Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Lauren Graham vydává novou knihu. O sobě i o Gilmorkách

Lauren Graham vydává novou knihu. O sobě i o Gilmorkách

Lauren Graham vydává novou knihu. O sobě i o Gilmorkách

Rychleji mluvit nedokážu. Tak by se dal přeložit název nové knihy herečky Lauren Graham, která v seriálu Gilmorova děvčata hraje Lorelai. Není to navíc její první dílo jakožto spisovatelky, za sebou už má práci na jednom románu.


8 0
5.11.2016

Talking as Fast as I Can

Název nové knihy Lauren Graham jasně odkazuje na její mrštný jazyk a upovídanost typickou pro jednu z Gilmorových děvčat. Odkazuje tím i na seriál samotný. Kdyby o tom snad někdo chtěl pochybovat, podtitul knihy ho jistě přesvědčí: From Gilmore Girls to Gilmore Girls (and Everything in Between) tedy Od Gilmorových děvčat po Gilmorova děvčata (a všechno mezi tím).

Lauren Graham v této knize píše o svém životě, a to jak pracovním, tak i milostném. Otevřeně mluví o své práci v Hollywoodu, o tom, jaké bylo být single herečkou. Ohlíží se také zpět na svých sedm let v seriálu a přemítá nad tím, jak po devíti letech prožívala návrat ke Gilmorkám. Čtenáři se ale také dozví více i o seriálu Parenthood, ve kterém také hrála.


Kniha obsahuje také fotky z natáčení nových epizod Gilmorových děvčat v roce 2016 a také zápisky z jejího deníku, který si během natáčení psala. 224 stran zachycující část života jedné oblíbené herečky vyjde 29. listopadu 2016. Knihu si můžete předobjednat například na webu Random House Books. Stojí v přepočtu asi 400 korun.

Someday, Someday, Maybe

Pokud nechcete čekat na anglické (a potažmo české) vydání, můžete si (anebo někomu jinému) udělat radost už teď. A to koupí první knihy Lauren Graham z roku 2014, která v Česku vyšla ve stejném roce a pod názvem Jednoho dne, možná… ji vydalo nakladatelství XYZ, kde si z ní můžete přečíst ukázku.

Na rozdíl od výše zmíněné knihy je Jednoho dne, možná… autobiografický román, který se odehrává v roce 1995 a hlavní hrdinkou je servírka Franny Banks, která hraje jen v reklamách, ale sní o Broadwayi. V New Yorku je necelé tři roky a zbývá jí pár měsíců, než bude muset odjet domů. Otázkou je, zda se zvládne prosadit, jestli si najde lásku, jestli si vydělá peníze a jestli najde samu sebe.

Knihu si můžete zakoupit například na webu nakladatelství XYZ, stojí 299 korun a v originále vyšla také jako audiokniha, kterou načetla sama Lauren Graham. K sehnání je třeba na Amazonu.

Obálky knih: Ballantine Books/Random House

Diskuze /1

Lena3

Knihu Jednoho dne, možná… mám doma v knihovně. Parádně jsem se u toho bavila, všem holkám můžu rozhodně doporučit :)

7.11.2016 | 19:29:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Reklama

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny