Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Fanoušci musí čekat dál. Závěr Gilmorových děvčat se nechystá

Fanoušci musí čekat dál. Závěr Gilmorových děvčat se nechystá

Fanoušci musí čekat dál. Závěr Gilmorových děvčat se nechystá

Textová reportáž ze setkání herců a tvůrců Gilmorových děvčat konaná 6. června 2015 v Austinu v Texasu na televizním festivalu ATX. Kromě verdiktu tvůrkyně seriálů, že se zatím pokračování nechystá, padlo i mnoho zajímavých informací.


2 3
7.6.2015

2:30 | Do sálu přichází první herci. Diváci v sále tleskají a podle novinářů nadšeně křičí jako „na koncertě Beatles nebo Justina Biebera“. Show má půl hodiny zpoždění.

2:42 | Začíná hrát úvodní znělka seriálu. Všichni fanoušci zpívají. Na sál padá tma.


2:48 | Gilmorova děvčata a Amy Sherman-Palladino už jsou usazené na jevišti.

2:56 | Lauren Graham při čtení scénáře: „Tohle je moje. Tuhle roli mi nikdo vzít nesmí.“

3:00 | Alexis Bledel: „Konkurz na Rory byl asi můj pátý nebo šestý. Toho dne jsem byla hrozně nachlazená.“

3:02 | Kelly Bishop: „Nemám ráda konkurzy, neumím během nich hrát.“

3:05 | Amy Sherman-Palladino: „Rory musela být postava, jakou ještě nikdo nikdy neviděl. Myslela jsem si, že mě při konkurzu Alexis nenávidí. A já ji za to zbožňovala. Měli jsme štěstí, že jsou si Alexis a Lauren tak podobné.“

3:07 | Amy Sherman-Palladino: „Vždycky jsme věděli, že chceme mít Edwarda Herrmanna. Fuck you for dying!“ Celý sál poté začal tleskat.

3:10 | První den natáčení hráli Deana dva herci. Oba dva byli Kanaďané.

3:14 | Scénář k jedné epizodě klasického čtyřicetiminutového dramatu má zhruba 60 stran. Scénář k jedné epizodě Gilmorových děvčat jich měl asi pětaosmdesát. Jeden scénář se dokonce zdál až příliš dlouhý a nakonec jim chybělo dotočit ještě patnáct minut záběrů.

3:18 | Kelly Bishop o „pokračování“: „Společně to dokážeme!“

3:20 | Amy Sherman-Palladino: „Od natočení první společné večeře v prvním díle jsem věděla, že ten seriál dostaneme.“

3:22 | Lauren Graham: „Hláška, kterou nejčastěji slýchávám, je ‚Oj už s těmi pudly.‘“

3:27 | Edward Herrmann byl první herec, který souhlasil, že se zúčastní setkání. Bohužel na konci roku 2014 zemřel.

3:32 | Na plátně začíná sestřih scén Edwarda Herrmanna.

3:37 | Jeviště se plní novými židlemi, křesly a lavičkami pro ostatní herce. O pár minut později jsou všichni herci před diváky. Nechybí ani prázdné křeslo pro Edwarda Herrmanna.

3:41 | Jared Padalecki: „Kdyby tu nebyl Milo, byl bych v Loganově týmu. Ale fandím Jessovi.“ Matt Czuchry: „Já fandím Jessovi.“ Milo fandil Deanovi. Scott Patterson: „Ani jeden z vás není pro Rory dost dobrý.“

3:50 | Co dělají postavy nyní? Herci odpovídají za své postavy: Rory je novinářka. Luke má bistro a obchod s loveckými a rybářskými potřebami, kam občas chodí Lorelai. Jess dělá „Jessoviny“. Lane chce být Lorelai, ale v srdci je paní Kimová. Michel se odstěhoval do Paříže, protože ho Američané otravovali. Emily je vdova a neví, co dělat bez Richarda. Paris je pořád s Doylem. Logan rozhodně nepracuje. Slečna Patty by skončila s Lukem a stala by se starostkou. Dean by někde tvrdě pracoval, protože to má v povaze. Jackson a Sookie by měli ještě víc dětí. Brian by spustil hudební aplikaci a byl by nejlepší kamarád s Laneinými a Zackovými dvojčaty. Lorelai je stále s Rory a hlavně s Lukem.

4:00 | Danny Strong dostal otázku, co by se stalo, kdyby Cookie z jeho seriálu Empire přišla do Stars Hollow. Odpověď: „Všechno by se pos*alo!“

4:01 | Herečce Liz Torres fanoušek poslal vlastní knihu o tom, co dělala slečna Patty před Stars Hollow v seriálu.

4:05 | Amy Sherman-Palladino: „Vždycky jsem věděla, že Rory přijde o panenství s Deanem.“

4:10 | Amy Sherman-Palladino: „Finále se mi nelíbilo. Celý den jsem ječela na Dana [její manžel], proč jsem ho nemohla natočit. A ne, poslední čtyři slova, kterými měl seriál končit, vám neřeknu.“ Poslední čtyři slova seriálu znají jen Amy a Daniel.

4:13 | Scott Patterson o filmu: „Myslím, že už je na něj čas, co?“

4:14 | Amy Sherman-Palladino: „Na ničem se nepracuje, je mi líto. Ale jestli někdy zakončení uděláme, uděláme ho správně.“

4:20 | Lauren Graham: „Celá zápletka s tím, že Rory odejde z Yale, se mi nelíbila.“

4:27 | Otázka na Amy: „Litujete nějaké dějové linie?“ Publikum křičí: „April!“ Amy odpovídá: „Žádné.“

4:30 | Nejoblíbenější obyvatel Stars Hollow podle většiny herců je Kirk.

4:35 | Amy Sherman-Palladino má doma uvítací ceduli Stars Hollow. Milo Ventimiglia Jessovu koženou bundu. Keiko Agena: „Já nevěděla, že budeme končit. Jinak bych si toho ukradla strašně moc.“ Místo toho Keiko přišla o brýle, které byly její, ale zůstaly u štábu.

4:38 | Matt Czuchry na otázku, co se mu ve scénářích nelíbilo: „Hodně scén ze sedmé série.“

4:42 | Setkání je u konce. Herci se loučí. Hashtag #GilmoreGirlsRe­union se ocitá na vrchních příčkách celosvětových trending topics. Amy Sherman-Palladino vše zakončuje slovy: „Bože, já měla takové štěstí.“

On-line blog magazínu EW v angličtině s rozsáhlejším kontextem najdete tady anebo v souhrnném článku zde. Brzy se snad dočkáme i slíbeného videa.

Diskuze /12

Sykysan

Já jsem mega fanoušek, ale přiznám se, že i když byla sedmá řada dost slabá, tak hromadného upalování čarodějnic jsem se neúčastnil a finále mi přišlo uspokojivé. Ovšem nášup bych si dal. Škoda, že tady asi kickstarter kampaň nebude k ničemu. Jen znovu postavit část Stars Hollow by stálo majlant.

#2 barahir #3 chir
7.6.2015 | 8:49:55
barahir

#1 Sykysan: Pokud se nepletu, tak alespoň část Stars Hollow ještě stojí a točí se tam nějakej jinej seriál. Je škoda, že nebude alespoň nějaká sbírka, tohle je asi jedinej seriál, na kterej bych přispěl. Ale stejně si myslím, že film není dobrej nápad, za hodinu a půl se nic nestihne, navíc tohle ani není dějovej seriál. Chtělo by to alespoň minisérii, krom Sookie, Deana a Jesse jsou stejně všichni herci bez práce. Akorát vůbec nevím, kdo by to točil. CW to pohřbila, to je bez šance, tam se točí pro publikum 13–15 let a tohle už je věc pro pamětníky. A na Netflix je to asi trochu plytký, jedině mě napadá ten Amazon.

#12 Boudiccaw
redaktor
7.6.2015 | 9:31:38
chir

#1 Sykysan: Mně se ta poslední série celkově nelíbila a jo, linka s April byla děsná, hlavně s těmi důsledky, ale musím uznat, že ten poslední díl byl moc hezký. Skončit tak jak to začalo, v bistru. Ale nášup určitě.

webmaster
7.6.2015 | 11:16:02
iHyi

Stars Hollow pořád stojí, točí se tam teď Pretty Little Liars. No v dnešní době si podle mě fakt nemusíš dělat starosti o to, kam svůj výtvor nahraješ. Můžeš si třeba udělat kampaň na Kickstarteru (za předpokladu, že by si Amy Sherman-Palladino sehnala štáb) a můžeš to distribuovat třeba na speciální stránce online po zaplacení. Nebo na Vimeu. Myslím, že v tomhle snad problém není. Nevím, co je brzdí…

webmaster
7.6.2015 | 12:17:34
Sykysan

Jojo, vím, že Stars Hollow stále stojí (i když pochybuju, že bez zásahu kuliskáků), ale já rovnou počítal s variantou, že si nebudou moct dovolit tam točit. Zvlášť pokud to bude čistě cowdfundingová akce. A ta brzda bude možná v právech? Kdo je vůbec vlastní? WB? CW? Bez toho myslím nemůžou ani ten kickstarter založit (Veronica Mars byla od Warnerů posvěcená). Každopádně je to smutná situace, když člověk vidí, že jsou všichni na palubě.

#7 iHyi
7.6.2015 | 12:47:03
Remus

Ať z toho udělají crossover se Supernatural a hned to bude ukončený. :D

7.6.2015 | 12:47:25
iHyi

#5 Sykysan: Jo, to jo, to by samozřejmě mohl být problém, vrátit se tam. Snažil jsem se dopátrat, jak to s právy je, ale nevím. Musí to mít ale pořád Warneři podle mě. A nevím, jestli je někdy dají volně jen Amy Sherman-Palladino poté, co tak „plive“ na tu sedmou sérii, před kterou vlastně odešla kvůli neshodám se studiem, že…

webmaster
7.6.2015 | 12:50:15
Oveckoun

Gilmorky jsou moje srdcovka. První úplně normální seriál který můžu sledovat vždy, když ho někde dávají. Skvělý scénář, geekovské odkazy (Lorelai zaseknutá ve dveřích křičící „Here's Johnny“:) ) a každá epizoda skvělá. Dobře, April byl krok vedle ale i tak … Ještě v době kdy jsem si mohl o internetu nechat zdát a nové díly byly v sobotu a neděli ráno :) Finále seriálu mi vždy z nějakého důvodu uteklo (nechápu, že jsem si to nenahrával) a první věc co jsem pak na Youtube hledal, bylo Gilmore girls ending :) Škoda jen, že nebude ani film, za poslední dobu jsem si ho vážně přál. Tak dobrých seriálů je málo.

7.6.2015 | 14:33:36
iHyi

Ona je to vlastně docela dobrá strategie takhle každých pět let říct (v roce 2010 bylo to samé), že se „možná něco chystá, ale víc mám nemůžu říct“ a pak prostě říct, že ještě nedozrál čas. Fanouškům, kteří byli nespokojení s koncem sedmé série, to dává naději, že ten pravý konec ještě existuje, jen jsme ho ještě neviděli. Amy Sherman-Palladino může dalších dvacet let říkat, že na to nepřišla pravá chvíle a my jí to budeme věřit a respektovat to, jakkoliv nás to bude štvát.

A nakonec to ale padne, Amy Sherman-Palladino přestane psát, jednou bohužel i odejde, konce se nedočkáme, ale už jí to nebudeme moct mít za zlé. Protože stejně budeme věřit, že ten konec existoval a pokud někdy alespoň zveřejní, jakou anglickou větou o čtyřech slovech měl podle ní celý seriál odejít, máme aspoň dost o čem přemýšlet.

Chvíli si říkám, že tahle hra mě baví. Pak si uvědomím, že herci stárnou a někteří už bohužel i umřeli, a je mi z toho smutno. Nedovedu si představit, že bych se v roce 2025 díval na (ta čísla si teď vymýšlím jen pro představu) sedmdesátiletou Lorelai a padesátiletou Rory s devadesátiletou Emily a zakončení seriálu, které mělo fungovat v roce 2007. V tom případě bych byl radši, kdyby to všichni nechali ležet. (Stále ale věřím roku 2007, tedy deset let od konce seriálu. To je taky takové pěkné výročí :) )

webmaster
7.6.2015 | 14:51:34
iHyi

Teda 2017, sorry.

webmaster
7.6.2015 | 14:55:05
barahir

Nevím, mně se závěr seriálu docela líbil, resp. byl v relaci s klesající kvalitou šesté řady, tam už prostě docházely nápady od příchodu Logana na scénu, ale pořád to byl super seriál. Takže April a zrušení svatby s Lukem sice byl krok vedle, ale zároveň si nejsem jistej, že by to ASP svedla napsat o moc líp. Takže kvůli nějakým čtyřem slovům na závěr to pro mě obnovovat nemusej, Já bych chtěl vidět pokračování, Stars Hollow, prostě tu atmosféru. Ten původní konec už přece po deseti letech nebude fungovat, má smysl jedině to rozjet znovu a přidat nové zápletky (např. s dětmi Rory), ne se vrtat ve starých křivdách.

redaktor
7.6.2015 | 19:53:42
Boudiccaw

#2 barahir: taky bych přispěla ;)

8.6.2015 | 22:51:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá @iHyi.

Překládáme na tyto verze:

  • Gilmore Girls 2016 S01E01 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E02 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E03 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E04 720p WebRip x264 TheRival

Přečasy připravím jen co se k tomu zase při nejbližší příležitosti dostanu.

Návod: České titulky v Netflixu

Pokud jste s těmito překlady spokojení, můžete libovolnou částkou ocenit překladatele přes jeho účet na PayPal. Pokud nejste a něco se vám nelíbilo, neváhejte se na autora titulků obrátit. Za každou reakci, poděkování i kritiku, děkuji!

Reklama

Nové díly Gilmorek

Gilmorova děvčata pokračují. Po devíti letech od konce seriálu, který běžel sedm sérií na stanicích The WB (později CW) se nové epizody objeví na online streamovací službě Netflix s podtitulem A Year in the Life.

Premiéra: 25.11. 2016, 9:00 našeho času
Délka epizod: 4× 90 minut
Názvy epizod: Zima, Jaro, Léto, Podzim
Herecké obsazení: rozpis
Galerie: Videa & Fotky
České titulky: Budeme překládat!

Gilmorky na síti

Sledujte (nejen) fotky a videa z nových epizod Gilmorových děvčat. Důležité momenty ze seriálu najdete na oficiálním instagramovém účtu, na Facebooku i na Twitteru.

Lauren Graham tam také odhaluje drobné detaily:

  • Oblečky Paula Anky jsou zpět a ještě lepší než kdy dřív.
  • Svatební slavobrána (chupa) stojí před Lorelaiiným domem.
  • Luke má v bistru nové menu.
  • Kirk si našel nové zaměstnání.

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny