Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 207×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Vrátí se znovu Gilmorova děvčata? Netflix má zájem, tvůrci si nechali zadní vrátka

Vrátí se znovu Gilmorova děvčata? Netflix má zájem, tvůrci si nechali zadní vrátka

Na konci listopadu uplyne rok od premiéry čtyř nových epizod Gilmorových děvčat. Streamovací služba Netflix vzkřísila fanoušky milovaný seriál, vrátila do něj drtivou většinu původních herců a oslovila i jeho původní autory. A je možné, že do Stars Hollow se diváci ještě někdy podívají.

17 1
15.11.2017

„Mami?“ – „Ano?“ – „Jsem těhotná.“

Těmito čtyřmi slovy skončil zatím poslední díl příběhu ze života Gilmorových děvčat: Emily, Lorelai a Rory. Otevřený konec ihned pobídl fanoušky ke spekulacím o tom, jestli je to skutečně naposledy, kdy se s hlavními hrdinkami tohoto ikonického seriálu „nováckých“ víkendových dopolední vidíme. A nikdo z tvůrců ani protagonistů tyto domněnky nevyvrátil. Ani nepotvrdil.

(Emily, Lorelai a Rory. Gilmorova děvčata. Foto: Netflix)

„Ve svém životě nikdy nic nevylučuji. Když se lidé ptali, jestli natočíme o Gilmorkách film, říkala jsem si: ‚To těžko.‘ Ale nechtěla jsem říkat ne. Proč totiž čemukoliv hned říkat ne?“ odpovídala autorka seriálu Amy Sherman-Palladino na otázku v rozhovoru pro TVLine krátce po premiéře čtyř devadesátiminu­tových epizod s podtitulem A Year in the Life.

Letos v březnu jeden z vrchních představitelů Netflixu Ted Sarandos připustil, že „probíhají velmi předběžná jednání“ o možném pokračování. Nic oficiálního, jak tehdy potvrdily i herečky Lauren Graham (Lorelai) a Alexis Bledel (Rory). Streamovací gigant Netflix má ovšem o pokračování pochopitelně zájem. Důvody jsou jasné: vyčíslitelný úspěch.

Embed from Getty Images

Na konci roku 2016 měl Netflix podle Business Insideru necelých 94 milionů předplatitelů (53 % z USA), z toho přes 6 milionů se k odběru přihlásilo právě v posledním čtvrtletí tohoto roku, kdy měla premiéru jak nová Gilmorova děvčata, tak historické drama The Crown, marvelácký Luke Cage a doznívala i sláva první řady letních Stranger Things.

Jsou to ještě další čísla. Respektive jedno číslo, podrobněji nekomentované. Nová Gilmorova děvčata podle zhruba měsíc starých statistik zaujímají první místo mezi seriály, které diváci zhlédli během jednoho dne (tzv. binge-watching, v češtině to asi nejlépe vystihuje spojení „seriálový maraton“). Podrobnější komentář statistik přináší například český web Filmtoro.

(Zdroj: Netflix)

Gilmorova děvčata tedy Netflixu (i studiu Warner Bros., které vlastní práva na seriál) přinesla velký úspěch. Zástupci streamovací služby se tím netají. Do karet jim hraje i doložka ve smlouvě, kterou letos na jaře Amy Sherman-Palladino uzavřela s konkurenčním Amazonem a jeho Prime Video videotékou, která například čerstvě oznámila, že chystá seriál ze světa Pána prstenů. Výjimka autorce a jejímu muži Danu Palladinovi zaručuje, že se můžou věnovat tvorbě možného pokračování Gilmorek na Netflixu – zatímco pro Amazon právě připravují dramedy The Marvelous Mrs. Maisel, která letos dostala objednávku rovnou na dvě série. Ta první začne 29. listopadu 2017. Pilotní díl už je od března venku.

Thumbnail Play icon

„S Amazonem jsme se dohodli na takové malé skulince, která nám zabezpečuje, že kdybychom se k tomu rozhodli a kdybychom se s děvčaty zase dali dohromady u nápadu, který by fungoval, budeme k tomu mít volné ruce,“ přiblížila detaily dohody Amy Sherman-Palladino webu RadioTimes.

Chtěli byste, aby Gilmorova děvčata pokračovala? A jaké pokračování byste si představovali? Napište nám do komentářů.

Diskuze /9

martana

Jsem největší fanynkou Gilmorových děvčat a jsem rozhodně pro pokračování! Zajímá mě, jak by to bylo s Rory a Loganem, zda by opustil jeho snoubenku a byl zase s Rory.. Nejradši bych viděla Rory s Jessem, v těch posledních dílech to vypadalo, že by jim to mohlo klapat. Budu doufat, že Neflix je ukecá a udělají ještě nějaké pokračování. Sice se říká, že všeho moc škodí, ale kdo ví, třeba by to nezkazili.

15.11.2017 | 19:07:33
Packa

Dlouho mi na Gilmorky padal prach v seznamu toho, co chci vidět. Letos o prázdninách na ně konečně nadešel čas a já je dala komplet během asi 2 měsíců. A jsem nadšená!! :) Z pokračování bych rozhodně měla radost (i když uznávám, že A Year in life byl o trochu slabší než původní díly). :)

15.11.2017 | 20:05:22
Tamy Happy

„Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“- tohle rčení filmaři bohužel neznají a snaží se každý úspěšný film nebo seriál dojit a dojit. Jenže věčně se dojit nedá a snahou o to jen zkazí původně skvělou věc. Už čtvero ročních období byl dojící průšvih. Ale asi málo průšvih u diváků, když do toho jdou znova.

15.11.2017 | 21:03:58
anndy

Gilmorky jsem měla a mám ráda, ale to pokračování se nepovedlo, snažili se nacpat všechny známé tváře do 4 dílů a většinou to nemělo hlavu a patu, přišlo mi to strašně uspěchané a šité horkou jehlou. Ano, zajímalo by mě jak jde příběh dál, ale museli by tomu dát víc času a větší kvalitu děje. Navíc bylo vidět, jak herci za tu dlouhou dobu zapomněli jak hrát své postavy.

16.11.2017 | 8:31:50
hronajs

Jen to ne !!! Dotočené díly šlo přetrpět pouze ze zdvořilosti … Ať to tak raději nechají…

16.11.2017 | 12:07:34
Cecko

Dotočené díly byly bohužel paskvil i z toho důvodu, že to byl slepenec událostí, co se měly stát 10 let zpátky a nových nápadů.

Věřím tomu, že 9. série už by byla lepší, takže jsem pro pokračování a napravení chuti zkažené obzvlášť prvními třemi díly A Year in the Life.

16.11.2017 | 13:37:17
barahir

Působilo to opravdu, jako když se snažíš dodělat diplomku, kterou jsi rozepsal před pěti lety. Myslím si, že desetidílná volná série by tomu prospěla víc.

čestný člen redakce
16.11.2017 | 20:01:34
ilona7565

prosím jak spustit seriál? dala jsem stáhnout na českou vlaječku, koupila jsem si Ultra Player a stále nic, děkuji za radu Ilona

27.12.2018 | 15:14:10
Sparkles123

Ahoj, četla jsem na amerických stránkách, že druhá série A year in a Life už je potvrzená, nevíte, jestli je to pravda? :-) Díky.

8.6.2020 | 7:52:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama