Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Scott Patterson: Sookie umí vařit lépe než Luke

Scott Patterson: Sookie umí vařit lépe než Luke

Scott Patterson: Sookie umí vařit lépe než Luke

Jak už všichni víme, Scott Patterson rád mluví. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Docela obšírně se vyjádřil k proměnám, jež se dotkly nejen jeho postavy, ale taky scénáře, mezilidských vztahů a herců. A ještě se k tomu stihl pochlapit, když přiznal, že Sookie je ve vaření lepší než Luke.


14 0
2.10.2016

Původní rozhovor se Scottem Pattersonem vyšel 18. května a je k dispozici na webu Glamour.

Glamour: Jaké to je být zase Lukem? Změnil se nějak?


Scott Patterson: Je to chlápek, který se výrazně nemění. Myslím si, že je trochu víc spokojenější a něžnější, ale jinak se moc nezměnil. Zato já jsem prošel daleko větší proměnou. Trochu jsem se bál, když jsem si měl obléct jeho věci a znovu se vcítit do jeho kůže. Ale právě v tom spočívá výzva, ne?

Glamour: A jaké to bylo, když jste měl na sobě tu baseballovou čepici, kostkovanou košili a džíny? Cítil jste se zvláštně?

Scott: Nemyslím si, že ta čepice byla někde ve skříni, ale spíš na mě jeden den čekala v přívěsu. Jasně si vzpomínám, jak jsem si ji nasadil na hlavu a uslyšel, jak ke mně shůry sestupuje hudba andělů. Bylo to jako mávnutí kouzelným proutkem. Ta čepice je klíčem k mojí postavě, opravdu mi pomohla. Když jsem si pročítal scénář, cítil jsem se ztracený, protože jsem ji neměl na hlavě. Jakmile jsem si ji však nasadil a vyšel na plac, věci začaly fungovat. Je to podivné, ale je to tak.

(Bistro U Lukea. Foto: The WB/CW)

Glamour: Prošla Lukova restaurace nějakými proměnami?

Scott: Vejít do té restaurace bylo neskutečné. Vypadala úplně stejně, ale možná dokonce o trochu lépe. Zdálo se mi, jako kdyby byla prostornější, přičemž prostory zůstaly stejně velké. Došlo k rekonstrukci podle technických plánů. A díky tomu restaurace vypadá úplně stejně, jako kdyby se tam čas zastavil. Byl to velmi příjemný pocit v ní zase pracovat. Je to můj starý domov. Strávil jsem sedm let v této restauraci. Jako by ta budova byla člověkem.

Glamour: Na nových fotografiích se Luke a Lorelai drží za ruce. Jaké to bylo vrátit se do vztahu s Lauren? Funguje mezi vámi ta stejná chemie?

Scott: Vrátili jsme se tam, kde jsme skončili. Chemie byla mezi námi vždycky velice, velice přirozená a lehce jsme s ní pracovali. Není tudíž divu, že nám tohle zůstalo. Mám jednu legrační příhodu. Když jsme úplně poprvé četli scénář, Lauren a já jsme seděli vedle sebe a všichni ostatní, co seděli u stolu, četli nahlas, protože se chtěli slyšet a vidět dialog pěkně zblízka a co nejvíc realisticky, jak jenom to bylo možné. Jakmile jsme si přisedli my, řekli jsme si zároveň své ‚ahoj!‘ a unisono jsme si vytáhli i brýle na čtení. Oba jsme se na sebe podívali, zasmáli se a řekli: „No, myslím, že už to bude nějaký ten pátek.“ [směje se] Bylo to tak snadné a zábavné jako vždycky.

Glamour: Řekl byste, že jejich vztah prošel nějakou významnou proměnou od doby, kdy jsme je viděli naposledy?

Scott: Je to složité a zábavné jako vždycky. Možná tentokrát ještě více. V těchto čtyřech mini-filmech je jejich vztah bujnější a v sázce je daleko víc. Je to zábavné hrát a zároveň je to docela jiné. Vyskytne se tam pár opravdu šťavnatých scén. Myslím si, že fanoušci tím budou ohromeni. Od seriálu je to poněkud odlišné, protože stopáž je delší. Jedná se o hodinu a půl dlouhé filmy, tudíž scénáře jsou delší – podstatně delší. Někdy skoro dvojnásobně. Vyprávění bylo vždycky pronikavé, propojené, nejasné i zajímavé, avšak teď toho nabízí mnohem víc.

(Lorelai a Luke budou opět spolu. Foto: Saeed Adyani/Netflix)

Glamour: Jaký je vztah Luka a Rory? Jsou si stále blízcí?

Scott: Na tom se nic nezměnilo. Ona je jako jablko z mého stromu. Luke se vždycky choval k Rory jako ke svému vlastnímu dítěti. Pomáhal jí v dospívání a celkovém růstu.

Glamour: Jaké to bylo vidět Alexis jako dospělou ženu? Bylo jí tehdy 16 let, když show začala a poté, co odešla, získala skvělou kariéru a založila si vlastní rodinu.

Scott: Bylo úžasné ji vidět. Jako žena rozkvetla a stala se novopečenou maminkou, vdala se a je šťastná. Pamatuji si ji jako 18leté děcko, které právě vyšlo ze školy a vstoupilo do světa Hollywoodu a bylo tím ohromeno. Ona je ta nejsympatičtější, nejinteligentnější a nejroztomilejší lidská bytost. Vůbec se nezměnila, vypadá stejně. Porovnávali jsme si zápisky, protože můj syn je o rok a půl starší než její mladší syn. Ukazovali jsme si fotografie a videa a sdíleli svá očekávání. Opravdu si užíváme společné chvíle.

Glamour: Když jsme spolu mluvili naposledy, říkal jste, že by Rory měla skončit s Deanem. A teď, když jste viděl všechny kluky během natáčení, změnil jste nějak názor?

Scott: Já vím, nebylo to moc šťastné prohlášení, když jsem se označil za člena Deanova týmu. Podívejte, vzpomínám si, (nikdy jsem neviděl všechny epizody Gilmorek) že Dean byl vždycky hodně romantický. Domnívám se, že byl také originální. Ale ta zpětná reakce na moje vyjádření byla ohromná.

(Dvojité rande v kině na Pipi Dlouhé Punčoše. Foto: The WB/CW)

Glamour: Zaujal jste nový postoj, když jste si vyslechl onu zpětnou reakci? Nebo se držíte svých starých názorů?

Scott: Ne, svůj postoj jsem skutečně změnil. Po dalších úvahách jsem se setkal se svými nejlepšími poradci od východního pobřeží až po západní, a rozhodli jsme se, že bych měl s tímhle novým postojem vyrukovat během TV festivalu ATX. Ale ukázalo se, že to nebylo pro ně dost dobré.

Glamour: Vanessa Marano se vrací jako Lukova dcera. Změnil se váš vztah od chvíle, kdy jsme vás viděli naposledy?

Scott: Rozhodně se vyvíjel, to je jisté. Vyskytly se tam typické problémy, kterým musí čelit každý otec. Vanessa je skvělá a rád s ní pracuju. Je to profík! Zažili jsme spolu úžasné chvíle.

Glamour: Na Twitteru jste zveřejnil opravdu zábavnou fotku s Melissou McCarthy, kde jste oznámil její návrat…

Scott: Všichni jsme z té události byli nadšení. Fotka byla pořízena v roce 2000, myslím. Jednalo se o náš asi úplně první nebo druhý natáčecí den. Melissa odvedla skvělou práci. Jakmile Gilmorky skončily, stala se filmovou ikonou. Myslel jsem si, že to bude právě ona, kdo prorazí, protože právě Melissa měla nejlepší smysl pro humor. Je to velmi oddaná herečka a dokáže být neuvěřitelně zábavná. Ve své humorné poloze vždycky působila tak přirozeně a nenuceně. Byla to právě tahle osobnost – nejsympatičtější, vtipná a tolik talentovaná.

Glamour: Kdo by vyhrál v kuchařském duelu? Sookie, nebo Luke?

Scott: Určitě Sookie. O tom není pochyb. Myslím, že bych dokázal uvařit a obsloužit hosty rychleji, ale zase ona by to dokázala uvařit lépe.

(Luke by Sookie ve vaření neporazil. Foto: The WB/CW)

Glamour: Znáte závěrečná čtyři slova?

Scott: Ano, znám.

Glamour: Jaká byla vaše reakce? Myslíte, že jde o příhodný konec?

Scott: Skutečně mě to zasáhlo. Byl jsem velice dojatý, když je přečetl. To může být ale způsobeno i tím, že jsem si konec představoval ve stejném duchu. Gilmorova děvčata byla dokončena nebo uspořádána tak, jak jsem si představoval, že by to mělo skončit.

Glamour: Jeden temný mrak zahalil vaše natáčení. Jde o ztrátu Eda Hermanna. Byla Richardova absence ve scénáři citelná? A jaký to mělo vliv na atmosféru během natáčení?

Scott: Když jsme poprvé vstoupili do interiéru sídla Gilmorů, tak nám ho připomínalo téměř vše. Nechtěl jsem na place trávit moc času mimo své natáčení, ale nějaký ten čas jsem tam strávil. A musím říct, že jeho ztráta se dotkla opravdu každého. Scény, které se odehrávají v tom honosném domě, mají hodně co do činění s jeho ztrátou. Je to velmi emocionální a působivá záležitost. Svým způsobem až téměř cítíme, jak na nás dohlíží. Takové dny bývají velmi zvláštní, když jste na place a hrajete. Převelice nám chybí. V některých scénách můžete ho skoro slyšet. Můžete skoro cítit prázdnotu po člověku, jehož obrovský talent a lidství se jednoho dne naplnily.

Nezapomeňte si přečíst také rozhovor s Kelly Bishop, která vzpomínala na zesnulého Edwarda Hermanna. Tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino vyprávěla o tom, jak pokračování začalo vznikat. Milo Ventimiglia prozradil, co by kvůli Gilmorkám obětoval. Scott Patterson zase promluvil o vztahu Luka a Lorelai. A na závěr Lauren Graham v dalším rozhovoru jen lehce naznačila, jak seriál skončí.

Diskuze /5

anushka

U otázky, jaké je vidět Alexis jako dospělou ženu..... nemělo by tam být v odpovědi, že se vdala a ne oženila? :D

#2 iHyi #3 Yontalcar
webmaster
2.10.2016 | 17:19:47
iHyi

#1 anushka: Určitě mělo. :-)

webmaster
2.10.2016 | 18:14:41
Yontalcar

#1 anushka: Omlouvám se za chybu v textu. Asi jsem během překladu myslel na svoji vlastní svatbu :-D

#5 anushka
redaktor
2.10.2016 | 20:06:21
eva.kosak

Ďakujem za článok..veľmi sa na to teším

2.10.2016 | 20:55:06
anushka

#3 Yontalcar: Jasně, v pohodě. Se stane :D

webmaster
2.10.2016 | 21:22:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Reklama

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny