The Good Wife (Dobrá manželka)
93/100 - 40×

The Good Wife(Dobrá manželka)

The Good Wife je drama o matce dvou dětí a manželce politika, která se po provalení jeho nevěr a korupčním skandálu po letech vrací k práci právničky. U nových zaměstnavatelů ji čeká nejen spousta zajímavých případů, ale i stará láska, nová přátelství a štipka starého dobrého intrikovaní, kam se jen podívá.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CBS | 43 minut
hrají
Alan Cumming (Eli Gold), Matt Czuchry (Cary Agos), Christine Baranski (Diane Lockhartová), Josh Charles (Will Gardner), Jeffrey Dean Morgan (Jason Crouse),


Archie Panjabi o odchodu ze seriálu a několik spoilerů k pondělnímu finále

Archie Panjabi o odchodu ze seriálu a několik spoilerů k pondělnímu finále

Šest let jsme sledovali záhadnou vyšetřovatelku Kalindu Sharmu, se kterou se v pondělí ve finálové epizodě rozloučíme. Výjimečnost této postavy dokládá i herecké ocenění Archie Panjabi, která za ztvárnění Kalindy byla nominována na Zlatý globus a získala v roce 2010 cenu Emmy.


1 0
10.5.2015

Herečka poskytla AfterEllen.com rozhovor, ve kterém odkrývá způsob, jakým chtěla, aby byla Kalinda vnímána a také vypráví o dalších plánech.

Vím, že nám moc prozradit nemůžeš, ale co říkáš na svoji poslední epizodu v Dobré manželce?


Jak jste viděli ve 20. epizodě, bylo to takové škádlení a diváci si mysleli, že jsem odešla, ale pak jsem se vrátila ve flashbacích v 21. epizodě. Ve 22. epizodě se krátce objevím a už teď vím, že bude diskuze o tom, zda jsou diváci spokojeni nebo ne a podle mě, jak to tak vždycky bývá s Kalindou, bude to na divácích, jak to rozsoudí.

Tak to potom musím říct, že diváci nebudou spokojeni, protože oni nejsou nikdy spokojeni! (smích)

Nikdy nevíte, protože jedna z nejlepších věcí na postavě je to, že diváci zdá se určují spoustu věcí, které se jí týkají. Měli tolik různých možností odchodu této postavy, že jsem se toho spoustu naučila jen tím, že jsem poslouchala, co říkají a nezpochybňovala je.

Byla jsi spokojená s touto sérií a se způsobem odchodu?

Upřímně řečeno, ráda bych něco daleko masivnějšího, ale zároveň si myslím, že očekávání ohledně této postavy byla velmi vysoká a producenti měli svázané ruce. Mají tolik postav, o kterých píšou. Myslím, že je to ošemetné a pokud bude publikum spokojené, pak budu i já.

Mnoho čtenářů AfterEllen a i jiných čtenářů chtěli vidět návrat několika ex-přítelkyň Kalindy předtím, než odešla. Víš o tom, že probíhají tyto diskuze?

Bylo zde několik postav, se kterými jsem měla potěšení hrát za ty roky, s několika herci jsem strašně ráda pracovala. Můj způsob práce je vždycky o velmi úzké spolupráci s ostatními herci a naslouchání jejich myšlenkám a nápadům a s Jill Flint [agentka Lana Delaney] jsme si sedli jako lidé, jako ženy a tato chemie se dobře přenesla na obrazovku. Moc mi chyběla postava, kterou hrála Kelli Giddish [Sophia Russo]. Se všemi holkami nás pojilo skvělé přátelství. A se Scottem Porterem [Blake] také. Ráda jsem s ním hrála. Opravdu mi schází v seriálu jak po profesionální stránce, tak po té lidské. A nakonec, za všechny Monica Raymund [Dana Lodge], další skvělá holka. Po odchodu ze seriálu měli vlastní pořady, takže jsem z nich všech nadšená, ale určitě mi moc chybí. Byla bych moc ráda, kdyby tam byli při mém odchodu.

(Archie Panjabi a Jill Flint, foto: CBS)

Velkou součástí života Kalindy byl také Cary. Můžeš nám říct něco o tom, jak skončil tento vztah?

Bohužel jste viděli naši poslední scénu. Na Twitter jsem dala fotku z natáčení (fotku můžete vidět v článku o Mattovi Czuchrym – redakční poznámka). Matt Czuchy je můj velmi dobrý kamarád, a proto bylo velmi smutné, že to byla naše poslední scéna. Jak Matt řekl, život je chaos a myslím, že ten vztah nemá úplný konec, ale život nám dovolí jen zřídkakdy úplné zakončení a to je to, co seriál dělá – odráží realitu.

Lidé chtějí vidět Kalindu a Aliciu znovu spolu v jedné scéně, aniž by to byl telefonní hovor nebo nějaký střih mezi nimi, kdy jsou na jiném místě. Co nám můžeš říct o jejich společné scéně ve finálové epizodě?

Vztah Alicie i Kalindy je velmi zajímavý. Mluvili jsme spolu předtím o tom, jak moc Kalindu ovlivňuje publikum, které je skutečně pánem, když dojde na Kalindu. V seriálu byla vždycky zamýšlená jako malá postava. A pak byla v pilotním díle testována a po pár epizodách dostala větší prostor, scenáristé viděli chemii mezi Juliannou Margulies a mnou a také jakýsi druh jednoznačné přízně a náklonnosti publika a fanoušků k postavě. A tak to dále všechno rozvíjeli, a za to budu vždycky velmi vděčná, a proto jsem měla dvě nebo tři scény v každé epizodě a to byl počátek této oblíbenosti, vidět dvě silné inteligentní ženy na obrazovce a tento neuvěřitelný vztah. Myslím, že to divákům chybělo a touží po tom znovu ve velkém. V poslední epizodě jsou zase spolu a bude zajímavá reakce diváků, protože to bylo už velmi dlouho, co spolu byly v jedné scéně spolu.

Jaké pro tebe bylo natáčet tu scénu?

Byl to můj poslední natáčecí den a bylo oznámeno, že seriál The Fall byl nominován na mezinárodní cenu BAFTA, z toho jsem byla velmi nadšená. A v neděli, když se bude vysílat finálová epizoda je večer předávání cen BAFTA, takže je to trochu zvláštní. Ale věděla jsem, že chci odejít už od čtvrté série a tak jsem měla dva roky čas k tomu, abych se mohla rozloučit a zakončit to s lidmi. Bylo smutné říct sbohem, ale nebyl to pro nikoho a ani pro mě šok nebo překvapení.

Četla jsem rozhovor, ve kterém jsi řekla, že při natáčení The Fall sis uvědomila, že musíš přestat hrát Kalindu, protože prosakuje do jiných tvých rolí.

Řekla jsem to pro Radio Times a oni otiskli, co jsem řekla, ale řekla jsem to v nadsázce. Byl to vtip. To určitě nebyl důvod, proč jsem chtěla odejít. Tu postavu zbožňuju. Je báječné hrát takovou postavu, ale myslím si, že kdybych zůstala podle stávající smlouvy, ztratila bych tu nádhernou rovnováhu být profesně spokojená s prací a být šťastně zaměstnaná a vždycky jsem si myslela, že jakmile moje smlouva skončí, tak bude vhodná doba k tomu, aby se Kalinda rozloučila.

S ohledem na pokračující úspěch seriálu, myslíš si, že by ses mohla vrátit v jedné epizodě nebo ve flashbacích?

Nemyslím si, že někdy dojde k zadostiučinění s ohledem na postavu. Kalinda přišla velmi záhadně a za posledních šest sezon byl vytvořen velmi nečekaný, ale neobyčejný vztah s publikem. Odešla stejně jako přišla a ráda bych to tak nechala. Ale s Kalindou nikdy nevíte. Nakonec, jak jsem řekla, nemám pod kontrolou to, co se s Kalindou stane. Není to v mých rukách.

Mohla bys nám nastínit celkový charakter postavy?

Myslím, že v prvních dvou sezónách nikdo opravdu nevěděl, co diváky upoutalo, proč si zamilovali postavu. Díky tomu bylo více času na její rozvoj. Měli jsme více dialogů v prvním roce a to bylo rozhodující. Ale víte, jak to je, jak se dostanete přes třetí a čtvrtou sezónu, máte tam určité příběhy a postavy, pro které píšete a s tím se musíte vypořádat. A po třetí a čtvrté sezóně nebylo tolik dialogů, ale stejně tak všichni o postavě věděli a každý měl představu o tom, jak funguje.

Kalinda byla oceňována jako jedna z nejlepších queer televizních postav. Jaké je někoho takového hrát?

Když jsem poprvé dostala tuto roli, byla jsem nervózní a nadšená z práce s takovouto zavedenou skupinou herců. Když jsem četla scénář, bylo to něco vzrušujícího a opravdu jsem do té postavy vložila své srdce a duši. Nechtěla jsem, aby byla nějak definovaná – jejím kulturním původem, její sexualitou, čímkoliv. Chtěla jsem jen, aby Kalinda byla Kalinda. Je opravdu hezké vidět, jak o ní lidé mluví, o její osobnosti na rozdíl od jejího původu. Posílá to určitou zprávu pro budoucí role, u kterých není nutné, aby byly definovány svými kulturními rozdíly nebo sexuálními odlišnostmi, může to být něco, co se bude řešit později podle vývoje série. Je skutečná čest pro mě být přijímána na mezinárodní úrovni, získat si přízeň fanoušků a kritiky po dobu šesti sezón je k nezaplacení. Je něco, co se mě dotklo a zároveň zahanbilo, a to to množství přízně a podpory, která se postavě dostala.

Zamilovali jsme si tě také v The Fall, kde jsi flirtovala s postavou Gillian Anderson.

Vzpomínám si, že když jsem četla scénář k The Fall, tak jsem pracovala na Dobré manželce a právě jsme dokončili velmi dlouhé natáčení. Tvůrce Alan mi poslal scénář a řekl mi: „Archie, přečti si to a dej mi pak vědět, co si o tom myslíš, jestli ano, nebo ne. Jen si to přečti, protože jsem na tebe myslel, když jsem to psal.“ Četla jsem šest epizod a nemohla jsem přestat. Pomyslela jsem si, že je to skvělý projekt. Není to tak velká role, kterou bych nemohla zvládnout spolu s Dobrou manželkou, pokud se dobře využije čas, mohlo by to vyjít. Jakmile jsem přijela do Irska a setkala se s Gillian, rozjeli jsme to opravdu ve velkém stylu. Dařilo se nám skvěle a myslím, že je vidět přirozenou chemii mezi námi jako ženami, která vůbec není sexuálního charakteru. Trochu ve scéně v baru, ale to bylo jen o dvou ženách, které jsou rády ve společnosti jedna druhé, zejména pro ni to bylo přínosnější v protikladu s muži, se kterými byla. Staly jsme se dobrými přítelkyněmi a užili si hodně zábavy při natáčení.

Dostáváš teď o hodně víc scénářů ohledně hraní queer postav?

Na mé postavě je zajímavé, že není queer, je vdaná a má děti. Byl to jen moment, u kterého jsem nevěděla, jestli se v něco vyvine, nebo ne. Ale myslím si, že jsem dostala označení queer kvůli tomu, že jsem dlouho hrála Kalindu. Role, které jsou mi nabízeny, jsou silné, sexy ženy jako protiklad k asexuálním a bisexuálním postavám. Myslím, že jsem v kolonce silná-inteligentní-sexy a to je velká zábava hrát. Zprávu, kterou jsem dostala od kostymérů, byla: „Nechceme, aby na ní bylo něco sexuálního.“ Tomu jsem se smála! Žádné kožené bundy ani boty. Je to ironie!

Je něco, co bys chtěla, aby fanoušci věděli o tobě a Kalindě?

Jak jsem řekla, mnoho celebrit vyjadřuje vděčnost fanouškům, ale já od samého počátku cítím, že tím, kým ona je, je díky fanouškům. Jejich reakce je neuvěřitelná. Nevím, jestli si to pamatuješ, ale napsali pro mě epizodu s názvem Hi v první sérii. Byla to nejtěžší epizoda, kterou jsem jako Kalinda hrála. Pomohla mi vyhrát cenu Emmy. Byla to nejsledovanější epizoda Dobré manželky. Odezva od publika je důvodem, proč jsem ocenění získala a CBS a Kingovi dál prosazovali mou postavu. A jak víte, co se týče manžela Kalindy, publikum ho nepřijalo, tak byl odstraněn.

Proč si myslíš, že se tak stalo?

Ta postava byla překvapení, to bylo neštěstí. Publikum bylo velmi ochranářské vůči Kalindě a potom, co se přátelství s Aliciou rozpadlo, mnoho lidí toužilo po tom, aby se vrátilo zpátky. Myslím, že na postavě je něco Kalindy, s čím jsou lidé spojeni. Lidé reagují na postavu tak, že mají jiskru v oku. A Newyorčané, kteří mají odpor v chození za celebritami, se cítili trapně, když za mnou přišli a chtěli mi něco říct. Něco jako: „Myslím, že jste opravdu dobrá, nikdy bych to sám nezvládl, uvidíme se později, nashle.“ To byl pro mě velký kompliment. Když jsem viděla ty reakce, je na ní něco, co nemůžu přesně popsat. Diváci jsou s ní určitým způsobem spojeni.

Děkuji moc, Archie. Budu velmi smutná, až se budu dívat na Dobrou manželku bez tebe.

Asi takhle. Je to velmi dobře napsaný seriál, je to skvělý seriál a pro mě je smutné odejít. Jsem vděčná, že to byla moje první práce v Americe a že jsem takto skvělou příležitost dostala.

Původní rozhovor s Archie Panjabi pro Afterellen.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama