Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Liza Weil: Bylo těžké zabránit Bonnie, aby nehrála Paris Gellerovou

Liza Weil: Bylo těžké zabránit Bonnie, aby nehrála Paris Gellerovou

Liza Weil: Bylo těžké zabránit Bonnie, aby nehrála Paris Gellerovou

Americká herečka Liza Weil, která v Gilmorových děvčatech hraje tvrdou, inteligentní a velice ambiciózní Paris Gellerovou se v poslední době věnuje hlavně seriálu How To Get Away With Murder. V nedávném rozhovoru porovnávala dvě své nejznámější postavy, které zatím v televizi hrála.


5 0
9.11.2016

Celý rozhovor včetně úvodu o (právnickém) seriálu How To Get Away With Murder najdete na webu TheHollywoodRe­porter. Níže je přeložená pouze část, která se týká Gilmorových děvčat.

THR: Bylo obtížné se po konci Gilmorových děvčat vymanit z role Paris?
Liza Weil: Byla to má nejdéle trvající práce. Začala jsem tehdy velmi mladá a strávila jsem s ní celých svých deset let mezi 20. a 30. narozeninami. Kolem toho seriálu se vytvořila velice silná fanouškovská základna, ale ne tak silná oproti té, co vznikla před pár lety, když všechny epizody začal znovu vysílat Netflix po celém světě. Když jsme seriál natáčeli, neměli jsme pocit, že hrajeme nějaké ikonické postavy. Naštěstí jsem si nic takového během natáčení nepřipouštěla, protože jinak by to bylo příliš těžké a nevím, jestli bych to zvládla. Nehrát v tom seriálu a žít jiný život byl svým způsobem takový milý dárek. A když jsme se k natáčení zase vrátili, bylo to dost zvláštní. Zrovna skončilo natáčení druhé řady How To Get Away With Murder a já o dva dny nastoupila do práce jako Paris Gellerová. Bylo docela obtížné se udržet, aby se Bonnie [postava z HTGAWM] neobjevila v roli Paris a naopak.


(Liza Weil jako Paris Gellerová. Foto: CW/WB)

THR: Jste ráda, že Paris si namísto studia práv vybrala medicínu?
Liza Weil: Asi ano, ale zvládla bych i to. Paris a Bonnie se od sebe dost liší, takže se mi těžko porovnávají, ale ano, je dobře, že se Paris na konci zaměřila víc na medicínu. Ale prozradím, že Paris Gellerová se věnuje více věcem, než jen lékařství. Věnuje se tolika věcem, kolika se věnovat může. Byla to pro mě docela úleva, ale spokojila bych se s čímkoliv. Znovu si ji zahrát byla totiž úžasná zábava.

(Liza Weil jako Bonnie Winterbottomová. Foto: ABC)

THR: V čím se podle vás tyhle dvě postavy nejvíce liší?
Liza Weil: Na začátku se Bonnie a Paris představují velice podobně. Jsou to ambiciózní ženy, které mají velkou pracovní morálku. Obě jsou velice inteligentní a trochu nemilosrdné. Nejvíce je podle mě od sebe odlišilo, když jsem v seriálu odhalila, jakou měla Bonnie minulost. To je dost zásadní rozdíl. Paris Gellerová vyrostla v privilegovaném světě, zato Bonnie musela každý den těžce pracovat, aby dokázala zapomenout na všechna traumata, jaká jen člověk může zažít. Oba dva seriály se od sebe navíc dost liší. Setkala jsem se se spoustou zapřisáhlých fanoušků Gilmorových děvčat, kteří na sociálních sítích píšou, že už mě nikdy nebudou brát jinak než jako Paris Gellerovou, což je kompliment, ale herce to trošku zamrzí. Proto mě velice potěšilo, že jsem se dokázala posunout dál a přivést k životu někoho jiného.

Sledujete seriál How To Get Away With Murder? Máte raději Bonnie Winterbottomou, nebo Paris Gellerovou?

Diskuze /3

Cinkitoo

Po posledních dvou dílech HTGAWM si to u mě Bonnie podělala, takže bez pochyby Paris vede.

9.11.2016 | 16:35:00
Hortenzie

Jj je pravda ze ted je HTGaWM takova no nevim…

9.11.2016 | 19:42:39
hanach80

Celkově mě v obou rolích baví a rozhodně jí obě povahy věřím.

10.11.2016 | 10:25:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Reklama

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny