Gotham Postřehy: Jeromova tvář, gothamské podsvětí a zrádná Maria Kyle

Postřehy: Jeromova tvář, gothamské podsvětí a zrádná Maria Kyle

Postřehy: Jeromova tvář, gothamské podsvětí a zrádná Maria Kyle

Třináctá epizoda třetí série vrátila do Gothamu psychopata Jeroma, roztříštila gothamský zločin a v neposlední řadě ukázala pravdu o Selinině matce. V pravidelných postřezích se na tato témata zaměříme zevrubněji.


21 0
28.1.2017

Jeromova tvář

Po měsících příprav se do hříšného města konečně vrátil bývalý vůdce Maniaků Jerome Valeska. Díky správné dávce elektrošoků jej zpět k životu přivedl jistý Dwight, kterého lze považovat za hlavního duchovního otce pomyslné „jeromovské sekty“.

Jerome se neprobral hned po aplikování elektrošoků, a tak Dwight usoudil, že svého „boha“ už asi neprobere. Proto mu odřízl tvář a začal ji používat jako symbol toho, že Jerome nezemřel, neboť se převtělil do všech podobně smýšlejících lidí.


Dwight chtěl tváře využít k vyvolání vzpoury maniaků. Foto: FOX

A jelikož je už nyní jasné, že Jerome v budoucnu přijme identitu prince zločinu Jokera, čehož jsme se mohli dovtípit již v úvodní scéně, kdy dva strážní hrají karty a následně je zabrána ta, na níž je padouch zobrazen, můžeme snadno uhodnout, odkud si tvůrci vypůjčili motiv uříznuté tváře.

V předchozím rebootu DC Comics New 52 z roku 2011 jsme se dočkali několika příběhů, ve kterých se vyskytovala Jokerova tvář. V jednom dílu Detective Comics Dollmaker odřízl šílený psychopatický doktor, kterého jsme viděli i v několika epizodách Gothamu, Jokerův obličej a následně prohlásil, že oba dnes zažijí své znovuzrození.

S touto tváří se následně potkáváme v příběhu Lov na Harley Quinn, který je součástí rebootované Suicide Squad. Jokerova milá se zde snaží vybojovat tento kus kůže svého pána, kterého mylně považuje za mrtvého.

Když Harley tvář získá, nasazuje ji Deadshotovi. Foto: DC Comics

Jokerova tvář je k vidění i ve druhém pokračování komiksové netopýří série Scotta Snydera nazvaném Smrt rodiny. V tomto příběhu se ji snaží původní majitel získat zpět.

Foto: DC Comics

Později tvář našla Duela Dent, narušená maniačka, která za své otce pokládá Jokera, Harveyho Denta či Hádankáře. Začala ji nosit jako masku, aby tím dokázala svůj údajný „božský“ původ.

Když Duela nosila tvář jako masku, tkáň už byla ve značném stupni rozkladu. Foto: DC Comics

Situace v gothamském podsvětí

Edward, Tabitha a Barbara zahájili rozsáhlé tažení za úplné zničení starosty Oswalda Cobblepota. Minule využili Cobblepotových citů k Nygmovi a rozhodli se proti němu obrátit nejmocnější mafiány ve městě. Sadistická domina Tabitha donutila gaunera Tommyho Bonese, aby hrál podle jejích představ. Následně sestra zesnulého Azraela postřílela další gangstery, čímž připravila půdu pro další běsnění.

Tabitha opět vraždí ve velkém. Foto: FOX

Zoufalý Oswald na konci epizody promlouval s Edwardem, jenž mu nalhal, že je v zajetí mafiána Vévody. Sebral jednotku svých nejlepších a vyrazil jej zachránit. Jak jeho střet s mafií dopadne?

Pravé úmysly Selininy matky

Minule se nám v plné parádě předvedla i Selinina matka Maria, která svou dceru využila jen k získání velkého peněžitého obnosu od Bruce Waynea. Selina na tuto šarádu přišla a na svou matku zanevřela ještě více. Uvidíme Marii ještě někdy v seriálu a dočkáme se její sebevraždy, již spáchala v komiksu?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Jak bude pokračovat likvidování Tučňáka? A co Jerome provede Brucovi? To se dozvíme v příští epizodě.

Diskuze /14

Lex Luthor

Tabitha se chce zbavit i Nygmy až skončí z Tučnákem, myslím, že Nygmu podcenuje a doplatí nato. Barbara by se mohla znovu spojit i s Jeromem a být jeho Harley Quinn když spolu naposled pracovali celkem jim to klapalo.

28.1.2017 | 17:49:08
Budulineg

Malá zajímavost, všimli jste si že ten co hrál Dwighta, hrál i jednoho z atentátníků na starostu kteří pomáhali jokerovi v temném rytíři?

#3 DarthRevan
28.1.2017 | 18:29:35
DarthRevan

#2 Budulineg: Jo, už to tady někdo psal při minulých postřezích :D :D :-)

webmaster
28.1.2017 | 18:43:36
darkkiller

Mně trochu i Lee v pár scénách připomněla Harley. Uvidíme jak se to vyvine :).

28.1.2017 | 20:06:51
Stardos

Harley by se podle tvůrců objevit měla, až ke konci této řady. Podle mě bude Jerome zavřen do Arkhamu a právě Harley se dočkáme při jeho léčení

28.1.2017 | 21:17:45
valek9610

Stardos přesně :) !! kdo ví třeba ho bude léčit Lee :D a potom se k němu přidá a Gordon to těžce nerozdýchá :D

#9 Angi
28.1.2017 | 22:29:03
Ratemus

jo a Harley bude doktorka o minimálně deset let starší než Jerome…to bude láska

28.1.2017 | 22:31:58
valek9610

Nemyslel jsem to zas tak vážně :D a i kdyby v Gothamu je vše možné :D !

28.1.2017 | 23:03:49
Angi

#6 valek9610: Uz tak se Gotham točí v kruhu neustále.. kdyby alespon nechali ty padouchy jednu radu odpocinout a nehazeli je zpatky kazdou sezonu.. a ted by se ZNOVU jeho pritelkyne zblaznila a pridala k Jeromovi??? To se rovnou muze clovek podivat na starsi dily jeste jednou.

#11 Baltik
29.1.2017 | 9:18:36
Ratemus

pořád dokola to samé, směřuje ten seriál někam? něbo se to pořád vrací a vrací…Jerome nic moc toho pseudo Jokera nsnáším

#12 DarthRevan
29.1.2017 | 9:32:38
Baltik

#9 Angi: Fish se dlouho neobjevila :D

29.1.2017 | 11:37:52
DarthRevan

#10 Ratemus: Moje řeč. Jerome je hrozně přehrávanej :D.

#13 Misso
webmaster
29.1.2017 | 12:18:25
Misso

#12 DarthRevan: A to zamaskovanie tej urezanej tváre ako ok je to serial ale známy sa maskoval za zombií na karneval a zvládol to omnoho lepšie. Ako myslím si že moc lacné. A tento Jerom je moc prehnaný a chýba my v ňom niečo geniálneho. Lebo podla mňa joker je celkom chytrý má nejaký vyšší zmysel a je šialený. Tu sa o ten hlbší zmysel možnno snažia ale neni ho tam cítiť.

29.1.2017 | 13:45:13
Ratemus

Jerome není Joker, nemůže být, Joker je velmi inteligentní maniak libující si v chaosu, tento se jen dementně směje a to je všechno

29.1.2017 | 16:36:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E01: Pax Penguina

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @LuAn, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E01.HDTV.x264-LOL
  • S04E01.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E01.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E01.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E01.1080p.AM­ZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Nepřehlédněte

Třetí série Gothamu očima redaktorů Edny

Třetí série Gothamu očima redaktorů Edny

Než se v září vrátí Gotham se čtvrtou sérií, připravili jsme si pro vás redakční recenzi třetí řady, která nabídla mimo jiné přeměnu Edwarda v Hádankáře a v níž o akci rozhodně nebyla nouze.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás