Gotham Postřehy: Joker, Batman 1989 a stavba ponorky

Postřehy: Joker, Batman 1989 a stavba ponorky

Postřehy: Joker, Batman 1989 a stavba ponorky

Sedmý díl Gothamu konečně nabídl oficiální proměnu Jeremiaha v Jokera, dočkali jsme se v něm odkazů na Burtonova Batmana i staronového padoušského spojenectví. Podívejte se v našich postřezích na nejzajímavější události epizody Ace Chemicals.

16 0
28.2.2019

Zrod Jokera

Po pěti sériích dlouhého natahování se konečně v Gothamu objevil Joker, jak jej známe. Když Jeremiah spadl v sedmé epizodě do kádě s kyselinou uvnitř Ace Chemicals, dal vzpomenout na kultovní komiks Alana Moorea The Killing Joke, kde tento pád stejně jako v seriálu absolvoval díky Bruci Wayneovi, jedinou změnou budiž to, že seriálový Joker nepatřil ke skupině Red Hood.

Uvidíme v Gothamu Jokerovo řádění? Foto: DC Comics


Klasická vražda Wayneových

Při rekonstrukci vraždy rodičů Bruce Waynea dbal Jeremiah na úplnou přesnost vylíčení dávného činu. Díky tomu tak Thomas a Martha sledují klasický snímek The Mark of Zorro z roku 1920 a následně po skončení projekce kráčí potemnělou uličkou Crime Alley, kde na ně čeká smrt.

Jeremiah si vraždu Wayneových poctivě nastudoval. Foto: FOX

Během scény v Crime Alley, kdy Marthu a Thomase hrají Lee a James, pak Jeremiah předstoupí s nabitou zbraní připraven vystřelit. Jedná se o odkaz na Burtonova Batmana z roku 1989, ve kterém zabil rodiče samotný Joker.

Staronové spojenectví

Po dlouhé době jsme se dočkali nové spolupráce dua Edward Nygma a Oswald Cobblepot. Tato dvojice má za sebou v Gothamu několikeré působení, nyní však plánuje prchnout z uzavřeného města nadobro. Nygma už dokonce přišel s nápadem na výstavbu únikové ponorky, což může být odkaz na pozdější Tučňákovu základnu, kterou jsme viděli ve filmu z roku 1966 a hře Lego Batman.

Uvidíme v seriálu superpadoušskou ponorku? Foto: Warner Bros.

Zničení Wayneova sídla

Během souboje s Jeremiahem bylo zničeno ikonické sídlo Wayneových, jedna z nejstarších gothamských budov. Není to poprvé, co v komiksu či jiném médiu došlo k pádu tohoto důležitého objektu. Pád sídla jsme viděli v kultovním komiksu The Dark Knight Returns, případně i v jeho filmovém zpracování, dále pak ve filmech Batman Begins a Batman v Superman: Dawn of Justice. V některých případech dal Bruce s Alfredem sídlo zase dohromady, dočkáme se tedy rekonstrukce ikonické budovy i v Gothamu?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /2

RadiKolacek

To zničení Wayne Manor bylo možné vidět i ve hře Batman: Arkham Knight. BTW: vyborná herní série, která se může směle měřit s Nolanem. :)

1.3.2019 | 15:36:11
Pumppish- 69

Nejlepší díl seriálu zatím!

1.3.2019 | 15:39:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás