Gotham
92/100 - 350×

Gotham

Seriál Gotham je založen na čtyřdílné komiksové minisérii v hlavní roli s komisařem Jamesem Gordonem. Příběh vypráví osudy Jamese Gordona, Bruce Waynea a všech ostatních důležitých postav z Batmanova světa a odhaluje, proč se Gotham stal městem, kde musí zasahovat samozvaný strážce.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 43 minut
žánr
Detektivní, Komiksový, Krimi
hrají
Ben McKenzie (James Gordon), David Mazouz (Bruce Wayne), Donal Logue (Harvey Bullock), Robin Lord Taylor (Oswald Cobblepot), Sean Pertwee (Alfred Pennyworth), Camren Bicondova (Selina Kyle), Cory Michael Smith (Edward Nygma), Morena Baccarin (Leslie Thompkins), Erin Richards (Barbara Kean), Drew Powell (Butch Gilzean), Chris Chalk (Lucius Fox), Jessica Lucas (Tabitha Galavan), Clare Foley (Ivy Pepper), Jada Pinkett Smith (Fish Mooney), Michael Chiklis (Nathaniel Barnes)

S05E12: The Beginning...

S05E12: The Beginning...

Ve finále se přesuneme o deset let dopředu, kdy se Bruce vrací do Gothamu při příležitosti otevření nové Wayne Tower. Městem zmítá vlna zločinů, ze kterých Gordon podezřívá Tučňáka a Hádankáře. Poté, co je Bullock neprávem obviněn z vraždy, začíná Gordon zjišťovat, že se Gotham stal terčem ďábelského plánu. Na scéně se zatím objevuje nový tajemný hrdina.

cz sk
25.4.2019
2 190 000
45 minut

Scénář: John Stephens
Režie: Rob Bailey

Foto: FOX

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
feez

Seriál, který neurazí a občas i pobaví, hlavně v podání dvojky Oswalda a Nygmy. Super, že jsme se dočkali „ukončení“ které může volně navazovat na další příběhy z tohoto světa :) Gotham je prostě specifický svou vlastní formou a je to tak vlastně dobře :) Nakonec to vše vedlo k tomu poslednímu „novému“ začátku :)

16.7.2020 | 15:22:02
PatrickD

s Tabi smrtí se mi to nezamlouvalo.

29.8.2019 | 14:17:51
CoRnDuCK

Slabší série bohužel, ale je to Gotham, který mi navždy zůstane v srdci. Goodbye <3

2.8.2019 | 21:10:22
dannymoro58

Trochu slabá série, ale jo šlo to. :D

redaktor
21.7.2019 | 2:11:48
Jiri007

Na zavěr dobry dil, Gordon s knírem vypadal fakt vtipně, mrzi mě že nedali Brucovi větší prostor, ovšem Joker byl dobrý, a Tučňak s tim vohozem vypadal dobře, jsem rad že se objevila i Barbara s dlouhymy vlasy ji to sluši nejvic, a ten konec s Tučňakem a Edem byl fakt dobrý.

redaktor
21.6.2019 | 9:42:16
RedRose

takové nenásilné rozloučení… prakticky bez akce a bez Bruce Wayna… po těch 10-ti letech to fakt měli udělat na dvě epizody, případně na půlku sezóny, když tahle byla poloviční… Vůbec by mi Batman a nová Selina (která byla vybrána naprosto skvěle! Lili Simmons!) na nějakých 10 dílů nevadili… Mimo to co jsem napsal, to bylo skvělý! Těch odkazů a kostýmů tady bylo tolik, že to pobrat nešlo a je vážně škoda že těch dílů nebude víc… Gotham byl fajn, měl vrcholy i pády, ale dohromady byl moc fajn! Celkové hodnocení: 74%

Venous4: Miu Smoak aka BlackStar v Arrow hraje Katherine McNamara…

11.6.2019 | 23:22:07
tominotomino

Nová představitelka Seliny skvěle vybraná. Chvíli jsem i uvažoval, jestli to není Camren jen nějak namaskovaná (a navíc nyní ještě větší podoba na její matku). Co mě mrzí, že jsme neviděli i jak vypadá dospělý Bruce a taky jsem měl větší očekávání o střetu mezi Jokerem a Batmanem. Myslím, že tu dobu „O deset let později“ měli rozdělit do dvou epizod. Ale celkově seriál naprosto povedený.

webmaster
1.6.2019 | 10:34:31
Quinzel

Trochu slabší série, ale finále bylo parádní, škoda že se další série nedočkáme.

8.5.2019 | 19:37:24
Angi

Nejlepší díl páté série. O parník. I když ani tady se neobešlo bez logických lapsů..

5.5.2019 | 16:51:53
Lux

Dala bych si ještě jednu sérii :D

4.5.2019 | 11:22:31

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama