Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Kelly Bishop: Bez Edwarda to bude těžké

Kelly Bishop: Bez Edwarda to bude těžké

Kelly Bishop: Bez Edwarda to bude těžké

Jako nejstarší členka hereckého obsazení je Kelly Bishop ženou, která nejvíc ze všech pociťuje ztrátu svého kolegy. Vyprávění o Edwardu Herrmannovi vkusně doplňuje hlubinnou sondou do duše Emily Gilmorové. A v neposlední řadě se také vyznává ze své upřímné úcty ke Gilmorovým děvčatům.


17 0
20.3.2016

Původní rozhovor s Kelly Bishop vyšel 1. února 2016 na webu TV Line, těsně před natáčením nových epizod.

TV LINE: Dokážu si představit, že jste musela prožívat hodně smíšené pocity, když jste se vracela do své role a tentokrát bez Eda [Richarda]…
Kelly Bishop: Bude to velmi těžké. Četla jsem váš rozhovor s Lauren [Graham], kde mluvila o tom, jak už byla na natáčecím place. Já se k tomu ještě nedostala. Ale vím, že to bude i pro mne dojemné. Tolik nám schází. Tak moc jako v okamžiku, když jsme zjistili, že zemřel. Bude obtížné pokračovat bez něj, protože on a já jsme byli poupata téhle show. Samozřejmě jsme byli starší [než zbytek obsazení], ale jako herci jsme oba pocházeli z New Yorku a zdáli jsme se být velmi dobře sehraní. Vždycky jsme v maskérně luštili křížovky. Byl to jeden z našich malých rituálů. Měli jsme tam svoje pohodlí… [povzdechne si] Bez něj to bude těžké.


(Bez Emily by seriál jednoduše nemohl pokračovat. Foto: WB/CW)

TV LINE: Abychom neodbíhali od tématu moc daleko, jak se s tím vyrovnává Emily?
KB: No, vzhledem k tomu, že ztratila manžela, je to pro ni velice citlivá záležitost. V zoufalé snaze potlačit svůj žal se pohybuje přímo na hraně, kdy ztrácí sebekontrolu a chová se trochu šíleně. Vzpomínám si, že jsem dělala něco velmi podobného, když jsem ztratila svoji matku. Byla jsem úplně zničená. A najednou jsem se dostala do stavu, kdy jsem musela pořád něco dělat a to pokud možno hned. Byla jsem pomatená a agresivní, potlačovala jsem smutek, potlačovala a potlačovala – protože, kdybych přestala, plakala bych. Takže vy s tím vlastně nemůžete přestat. A já vidím to samé u Emily. Richardova přítomnost je nezpochybnitelná a to zejména v prvním scénáři. A Ed se možná bude někde kolem vznášet a dohlížet na nás. Opravdu tomu věřím, protože on tenhle seriál doopravdy miloval.

TV LINE: Četla jste všechny čtyři scénáře?
KB: Četla jsem první scénář “Zimu“, pak taky “Jaro“ a právě teď jsem v polovině “Léta.“ A “Podzim“ mi došel až další den – je ještě v krabici. Nebudu ho ale otevírat, dokud si nedočtu “Léto.“

TV LINE: Ani jste se nepodívala na poslední stránku “Podzimu,“ aby jste věděla, jaká jsou poslední čtyři slova?
KB: Ne.

TV LINE: Ale máte to v krabici!
KB: Ano, mám to na poličce. Víte, byla jsem jedno z těch dětí, které si nikdy neotevírají své vánoční dárky s předstihem. A nedělám to proto, že bych chtěla být čestná nebo tak něco. Byl by to spoiler, i když my jsme tohle slovo před 500 lety, když jsem byla dítě, nepoužívali. Chci to vidět, až na to přijde ta vhodná doba. Proto taky nebudu prozrazovat, co se stane – jen abyste věděl, než se mě na to zeptáte – protože tím bych to pokazila. Chci, aby diváci z toho měli stejný zážitek jako já, když jsem to poprvé četla. Ale tyhle scénáře jsou dobré. Opravdu dobré. Přináší sebou všechny ty vynikající postavy, které známe. Jako například Gypsy, kterou jsem vždycky milovala. A Paris je taky srandovní. Lidé s ní zažijí hodně legrace.

(Emily se bude muset obejít bez svého milujícího manžela Richarda. Foto: WB/CW)

Víte, po všech těch letech, co dělám na Gilmorkách, nikdy jsem nic nezkoumala, nikdy se neptala, nikdy jsem nechtěla znát nějaká tajemství. Nikdy jsem nevolala Amy a neptala se: „Co se bude dít dál?“ Raději si otevřu scénář, jako kdybych byla v ději přítomná, a sleduji, co se tam odehrává. A občas to bylo šokující. Ale většinou úžasné, až se mi chtělo pokračovat se slovy „Jo, to je ono. Do puntíku. Tohle je přesně to, co by [Emily] řekla.“ Tak se zkrátka nechám vést a ono se časem ukáže, kam mě to zavede.

TV LINE: Máte pocit, jako kdybyste měla s Emily nevyřízené účty?
KB: Emily byla uzavřená do svého způsobu života. Často jsem cítila snahu jí v tom bránit, protože ona byla neobhajitelná. Občas jsem mívala chvilky, kdy ze mě málem vypadlo: „Proč se ta ženská takhle chová? Proč je tak krutá?“ I když mi to připomnělo moji babičku, takže jsem mohla poměrně snadno čerpat inspiraci. Nakonec jsem ale došla k názoru, že je [Emily] podivně nejistá… myslím si, že takhle bychom ji měli vidět, protože ona byla vržena do téhle situace [ovdovění], aby vnitřně trochu povyrostla. Nicméně, přiznejme si to, dobrá komedie i dobré drama vždycky vychází z konfliktu. A proto tu musí být konflikt mezi mnou a Lorelai. Pokud bychom si všichni spolu rozuměli, tak by diváci u obrazovek usnuli. V mnoha ohledech je to velmi zmatená žena. Potajmu je na Lorelai doopravdy hrdá, přestože je na ni naštvaná od té doby, co jí bylo 16 let a otěhotněla. Pořád se toho drží.

TV LINE: Prý sama cestujete přes celé státy jenom kvůli natáčení. Jak to zvládáte?
KB: Dělala jsem to sedm let. Akorát teď jsem starší, takže i trpělivosti je méně [směje se]. Moc se netěším na všechno to létání. Mému manželovi teď není zrovna moc dobře, takže je opravdu důležité, abych moc času netrávila mimo domov, pokud to není nezbytné. Jeho dcera se chystá přijít z Virginie a vystřídá mě. Sama u to zná a ví, jak je to náročné. Bude to pro nás všechny těžké, ale shodli jsme se, že jde o věc, kterou zkrátka musím udělat. Zlomilo by mi to srdce, pokud by seriál pokračoval beze mě.

(Vztah Lorelai a Emily – matky s dcerou – nikdy nebyl jednoduchý. Foto: WB/CW)

TV LINE: Bez vás by ani nemohl pokračovat.
KB: Uschla bych a odfouklo by mě to jako list. Tahle show je pro mě nesmírně důležitá z mnoha důvodů. Částečně jde o záležitost idealistické herečky, která jen chce udělat dobrý materiál a být na sebe hrdá. Pracuji s vážně skvělými lidmi. Jsem bláznivě zamilovaná do Lauren – byla jsem prakticky od prvního dne, kdy jsme si řekli ahoj. Naskytla se mi jedna z těch šancí, kdy jsem mohla ztvárnit úžasnou postavu, jež byla napsaná opravdu dobrými lidmi. A stalo se, že jsem si hodně oblíbila Warner Bros. Zkrátka si myslím, že je to nádherné… musím to dokončit. A je skvělé vědět, jak moc jsou fanoušci nadšení.

TV LINE: Nemáte ponětí, jak moc jsou nadšení.
KB: Jsem ráda, že jsou plní zápalu pro tuhle inteligentní show. Miluju humor. Miluju, miluju, miluju, když můžu hrát v komedii. Ale nesnáším tu levnou, podbízivou. Mám raději sofistikovaný a inteligentní humor. A kromě toho, celý Gilmorovic svět je jakoby zkosený. Lidem to vysvětluji takhle: „Podívejte se na věc. A pak do ní trochu drcněte.“ A právě to jsou Gilmorova děvčata. Jiná než ostatní.

Přečtěte si také rozhovor s tvůrkyní seriálu Amy Sherman-Palladino o tom, jak pokračování začalo vznikat. Milo Ventimiglia prozradil, co by kvůli Gilmorkám obětoval. Scott Patterson zase promluvil o vztahu Luka a Lorelai. A na závěr Lauren Graham v dalším rozhovoru jen lehce naznačila, jak seriál skončí.

Diskuze /3

fawi

Ahoj, miluju tyhle články s rozhovory, díky za vaši práci a krácení čekání na nové díly! .) Ví se už aspoň nějaká přibližná doba, kdy by měly být závěrečné díly zveřejněny? Doufám, že nebudeme čekat roky -.-

#2 iHyi
20.3.2016 | 14:55:10
iHyi

#1 fawi: To se bohužel neví, já tipuju, že buď na konci letoška nebo začátkem příštího roku.

webmaster
20.3.2016 | 19:37:01
JerryKo

Melissa McCarthy alias Sookie se také vrátí!!! http://ellentube.com/…/0-rwf61hqz/

8.4.2016 | 11:13:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá @iHyi.

Překládáme na tyto verze:

  • Gilmore Girls 2016 S01E01 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E02 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E03 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E04 720p WebRip x264 TheRival

Přečasy připravím jen co se k tomu zase při nejbližší příležitosti dostanu.

Návod: České titulky v Netflixu

Pokud jste s těmito překlady spokojení, můžete libovolnou částkou ocenit překladatele přes jeho účet na PayPal. Pokud nejste a něco se vám nelíbilo, neváhejte se na autora titulků obrátit. Za každou reakci, poděkování i kritiku, děkuji!

Reklama

Nové díly Gilmorek

Gilmorova děvčata pokračují. Po devíti letech od konce seriálu, který běžel sedm sérií na stanicích The WB (později CW) se nové epizody objeví na online streamovací službě Netflix s podtitulem A Year in the Life.

Premiéra: 25.11. 2016, 9:00 našeho času
Délka epizod: 4× 90 minut
Názvy epizod: Zima, Jaro, Léto, Podzim
Herecké obsazení: rozpis
Galerie: Videa & Fotky
České titulky: Budeme překládat!

Gilmorky na síti

Sledujte (nejen) fotky a videa z nových epizod Gilmorových děvčat. Důležité momenty ze seriálu najdete na oficiálním instagramovém účtu, na Facebooku i na Twitteru.

Lauren Graham tam také odhaluje drobné detaily:

  • Oblečky Paula Anky jsou zpět a ještě lepší než kdy dřív.
  • Svatební slavobrána (chupa) stojí před Lorelaiiným domem.
  • Luke má v bistru nové menu.
  • Kirk si našel nové zaměstnání.

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny