Good Omens
94/100 - 206×

Good Omens

Anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse. Jedná se o adaptaci satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.

VB | 2019 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Amazon | 60 minut
žánr
Fantasy, Komedie, Mysteriózní
hrají
Michael Sheen (Azirafal), David Tennant (Crowley), Adria Arjona (Anatéma Novotriková), Jack Whitehall (Newton Pulsifer), Sam Taylor Buck (Adam Young), Jon Hamm (Gabriel), Michael McKean (Shadwell)

Anatéma Novotriková

Anatéma Novotriková

Praktická okultistka a profesionální potomek. Je chytrá, statečná a už opravdu potřebuje začít žít. Jedna z lidských postav.

Sezóny 1
2019 - 2019

Anatéma Novotriková je potomkem z rodu Agnes Magorésové, věštkyně, autorky knihy Skvělá a přesná proroctví. Všechna zapsaná proroctví se od dětství učila, aby byla připravena jednoho dne zachránit svět.

Ačkoli vyrostla v Americe, svůj osud našla v Tadfieldu, kam přijela, aby našla bestii – totiž Antikrista, zabránila apokalypse a zachránila svět. Nastěhovala se do chaty Jasmínové loubí a místní ji považovali za čarodějku.


Při svých pátráních narazila, a to doslova, do CrowleyhoAzirafalem. Srazili ji autem, rozbili její kolo a ve všem zmatku, který následoval, Anatéma u nich v autě zapomněla jediný existující výtisk Skvělých a přesných proroctví. Sice znala proroctví a měla je vypsaná, nicméně byla naštvaná a brečela u sebe na zahradě. Tam ji našel Adam Young.

Anatéma netušila, že Adam je ve skutečnosti ten Antikrist, kterého přijela hledat, a nadšena jeho zájmem o okultismus mu půjčila časopisy a snažila se ho zasvětit do věcí, které rozhodně na britských školách neučí.

Jak jedno z proroctví předpovědělo, Adama a jeho Oni k ní přivedli Newtona Pulsifera, lovce čarodějnic s hodností vojína, který byl svým nadřízeným poslán do Tadfieldu a havaroval. Společnými silami přišli na to, že Adam je Antikrist a chtěli ho zastavit. Nicméně je zastavilo zuřící tornádo. Tak, jak už od dětství Anatému učili, použila proroctví, aby se spolu s Newtonem zachránili a dostali se zpět do bezpečí domu. Schovali se pod postelí a popostrčeni dalším proroctvím spolu prožili romantickou chvilku.

Později se vydali na leteckou základu do Tadfieldu, kde mělo dojít k počátku Armageddonu. Viděli odcházet čtyři příšerné jezdce Apokalypsy a pokusili se napravit jejich činy, kterými málem rozpoutali globální jaderný konflikt. Za pomoci dalšího proroctví odhalila pravdu o Newtonovi a využila jeho schopností, takže nedošlo k odpálení hlavic. Válka byla zažehnána a Anatémin osud byl naplněn. Navíc při setkání s Azirafalem a Crowleym dostala zpět svou knihu.

Navzdory Agnesinu proroctví pak Anatéma začala chodit s Newtonem Pulsiferem. Jejím posledním činem bylo, že na radu Newtona spálila druhou knihu plnou proroctví od Agnes Magorésové, kterou jí přivezl zástupce právnické firmy. Chtěla být víc než jen profesionální potomek.

Foto: Amazon Studios

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Takovým zvláštním způsobem byla milá a já si ji oblíbila. :)

29.6.2021 | 18:11:36
Kubaskou

<3

29.9.2019 | 17:35:35

Stav překladu

Epizoda S01E06: The Very Last Day of the Rest of Their Lives

cz100%
DOKONČENO

Překládají: @Umpalumpa3, @Laisobel,
@BottleOfWater, @KevSpa

Sedí na verze: ION10, METCON, AMRAP

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Good Omens

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Good Omens a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Druhá série

Good Omens se dočkají druhé série

Good Omens se dočkají druhé série

Vypadá to jako zázrak. Seriál Good Omens byl původně plánován jako minisérie. Dva roky po jeho skončení však Amazon oznámil, že se dočkáme druhé řady.

Reklama

Recenze

Good Omens očima redaktorů Edny

Good Omens očima redaktorů Edny

Šestidílná minisérie, v níž anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse, je za námi. Jak dopadla adaptace satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana?

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama