Good Omens
94/100 - 168×

Good Omens

Anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse. Jedná se o adaptaci satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Amazon | 60 minut
žánr
Fantasy, Komedie, Mysteriózní
hrají
Michael Sheen (Azirafal), David Tennant (Crowley), Adria Arjona (Anatéma Novotriková), Jack Whitehall (Newton Pulsifer), Michael McKean (Shadwell), Sam Taylor Buck (Adam Young), Jon Hamm (Gabriel)


Crowley

Crowley

Démon, bývalý anděl, který ani tak nepadl, jako se vycházkovým tempem snesl k zemi. Rád se stará o rostliny, miluje své Bentley a kapelu Queen. Jedna z nadpřirozených bytostí.

Sezóny 1
2019 - 2019

Crowley, původně vlastním jménem Crawly, je démon, který ovlivňuje osud lidí už 6 000 let. Právě on byl pověřen svedením Adama a Evy na scestí jako had v Edenu, když jim nabídl jablko ze zakázaného stromu poznání. Spolu s andělem Azirafalem byl svědkem jejich odchodu z ráje.

Crowley již zůstal na Zemi a jako démon se proplétal naší historií. Ať už šlo o Noemovu archu, kde si jako jediný všiml, že jednorožec utekl a na archu se nedostal, ukřižování Ježíše Krista nebo o požitkářský život v římském impériu. V dobách krále Artuše jako Černý rytíř bojoval proti jeho rytířům Kulatého stolu. Zde se také setkal s Azirafalem a zjistili, že oba svým působením na Zemi vzájemně neutralizují dobré a zlé skutky. Crowley měl podněcovat hněv a vzpouru, zatímco Azirafal mír. Navrhl proto, aby jen nahlásili, že udělali vše dle rozkazů, ale zbytečně se nenamáhali.


Crowley několikrát pomohl Azirafalovi a během Velké francouzské revoluce mu dokonce zachránil život, když se jeho přítel málem dostal pod gilotinu. Během druhé světové války zabránil nacistům, aby se dostali ke knize Skvělá a přesná proroctví od Agnes Magorésové a navíc svým zásahem zachránil Azirafala před zničením, a to i za cenu toho, že musel vstoupit na vysvěcenou půdu.

Jelikož se bál, že se Nebe a Peklo dozví o jeho přátelství s Azirafalem, chtěl již dříve svěcenou vodu, což Azirafal ze strachu odmítl. Naplánoval proto vykradení kostela. Nicméně jeho přítel se o něj bál, a tak mu svěcenou vodu donesl a navrhl, aby šli na piknik nebo na oběd do Ritzu.

Při svých hlášeních v Pekle si přivlastnil mnoho věcí a skutků, které vykonali lidé, některé si i vymyslel. Jako démon nebral svou práci moc vážně a raději si užíval na Zemi všechno, co mu mohli lidé nabídnout.

Jedenáct let před Armageddonem mu démoni Hastur a Ligur předali malého Antikrista a pověřili ho jeho doručením k satanistkám řádu sv. Beryly Štěbetající, které se měly postarat o jeho záměnu s lidským miminkem. Příchod Armageddonu se mu ovšem moc nezamlouval, a tak se s Azirafalem dohodli, že oba ovlivní chlapce dobrem i zlem a z něj tak vyroste normální kluk, který nebude mít zájem na konci světa.

V den Antikristových jedenáctých narozenin byl Crowley informován, že chlapcovi bude poslán pekelný pes jako dárek a průvodce k Armageddonu. Ten ovšem nedorazil, a tak Crowley s Azirafalem pochopili, že došlo k záměně a oni se starali o špatného chlapce.

Přes mnohá úskalí a riziko vlastního zničení se Crowley snažil Apokalypse zabránit. Přišel při tom o svoje milované Bently a na okamžik i o svého nejlepšího přítele, což nesl velmi těžce. Nakonec pomohl mladému Adamovi, pravému Antikristu, aby porazil Satana a zahnal ho zpět do Pekla. Za to měl být potrestán, avšak díky zachráněnému proroctví síly Pekla přelstil a mohl zůstat na Zemi s Azirafalem, zajít si s ním na oběd do Ritzu a dokonce při nápravě skutků předcházejících Armageddonu dostal zpět i své Bentley.

Foto: Amazon Studios

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aleais

Toto je jednoducho najlepšia postava! On mi tak chýbal, jeho humor, ktorý predvádzal aj v DW, nemám viac, čo dodať. 100%

8.1.2020 | 23:45:39
FoxieBlack

Nejlepší postava! David Tennant to prostě umí! :)

16.7.2019 | 15:48:14

Stav překladu

Epizoda S01E06: The Very Last Day of the Rest of Their Lives

cz100%
DOKONČENO

Překládají: @Umpalumpa3, @Laisobel,
@BottleOfWater, @KevSpa

Sedí na verze: ION10, METCON, AMRAP

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Good Omens

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Good Omens a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Good Omens očima redaktorů Edny
Představujeme soundtrack ke Good Omens
Úvodní znělka k seriálu Good Omens
Neil Gaiman o vzniku seriálu Good Omens

Reklama

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama