Sezóna 3, epizoda 2, čas cca 48:40 → když se Brann baví s Jojenem o tříoké vráně, mluví o tom, že tříoká vrána vidí věci, které se ještě nestaly → teď si uvědomuju, ano Brann měl vize o tom, jak vlny zaplavují Winterfell předtím než přišel útok Theona… A… Takže bych soudil, že jakožto tříoká vrána by měl vidět nejen vše, co se stalo a co se děje, ale i co se teprve stane.

#173 mike2
3.9.2017 | 20:07:11
mike2

#169 Rafan: Nemyslím si, že je dobrý nápad zatahovat aktuální politické agitky i sem, takže jen stručně: je mi smutno, když vidím, že si někdo z toho, že demokracie není dokonalá a nevede k ideálním výsledkům, vyvodí, že je to špatný koncept a že by se měla zavrhnout. Ale lidé už jsou holt asi takoví („So this is how liberty dies… with thunderous applause.“)

#170 Naranyan: Taky myslím, že na tuhle vizi ještě dojde – a že to sněžení při Jaimeho odjezdu bylo takové malé připomenutí.

#172 Naranyan: Už to tady někdo zmiňoval, ty vize budoucnosti nemusejí být stoprocentně jisté. Často to bývá tak, že dotyčný vidí jen jednu z možných budoucností nebo je trik skrytý v tom, že nevidí nějaký podstatný detail („vidím jen výjevy“). A taky si většinou nemůže vybrat, co chce vidět. Jinak by to byla příliš silná zbraň. Tohle téma už bylo zpracováno mockrát, viz třeba Luke ve Star Wars, Neo v Matrixu, Paul Atreides v Duně. Vždycky tam byla nějaká klička, která způsobovala, že pokud schopnost vidět do budoucnosti byla vůbec k něčemu dobrá, tak byl její přínos značně omezený.

3.9.2017 | 22:16:21
Naranyan

Tohle už je sice „pitvání jádra pudla“, nicméně na prvních sezonách spolupracoval a hlídal si je Martin a i tady je jedna .. hm.. zas ale nakonec poměrně dost zásadní chyba.. Ned Stark při organizaci turnaje na svou počest zvolení pobočníkem krále dostane informaci od Malíčka, že koruna dluží Lanisterům 6 mega dragonů. Někdy pak proběhne rozhovor Renlyho s Lorasem v tom smyslu, že Tyrellové nejsou zdaleka tak bohatí jako Lanisteři. Když po Malíčkovi přebírá „účetnictví“ Tyrion a baví se o tom s Bronnem, říká, že koruna dluží Železné bance v Bravosu – mnoho desítek milionů dragonů… Poskočíme mnohem dále a když Lanisteři odváží Tyrellský „poklad“, je poměrně bez debat znát z mnoha náznaků, že se to bere tak, že to stačí na pokrytí veškerých dluhů koruny vůči Železné bance – což je, vzhledem k tomu, co jsem psal ze začátku, vyloučeno :).. Není možné, aby to, co odvezli od Tyrellů mělo hodnotu mnoha desítek milionu dragonů, i když jasně, dá se asi namítnout to, že možná nemuselo být zcela jasné vyznění, jestli jakože tím, co Železné bance Cersei předala je smazáno – všechno – ale seriál se to tak podle mě snaží brát.

4.9.2017 | 14:11:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás