Gotham Deset důvodů, proč (znovu) začít sledovat Gotham

Deset důvodů, proč (znovu) začít sledovat Gotham

Deset důvodů, proč (znovu) začít sledovat Gotham

Druhá řada Gothamu začíná oficiálně dnešním dnem. Pokud jste seriál ještě dosud neviděli, nebo jste jej po pár epizodách přestali sledovat, připravili jsme si pro vás v redakci deset důvodů, proč si Gotham buď poprvé, či znovu pustit.


32 0
22.9.2015

1. Gotham představuje staré známé město, postavy i příběhy, které ale postupem času transformuje k obrazu svému, až divák nakonec neví, kam původně naprosto předvídatelné kroky jednotlivých postav povedou. Divákovi nakonec začnou na mysli vyvstávat otázky jako: Byl Bruceův otec Batman? Bude z Barbary Harley Quinn? A kolik je ve skutečnosti Jokerů? (@TheDarkKnight) │Staré známé postavy, ovšem s novými příběhy. Příběhy zrození jsou někdy očekávatelné, jindy nevšední, a o to víc zajímavé. (@Lucifrid) │Seriál si jde vlastní cestou, pohrává si s původem řady komiksových postav, ale přesto v každém ohledu myslí na komiksové fanoušky. (@KevSpa)

2. Harvey Bullock: jeho hlášky dodávají seriálu ten správný druh sarkastického humoru, je znám pro svůj altruismus a Jim mu někdy dokáže taky dobře sekundovat. (@Lucifrid) │Je tu spousta výrazných postav, mezi kterými není problém si vybrat i více oblíbenců. U mě vede Harvey Bullock. (@KevSpa)


3. Je to neskutečná zábava i proto, že se to nebere smrtelně vážně. (@KevSpa)

4. Seriálu nechybí ani jedinečná stylizace, díky níž má divák místy pocit, že jeho oblíbené komiksové sešitovky oživly. (@TheDarkKnight) │Komiksovost na vás dýchá skoro z každé scény, k tomu ty tmavé filtry, špinavé ulice Gothamu, občas hororové záběry. Je to lahůdka i pro oči. (@Lucifrid)

5. Známí herci v (nejen) epizodních rolích. Jmenujme například Davida Zayase, Seana Pertweeho, Nicholase D'Agosta, Morenu Baccarin, Johna Domana a Milo Ventimiglia. V druhé řadě nás čekají třeba Michael Chiklis, Leo Fitzpatric a James Frain. (@Lucifrid)

6. Postavy nejsou černobílé, v podstatě ani ze začátku ne. Může se klidně stát, že začnete fandit postavě, která vás ze začátku štvala. (@Lucifrid)

7. První sezóna nabízí řadu hlášek, které si člověk musí recitovat nejen o samotě, ale i na cestách autobusem, metrem nebo třeba při chůzi na ulici. (@TheDarkKnight)

8. Nové postavy, které do temného Gothamu sednou a vůbec nejsou navíc, příběh naopak ozvláštní a vy si užíváte každou scénu, ve které se objeví. (@Lucifrid)

9. Skvělé obsazení – hlavně Bullock, Tučňák, Nygma a Alfred. To se tvůrcům opravdu povedlo. Ženské postavy nejsou napsány zrovna ideálně, ale v druhé sezóně mají tvůrci hodně našlápnuto, zvláště s Barbarou, která by se mohla z nejotravnější postavy stát klidně tou nejoblíbenější. (@Lucifrid)

10. Skvělí padouši, z nichž některým musíte fandit. Ve druhé řadě, jež má podtitul Zloduši povstanou, nás jich čeká určitě pěkná řada. (@Lucifrid)

Foto: FOX

Diskuze /10

had-89

ja som tomu seriálu dával šancu asi 6 častí, ale jednoducho ma nijako neoslovil, silou mocou predstaviť čo najviac záporákov z komixov, mi prišlo troška nanútené…

#2 Jokerinko #10 miskaaa2008
23.9.2015 | 12:43:17
Jokerinko

#1 had-89: Nanútené veď dokopy v prvej sérii neukázali ani 4–5 záporákov a keď už sme pri tom tak o to tam práve ide, aby fanúšik videl ako sa jednotlivé postavy vyvíjali a tak… Asi si tích komiXXXXov (komiksov) nečítal veľa keď takto o nich píšeš :)

P:S: @Lucifrid pekný článok

#5 Lucifrid
23.9.2015 | 18:17:11
lmachy

Vůbec si nepamatuju že bych zahlídl Mila Ventigmilia, v jakym díle byl?

#4 KevSpa #5 Lucifrid
23.9.2015 | 23:58:33
KevSpa

#3 lmachy: Neříkej mi, že jsi minul celou dějovou linii kolem toho sériového vraha v jeho podání? Byl v epizodách 1×19–21.

webmaster
24.9.2015 | 4:37:21
Lucifrid

#3 lmachy: Byl to Ogre/Zlobr a měl tam dějovou linii s Barbarou.
#2 Jokerinko: Dík, ale já jen dodala pár nápadů :) Je to práce všech :)

webmaster
24.9.2015 | 11:09:41
Brett

Klobouk dolů před tímto článkem. ;-)

redaktor
24.9.2015 | 11:25:04
Atroxa

Vy ste si něco šlehli před napsáním tohodle článku? Každýmu se líbí něco jinýho, ale vy to vyzdvihujete jako kdyby šlo o naprostou pecku, což vzhledem k počtu cliche, hereckým výkonům, podprůměrným dialogům atd je dcla přitažený za vlasy, ne? Místo 10 zbytečnejch důvodů by se to dalo příste shrnout do tří duchaplných a relevantních bodů. „ale přesto v každém ohledu myslí na komiksové fanoušky.“ – vždyť to není pravda, tvůrci v životě komiksy neviděli… Teď sem tu asi za kazisvěta, snad si to nebudete brát osobně, ale whatever.

24.9.2015 | 20:22:32
slice of life

Mňa tento seriál veľmi oslovil a určite aj tích čo čítali komiksy od DC a nie len videli The Dark Knighta a myslia si že sú odborníci na komiksy.

12.10.2015 | 18:34:46
zombieficator

mě seriál opravdu zaujal,má fakt něco do sebe-jeden z nejlepších serošů

17.11.2015 | 21:24:05
miskaaa2008

#1 had-89: v druhej serii to az rozbalia je pravda ze jednotka sa trocha tahala zo zaciatku ale to sa mi natom lubi ze nevybalili vsetko naraz jeden z naj komiksovych serialov ak nie naj!!

22.12.2015 | 14:02:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás