Good Omens
94/100 - 172×

Good Omens

Anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse. Jedná se o adaptaci satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Amazon | 60 minut
žánr
Fantasy, Komedie, Mysteriózní
hrají
Michael Sheen (Azirafal), David Tennant (Crowley), Adria Arjona (Anatéma Novotriková), Jack Whitehall (Newton Pulsifer), Michael McKean (Shadwell), Sam Taylor Buck (Adam Young), Jon Hamm (Gabriel)


Azirafal

Azirafal

Anděl a obchodník se vzácnými tisky na částečný úvazek. Milovník dobrého vína, sushi a restaurací. Jedna z nadpřirozených bytostí.

Sezóny 1
2019 - 2019

Azirafal je anděl, kterému byl na počátku věků svěřen ohnivý meč. Nezratil ho, jak si mnozí mysleli, ale daroval ho Adamovi a Evě, když opouštěli Eden. V té chvíli se seznámil s démonem Crawleym – později Crowleym. Během příštích 6 000 let se stali nejlepšími přáteli.

Víme s jistotou, že Azirafal byl přítomen u naloďování zvířat na Noemovu archu. Ačkoli se mu příčil osud lidstva, těšil se na slibovanou duhu. Později byl svědkem ukřižování Krista a o 8 let později si dopřával občerstvení v římské taverně. Víme, že působil jako jeden z rytířů krále Artuše a díky jeho přátelství s Crowleym byl zachráněn Hamlet od Williama Shakespeara, který by jinak skončil jako propadák. Během osmnáctého století si založil obchod s knihami v Londýně, ale při své cestě do Francie na palačinky málem přišel o hlavu.


Během druhé světové války věřil, že spolupracuje s britskou rozvědkou, ačkoli se ukázalo, že to byla nacistka hledající pro Hitlera knihu Skvělá a přesná proroctví Agnes Magorésové.

Později Azirafal daroval Crowleymu svěcenou vodu, ačkoli to na začátku devatenáctého století odmítl ze strachu, že by ji jeho přítel použil ke spáchání sebevraždy v případě, že by Peklo odhalilo jejich dohodu o konání dobra a zla na Zemi. Daroval mu ji v termosce a navrhl, že by později mohli jít na piknik nebo si dát oběd v Ritzu.

Jedenáct let před Armageddonem ho oslovil Gabriel, aby ho informoval o příchodu Antikrista na svět. Azirafal a Crowley se tajně dohodli, že zkusí Antikrista ovlivnit dobrem i zlem tak, aby z něj vyrostl normální kluk a k Armageddonu nedošlo. Během dalších jedenácti let se podíleli na výchově chlapce Warlocka, než v den jeho jedenáctých narozenin zjistili, že u porodu došlo k záměně a Warlock není Antikristem.

Azirafal se pak za pomoci lovců čarodějnic, okultistky Anatémy Novotrikové a Crowleyho snažil zabránit apokalypse, a to i přes to, že ho lovec čarodějnic Shadwell považoval za čaroděje a ve snaze o exorcismus ho odeslal zpět do Nebe a podpálil jeho antikvariát se vzácnými tisky. Když Azirafal zjistil, že Nebe chce válku s Peklem za každou cenu, přenesl se zpět na Zemi, a to do těla Madam Tracy. Až po setkání s Adamem Youngem na letecké základně v Tadfieldu dostal zpět své tělo.

Když Adam Young a jeho Oni porazili příšerné jezdce Smrt, Hlad, Znečištění, Válku a poté i Satana, Azirafal dostal zpět svůj ohnivý meč. A díky zachráněnému proroctví z knihy Agnes Magorésové se mu povedlo přelstít síly Nebe a zůstat na Zemi tak, jak si přál, a to i se svým nejlepším přítelem.

Foto: Amazon Studios

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aleais

Je dobrý, ale je príliš proste dobrý… a dobrí chlapci síce pôjdu do neba, ale nie sú až tak zaujímaví. Neviem, či im to nebo za to tak stojí. Zaostáva.

8.1.2020 | 23:48:55
KevSpa

<3

webmaster, korektor
6.7.2019 | 10:51:27

Stav překladu

Epizoda S01E06: The Very Last Day of the Rest of Their Lives

cz100%
DOKONČENO

Překládají: @Umpalumpa3, @Laisobel,
@BottleOfWater, @KevSpa

Sedí na verze: ION10, METCON, AMRAP

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Good Omens

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Good Omens a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Good Omens očima redaktorů Edny
Představujeme soundtrack ke Good Omens
Úvodní znělka k seriálu Good Omens
Neil Gaiman o vzniku seriálu Good Omens

Reklama

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama