Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Gilmorky v číslech: Kolik měla Emily služebných a kolik šálků kávy Lorelai a Rory vypily?

Gilmorky v číslech: Kolik měla Emily služebných a kolik šálků kávy Lorelai a Rory vypily?

Gilmorky v číslech: Kolik měla Emily služebných a kolik šálků kávy Lorelai a Rory vypily?

Gilmorova děvčata jsou seriál plný hromady popkulturních narážek a odkazů, kterých si snad ani jeden divák není schopen úplně všimnout. Naštěstí existují někteří velice pozorní diváci, kteří vyčíslili počet různých narážek nebo si všimli, jak často se v seriálu pije káva.


12 0
8.11.2016

503 šálků kávy

Nezáleží na tom, jestli to byly hrníčky nebo kelímky a jak byly hluboké, přesto je to velká spousta kávy, kterou Lorelai a Rory během celého seriálu vypily. (Nejvíce jich zvládly v první řadě, bylo jich 80.)

359 zmínek o hudbě

Častým tématem rozhovorů Rory a Lane je právě hudba. Obě dívky mají velice široký hudební záběr, stejně jako Lorelai a jiné postavy. V seriálu si také zahrály některé hudební hvězdy, například Sebastian Bach (bývalý frontman skupiny Skid Row) hrál kytaristu Gila, Carole King (autorka úvodní znělky ‚Where You Lead‘) hrála majitelku obchodu s hudebními nástroji a v seriálu se objevila také kapela The Bangles.


339 zmínek o knihách

Tolik knih postavy v seriálu buď četly, mluvily o nich nebo jsme je zahlédli. (Seznam všech knih na Buzzfeedu nebo na webu Black, White & Read Books)

284 zmínek o filmech

Ať už jde o filmy, které v seriálu někdo sleduje, baví se o nich nebo se o nich někde píše. (Seznam všech zmíněných filmů najdete například na Buzzfeedu)

168 zmínek o televizních seriálech

Často jde o starší pořady nebo také talk show nebo pořady o vaření, ale objeví se mezi nimi novější kousky, jako třeba Lost. Diskutéři na Redditu se také pokusily poskládat opačný seznam, a to filmů a seriálů, které se zmiňují o Gilmorových děvčatech.

71 pátečních večeří

Ne spoustě z nich se vždycky alespoň dva lidé alespoň trochu pohádali. Večeří ale celkem muselo být nejméně 200.

62 prací

Počtem prací, zaměstnání nebo vážně míněných koníčků Kirk přesáhnul dvě desítky. Celý seznam si můžete pročíst v našem přehledu.

58 služebných

To je to nejmenší známé číslo, které svědčí o počtu služebných, které Emily v seriálu vystřídala. A to nikdo neví o těch, které se v seriálu neobjevily nebo o nich Emily nikdy nemluvila.

14 festivalů

Městečko Stars Hollow je proslulé svými festivaly. Každý rok dokážou obyvatelé oslavit příchod každého ročního období, anebo si užít pletací či taneční maraton, festival živých obrazů nebo historické rekonstrukce slavných i neslavných bitev.

Foto: The WB/CW

Diskuze /4

gallifrey-mary

Páni, nedokážu si představit, jak někdo počítá všechny ty hrnky kávy, které Gilmorky vypily:D

8.11.2016 | 18:13:12
Barbra06

Vždycky jsem si říkala, jestli existuje seznam zmíněných knih, filmů a muziky, o kterých se v GG mluvilo :D super, díky :)

8.11.2016 | 19:03:46
LeniTheMonster

bože, ať už ty nový díly konečně vydaj!! :D

9.11.2016 | 2:19:32
Oberyn

Se vší úctou ke krásnému článku bych velice rád doplnil jméno k hudbě,vlastně dvě…tím prvním a nesmrtelným v tomto seriálu byla přeci i krásná Sam Phillips,vystu­pující na konci dílu,ve kterém SH oblehly zástupci pouličních muzikantů a která je za všemi těmi „lalala songy,“ ta tu místo nemá…a taky kapela,kterou mi GG představily, The Shins a jejich vystoupení na jarní prázdninové party,kam jely Paris a Rory…díky,obzvláště Sam si myslím by měla být zmíněna…jinak skvělý článek,díky za něj

10.11.2016 | 11:58:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá @iHyi.

Překládáme na tyto verze:

  • Gilmore Girls 2016 S01E01 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E02 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E03 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E04 720p WebRip x264 TheRival

Přečasy připravím jen co se k tomu zase při nejbližší příležitosti dostanu.

Návod: České titulky v Netflixu

Pokud jste s těmito překlady spokojení, můžete libovolnou částkou ocenit překladatele přes jeho účet na PayPal. Pokud nejste a něco se vám nelíbilo, neváhejte se na autora titulků obrátit. Za každou reakci, poděkování i kritiku, děkuji!

Reklama

Nové díly Gilmorek

Gilmorova děvčata pokračují. Po devíti letech od konce seriálu, který běžel sedm sérií na stanicích The WB (později CW) se nové epizody objeví na online streamovací službě Netflix s podtitulem A Year in the Life.

Premiéra: 25.11. 2016, 9:00 našeho času
Délka epizod: 4× 90 minut
Názvy epizod: Zima, Jaro, Léto, Podzim
Herecké obsazení: rozpis
Galerie: Videa & Fotky
České titulky: Budeme překládat!

Gilmorky na síti

Sledujte (nejen) fotky a videa z nových epizod Gilmorových děvčat. Důležité momenty ze seriálu najdete na oficiálním instagramovém účtu, na Facebooku i na Twitteru.

Lauren Graham tam také odhaluje drobné detaily:

  • Oblečky Paula Anky jsou zpět a ještě lepší než kdy dřív.
  • Svatební slavobrána (chupa) stojí před Lorelaiiným domem.
  • Luke má v bistru nové menu.
  • Kirk si našel nové zaměstnání.

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny