Good Omens
93/100 - 209×

Good Omens

Anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse. Jedná se o adaptaci satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.

VB | 2019 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Amazon | 60 minut
žánr
Fantasy, Komedie, Mysteriózní
hrají
Michael Sheen (Azirafal), David Tennant (Crowley), Adria Arjona (Anatéma Novotriková), Jack Whitehall (Newton Pulsifer), Sam Taylor Buck (Adam Young), Jon Hamm (Gabriel), Michael McKean (Shadwell)

Good Omens

Seriál Good Omens je adaptací satirického románu Dobrá znamení autorů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana. Sám Gaiman se na seriálu podílel jako scenárista a spoluproducent. Anděl Azirafal (Michael Sheen) a démon Crowley (David Tennant) jsou už po staletí dobrými přáteli a společně toho napříč dějinami viděli na Zemi už mnoho. Nyní však hrozí apokalypsa, které musí společnými silami zabránit.

Trailer

Thumbnail Play icon


Seriál se dočkal tří nominací na Emmy za nejlepší kostýmy, hudbu k celému seriálu a k úvodní znělce, kterou složil David Arnold.

Přestože se původně mělo jednat o minisérii, Amazon se rozhodl pro druhou řadu, na které se bude opět podílet Neil Gaiman.

Úvodní znělka

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Tefal

Nuda

16.4.2023 | 10:13:33
Milano33

Taký dobrý seriál na odľahčenie, taká príjemná oddychovka, ktorá vám spestrí deň a zlepší náladu. Nemyslím si, že seriál sadne každému, keďže je netaktný, šialený a plné bizarností. Tiež to má vážne špecifický a svojský humor, ktorý je odvážny, ako sme u britského humoru zvyklí. V niektorých prípadoch je to aj dosť kontroverzné, keďže si rád upravuje biblické „pravdy“ na svoj obraz. Good Omens je skutočne zábavou paródiou a satirou na do značnej miery skreslenú kresťanskú tematiku, provokatívne pojíma a parafrázuje Bibliu, a všetko toto parádne kĺby so sarkazmom a odľahčeným prístupom. Dynamická dvojica, ktorá pozostáva z anjela Aziraphalea a démona Crowleyho, je proste božia. Michael Sheen a David Tennant sú famózny. A o knižnú predlohu k príbehu sa postaral geniálny Neil Gaiman.

2.7.2021 | 17:39:57
JaneyT

Moc povedený seriál. Dost se mi to líbilo. Knihu jsem nečetla, ale až bude možnost, ráda si ji přečtu. Poukazuje, že i v démonovi jsou kousky dobra a v andělovi zase kousky zla. Jak bych to tak nazvala. Ty dva se krásně doplňovali a ukázali, že i dva z nepřátelených strach mohou být ti nejlepší přátelé. Trochu by to mohlo i připomínat Romea a Julii bez romantiky a dá se říci, i bez sebevraždy. Dokonalý, a i když se na druhou sérii těším, tak se zároveň bojím, aby se to nějak nepokazilo. Ale určitě se moc těším. :)

29.6.2021 | 18:21:57
Enaz

Naprosto skvělý seriál. Hned na začátku se mi vybavil Stopařův průvodce po galaxii. Je to ve stejném stylu a nemá to chybu.

28.2.2021 | 18:58:58
Mariv

Super seriál :)

29.2.2020 | 18:24:03
Steve23x

Hrozná nuuuuuudaaaaaaaaaa

26.2.2020 | 23:32:11
tisak

velmi originálně zpracovaný seriál.Bohužel velmi krátký, ale rozhodně se u něj nenudíte.

21.2.2020 | 11:49:24
Aleais

Prvé tri časti ma bavili pomenej, prerušila som sledovanie a zapla si Witchera, ktorého som napokon dopozerala až na etapy, lebo tam bolo oveľa viac častí, ktoré boli slabé. Zapla som si opäť Good Omens a ja neviem… môj pohľad sa buď zmenil, alebo ten seriál proste nabral grády. Zrazu som v Crowleym uvidela tú fantastickú vtipálkovskú povahu 10-teho Doctora, ktorá evidentne v Tennantovi stále je a do toho Queeni, no proste nemám slov. Je to originálne, je to vtipné, je to streštené a tvorcovia sa rozhodne trafili do čierneho! A za tých Queenov ďakujeem. Jediné, čo musím vytknúť je, že aj do tohto príbehu pchajú tie enviromentalistické sprostosti, už je toho tak veľa, že niekedy rozmýšľam, čo za debilov ovláda tento priemysel.

8.1.2020 | 23:47:38
Warriorn

Nebylo to špatné, ale asi to nebyl úplně můj styl. Dal bych 4 hvězdy, ale kvůli přeskakování linií a zpomalení hlavního děje to jsou 3.

24.12.2019 | 21:03:19
salamalejkum

Tu niet nad cim ani len rozmyslat, ak by sa dalo, kludne dam aj viac ako 100.. Je to bozie dielo :)

23.11.2019 | 11:30:41

Stav překladu

Epizoda S01E06: The Very Last Day of the Rest of Their Lives

cz100%
DOKONČENO

Překládají: @Umpalumpa3, @Laisobel,
@BottleOfWater, @KevSpa

Sedí na verze: ION10, METCON, AMRAP

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Good Omens

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Good Omens a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Druhá série

Good Omens se dočkají druhé série

Good Omens se dočkají druhé série

Vypadá to jako zázrak. Seriál Good Omens byl původně plánován jako minisérie. Dva roky po jeho skončení však Amazon oznámil, že se dočkáme druhé řady.

Reklama

Recenze

Good Omens očima redaktorů Edny

Good Omens očima redaktorů Edny

Šestidílná minisérie, v níž anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse, je za námi. Jak dopadla adaptace satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana?

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama