Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Gilmorky v číslech: Kolik měla Emily služebných a kolik šálků kávy Lorelai a Rory vypily?

Gilmorky v číslech: Kolik měla Emily služebných a kolik šálků kávy Lorelai a Rory vypily?

Gilmorky v číslech: Kolik měla Emily služebných a kolik šálků kávy Lorelai a Rory vypily?

Gilmorova děvčata jsou seriál plný hromady popkulturních narážek a odkazů, kterých si snad ani jeden divák není schopen úplně všimnout. Naštěstí existují někteří velice pozorní diváci, kteří vyčíslili počet různých narážek nebo si všimli, jak často se v seriálu pije káva.

13 0
8.11.2016

503 šálků kávy

Nezáleží na tom, jestli to byly hrníčky nebo kelímky a jak byly hluboké, přesto je to velká spousta kávy, kterou Lorelai a Rory během celého seriálu vypily. (Nejvíce jich zvládly v první řadě, bylo jich 80.)

359 zmínek o hudbě

Častým tématem rozhovorů Rory a Lane je právě hudba. Obě dívky mají velice široký hudební záběr, stejně jako Lorelai a jiné postavy. V seriálu si také zahrály některé hudební hvězdy, například Sebastian Bach (bývalý frontman skupiny Skid Row) hrál kytaristu Gila, Carole King (autorka úvodní znělky ‚Where You Lead‘) hrála majitelku obchodu s hudebními nástroji a v seriálu se objevila také kapela The Bangles.


339 zmínek o knihách

Tolik knih postavy v seriálu buď četly, mluvily o nich nebo jsme je zahlédli. (Seznam všech knih na Buzzfeedu nebo na webu Black, White & Read Books)

284 zmínek o filmech

Ať už jde o filmy, které v seriálu někdo sleduje, baví se o nich nebo se o nich někde píše. (Seznam všech zmíněných filmů najdete například na Buzzfeedu)

168 zmínek o televizních seriálech

Často jde o starší pořady nebo také talk show nebo pořady o vaření, ale objeví se mezi nimi novější kousky, jako třeba Lost. Diskutéři na Redditu se také pokusily poskládat opačný seznam, a to filmů a seriálů, které se zmiňují o Gilmorových děvčatech.

71 pátečních večeří

Ne spoustě z nich se vždycky alespoň dva lidé alespoň trochu pohádali. Večeří ale celkem muselo být nejméně 200.

62 prací

Počtem prací, zaměstnání nebo vážně míněných koníčků Kirk přesáhnul dvě desítky. Celý seznam si můžete pročíst v našem přehledu.

58 služebných

To je to nejmenší známé číslo, které svědčí o počtu služebných, které Emily v seriálu vystřídala. A to nikdo neví o těch, které se v seriálu neobjevily nebo o nich Emily nikdy nemluvila.

14 festivalů

Městečko Stars Hollow je proslulé svými festivaly. Každý rok dokážou obyvatelé oslavit příchod každého ročního období, anebo si užít pletací či taneční maraton, festival živých obrazů nebo historické rekonstrukce slavných i neslavných bitev.

Foto: The WB/CW

Diskuze /5

gallifrey-mary

Páni, nedokážu si představit, jak někdo počítá všechny ty hrnky kávy, které Gilmorky vypily:D

8.11.2016 | 18:13:12
Barbra06

Vždycky jsem si říkala, jestli existuje seznam zmíněných knih, filmů a muziky, o kterých se v GG mluvilo :D super, díky :)

8.11.2016 | 19:03:46
LeniTheMonster

bože, ať už ty nový díly konečně vydaj!! :D

9.11.2016 | 2:19:32
Oberyn

Se vší úctou ke krásnému článku bych velice rád doplnil jméno k hudbě,vlastně dvě…tím prvním a nesmrtelným v tomto seriálu byla přeci i krásná Sam Phillips,vystu­pující na konci dílu,ve kterém SH oblehly zástupci pouličních muzikantů a která je za všemi těmi „lalala songy,“ ta tu místo nemá…a taky kapela,kterou mi GG představily, The Shins a jejich vystoupení na jarní prázdninové party,kam jely Paris a Rory…díky,obzvláště Sam si myslím by měla být zmíněna…jinak skvělý článek,díky za něj

#5 Jiti Bittnerová
redaktor
10.11.2016 | 11:58:48
Jiti Bittnerová

#4 Oberyn: The Shins jsem poprvé objevila v Jak jsem poznal vaši matku. To pak bylo překvápko, když jsem zjistila, že ta vypalovačka z klubu o jarních prázdninách je taky od nich :-)

6.11.2019 | 19:57:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Reklama

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Sledujte nás

Narozeniny