Gotham Postřehy: Joker, Harley Quinn a Tučňákův plán

Postřehy: Joker, Harley Quinn a Tučňákův plán

Postřehy: Joker, Harley Quinn a Tučňákův plán

Dvacátá epizoda konečně ukázala gothamského Jokera v jeho plné kráse. Na něj, na možnou Harley a nové nápady Oswalda Cobblepota se zaměří naše postřehy.

14 1
7.5.2018

Joker v celé své kráse

Pamatujete si tu významnou scénu z kultovního filmu Batman od Tima Burtona, ve které Jack Napier v Nicholsonově podání začne na schůzi mafiánů postupně smývat barvu ze svého obličeje? Vězte, že Gotham vzdal po Jeromově pádu další poctu Burtonovu epochálnímu veledílu a Jeremiaha též nabarvil tělovým make-upem.

Monaghanovo pojetí Jokera se značně liší od Jeroma, dvojče je rozumnější a méně šílené a své kroky má pečlivě naplánované. Liší se tak od většiny komiksových Jokerů a povahově připomíná toho, kterého ztvárnil Heath Ledger. Vzhledem k tomu, že nyní ukradl několik jaderných reaktorů a chystá se způsobit zkázu města, je jeho přirovnání k Ledgerově Jokerovi na místě.


Kde Jeremiah odpálí ukradené reaktory? Foto: FOX

Harley Quinn?

Jak jsme se dozvěděli od Gordona, bývalá Jeremiahova asistentka Ecco nasadila šášovskou masku a pomohla svému přiteli zrealizovat plán na zmatení policie i Bruce Waynea. Jedná se o gothamskou Harley Quinn? Její kostým vzdáleně připomíná Harleyin outfit z Batman: The Animated Series i následujících prvních komiksů Jokerovy milé. Rovněž je zde teorie, že Ecco je pouze inspirací pro budoucí Harley, podobně jako byl Jerome pouze vzorem pro opravdového Jokera. Snad se ve zbývajících dvou epizodách dozvíme, jak to s oblíbenou DC postavou v Gothamu je.

Je Ecco gothamskou Harley Quinn? Foto: FOX

Butch a Oswald

Staronové spojenectví Solomona Grundyho a Oswalda Cobblepota se v posledních dílech nikam nepohnulo. Tučňák Butchovi slíbil návrat původní podoby a pomoc od profesora Strange, zatím však stále nezískal zdroje a oba dva prozatím přebývají ve Falconeově vile. Jaký plán však Oswald zamýšlí se zajatým Jeromovým uctívačem? Chystá snad past na Huga Strange? A není Strange propojen s Ligou zabijáků, když původně sloužil Tribunálu, jenž v seriálu patřil pod Ra'se? Doufejme, že na tyto otázky dostaneme odpoveď ve finále.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /3

Lex Luthor

Super postřehy těším se na finále

7.5.2018 | 22:11:39
Konor123

spis to bude vic Nicholson Joker nez Heath Ledger . Skoda Jeromova verze se mi libila vic.

7.5.2018 | 22:28:23
CoRnDuCK

Mě také zajímá co se stalo s Alfredem. Tuším, že ho zbili někdo z ligy.

7.5.2018 | 22:55:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás