Gotham Postřehy: Clayface, agresivní virus, jokerovská sekta a Falconeho vendeta

Postřehy: Clayface, agresivní virus, jokerovská sekta a Falconeho vendeta

Postřehy: Clayface, agresivní virus, jokerovská sekta a Falconeho vendeta

Po vánoční pauze se na obrazovky televize FOX opět vrátil komiksový seriál Gotham. Úvod nás vrhl do komplikovaného děje plného několika zásadních příběhových linek. V pravidelných postřezích se podíváme na nejzásadnější události.


17 0
22.1.2017

Clayface je zpět!

Basil Karlo, bývalý herec, který za záhadných okolností zmizel a probral se jako pacient v Indian Hill, na konci druhé řady zle potrápil gothamskou policii. Od té doby jsme o něm neslyšeli. Ve dvanácté epizodě se však vrátil, aby pomohl nově zformované alianci Barbary, Edwarda a Tabithy svrhnout Oswalda.

Karlo, který dokáže svůj obličej tvarovat do libovolné formy, pomohl zmíněné trojici pořádně pocuchat nervy současného starosty Gothamu, když se transformoval do podoby Elijaha van Dahla, Cobblepotova otce. Bude dál pokračovat ve své roli? Nebo jej Edward využije jinak?


Hádankář a Clayface spolu nikdy oficiálně nespolupracovali, nepočítáme-li šest let starou videohru Lego Batman, kde byli oba členy Jokerova gangu.

Setkáme se ještě v průběhu třetí série s Basilem Karlem? Foto: FOX

Falcone a vendeta

Jako správný italoamerický mafián corleonovského typu se Don Falcone rozhodl prolít krev vraha svého syna. Jako nástroj své pomsty vůči detektivu Gordonovi použil maniakálního Victora Zsasze, který začíná čím dál tím víc připomínat svůj komiksový předobraz.

Než však stihl Falcone pomstít Mariovu smrt, zasáhla do jeho plánu Leeina prosba. Zásadní otázkou však je, zda měl Carmine ke štvaní Gordona požehnání od svých šéfů ze Sovího tribunálu, nebo jednal vyloženě na vlastní pěst.

Kdy zjistíme Falconeho skutečné vazby na Soví tribunál? Foto: FOX

Agresivní virus

V poslední epizodě jsme se krátce setkali i s někdejším kapitánem Nathanielem Barnesem, který je vězněm v Arkhamu. Když jej přišla navštívit Lee, sdělil jí, že jednou uteče ze svého vězení a vymýtí zločin v celém městě. Několikrát se nazve Katem. Je tedy možné, že nakonec bude brutálním samozvaným ochráncem, který se objevil na stránkách komiksu v roce 1953?

Stane se z Barnese brutální čistič ulic? Foto: DC Comics

Uctívači Jeroma Valesky

Již podruhé jsme se v průběhu seriálu setkali s prazvláštní skupinkou zmalovaných lidí, kteří užívají drogy a křepčí při poslechu proslovů psychopata Jeroma Valesky. Co je tato parta evidentně méně inteligentních jedinců zač?

Podle minulých řad můžeme soudit, že se jedná o štamgasty z Jeriina klubu, které doplňují fandové Gangu červených kápí, případně lidé, které Jerome inspiroval ke kriminální kariéře.

V čele této skupiny narušených stojí tajemná postava, která má přístup k mrtvole pana Valesky a chystá se tuto psychopatickou stvůru přivést zpět k životu. Jsou tvůrci schopni zajít ještě dál a oživit například Maria Falconeho, Elijaha van Dahla či Gertrud Cobblepotovou? To se brzy dozvíme.

V příští epizodě čekejte Jeromův návrat. Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /6

totti

Uctievači Jeromea mi pripomínajú Jokerz Gang z Batman Beyond.

22.1.2017 | 21:40:25
Lex Luthor

Victor Zas zde byl skvělej, uctívači Jokera, bych přirovnal k Jokerům, byly v Batman Beyond a myslím, že se objevili i ve filmu Batman Navždy z roku 1955.

22.1.2017 | 22:25:08
dvory

Ten patolog a hlavní uctívač Jeroma se již objevil ve filmu o Batmanovi Temný Rytíř. Hrál tam taky dost narušenou Jokerovu figurku.

#4 DarthRevan
23.1.2017 | 9:55:51
DarthRevan

#3 dvory: Díky za postřeh! :-) Říkal jsem si, že jsem ho už někde viděl :D.

webmaster
23.1.2017 | 11:26:06
Andy Pippkin

Vážně nechci být za hnidopicha, ale nemůžu si pomoct :D Ve hře Lego Batman nebyli Clayface a Hádankář součástí Jokerova gangu.. Clayface patřil právě do gangu Hádankáře.. tedy jednoho ze tří hlavních herních nepřátel (vedle Jokera a Tučňáka).. Jen nerdovská poznámka :D

#6 DarthRevan
24.1.2017 | 18:34:10
DarthRevan

#5 Andy Pippkin: Máš pravdu :D. Ono už je to pár let, co jsem tu hru hrál :D. Díky za upozornění.

webmaster
24.1.2017 | 19:51:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E04: The Demon's Head

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E04.HDTV.x264-LOL
  • S04E04.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E04.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E04.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E04.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás