Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 207×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Luke Danes

Luke Danes

Luke Danes pobývá ve Stars Hollow celý svůj život. Jeho táta dříve vlastnil železářství, ale to Luke po jeho smrti přestavěl v restauraci. Svému podniku rozumí a rád se věnuje hostům. Kromě kávy a snídaně občas přihodí navíc nějakou tu cynickou hlášku. A když se mu něco nelíbí, nebojí se to dát najevo, i když proti němu stojí většina obyvatel Stars Hollow. Bytostně nesnáší slavnosti a městské akce, které mu vnucuje dotěrný Taylor Doose. Ale přesto, že se kolikrát tváří jako neústupný tvrďák, uvnitř je hodný a velice laskavý, což především dokazují jeho činy nežli pouhá slova.

Sezóny 8
2000 - 2016

První série

Lukův život poklidně plyne. Hosté do jeho restaurace přicházejí a někteří s ním sdílejí své životy. Mezi takové jednoznačně patří Gilmorovic děvčata, která k němu chodí každý den. Obzvláště Lorelai si bez Luka a jeho kávy neumí den ani představit. Sama ale nemá tušení, že Luke k ní chová víc než jen přátelství. Trochu s tím zápolí a bojí se to přiznat. Jistý si je pouze tím, že je mu s Lorelai příjemně. A za každých okolností se jí snaží být nápomocný, jak to jenom jde. Pomáhá jí s charitou, s hledáním ztraceného kuřete, a nebo s různými peripetiemi, které přináší Roryino dospívání.

Ovšem když se do Lukova života nečekaně vrátí jeho první láska Rachel, tak to vzbudí nemalou pozornost. Luke je z toho celý vykolejený a neví, co si má počít. Má Rachel i po tak dlouhé době rád, ale zároveň ji dost dobře zná a ví, že nikde dlouho nevydrží. Jeho pochyby rozptýlí až Lorelai, která do Luka tak dlouho hučí, až ho nakonec přesvědčí a on dá Rachel ještě jednu šanci. Chvíli to vypadá nadějně a jejich vztahu se daří, leč ve skutečnosti to tak slavné není. Luke začne před svojí přítelkyní utíkat a schovávat sejako malý kluk, protože podvědomě cítí, že to není to pravé. Ale onen rozhodný krok učiní až Rachel, když se rozhodne odjet ze Stars Hollow a tentokrát navždy. Než však Luka opustí nadobro, dá mu jednu radu, protože si přeje, aby byl v životě šťastný.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
olouch02

Luke je prostě báječnej s Lorelai super dvojka :-)

27.7.2020 | 12:09:18
Lils

Najlepšia postava zo seriálu

17.12.2019 | 21:25:58
Jiri007

bez Luka a te jeho kšiltovky a hádkami s Taylorem by to nebylo ono.

redaktor
25.3.2018 | 20:14:18
SaDiablo

Srdcovka. :)

10.1.2018 | 20:15:11
Viktoorie

<3

28.12.2017 | 20:36:25
makishek

<3 (y)

30.10.2016 | 16:37:49
EmmaSparks

Bez něj by to nebylo ono :)

30.10.2016 | 9:58:25
Jupijow

Nejlepší chlap z Gilmorek, bez debat. Nebýt te trapnosti s April, tak přesně takhle vypadá, když muž miluje ženu.

22.10.2016 | 11:33:18

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama