Gotham Postřehy: Jsou zpět! Gotham, sovy, monstra i rostliny

Postřehy: Jsou zpět! Gotham, sovy, monstra i rostliny

Postřehy: Jsou zpět! Gotham, sovy, monstra i rostliny

Co přinesla premiéra třetí řady Gothamu? Nové postavy, záhady i napětí. Dočkali jsme se Valerie Vale, Sovího tribunálu a také dalších monster. Co to mělo všechno znamenat? To se dozvíte v postřezích k epizodě Better To Reign In Hell…


23 0
24.9.2016

Vítejte v novém Gothamu

premiérou třetí série jsme se vrátili do Gothamu s odstupem šesti měsíců od událostí konce druhé série. James Gordon je lovec lidí, který přišel o svou lásku. Uniklá monstra jsou na svobodě a jde po nich celé město. Kapitán BarnesBruce Wayne jsou zpět, stejně jako Tučňák či Barbara se svým barem. A událo se mnohé další, co už ale stojí za podrobnější rozebrání.

Vicky, nebo Valerie Vale?

Kromě navrátilců divákovi dobře známých z předchozích řad se představily i postavy nové. Nejvýznamnějším nováčkem třetí série je Valerie Vale. Máte pocit, že jste to jméno již slyšeli někde v komiksu? Chyba!


Nicméně někdo se stejným příjmením, Vicky Vale, se objevil jak v komiksech, tak i v Burtonově Batmanovi. Vicki Vale se na stránkách objevuje již od roku 1948, kdy ji v čísle 49. komiksu Batman přivedl k životu Bill Finger.

Od té doby se stala Vicky Vale Batmanovou Lois Lane – šťouravou novinářkou, která chce zjistit, kdo je schován pod oblekem ochránce města, a milenkou tohoto ochránce v jeho civilní podobě zároveň.

Gothamu jsme se sice nedočkali samotné Vicki, ale její dost věrné podoby v podobě její tety Valerie. Ta může být jak dostačující náhradou, tak i pouhou přípravou na Vicki, která by mohla při svém případném objevení se mít ještě blíže jak ke své komiksové předloze, tak k Bruci Wayneovi.

Pozor na sovy!

Prozatím má ale Bruce jiné starosti – se sovami. Přesněji řečeno s takzvaným Sovím tribunálem. Ten jsme si představili již v minulých postřezích. Nicméně pro připomenutí je záhodno napsat alespoň následující: Soví tribunál je tajný spolek, který představil ve svých komiksech nadaný Scott Snyder. Jedná se o smetánku města, která potají vládne a své účty si řeší například pomocí podřízeného Talona.

Ti mají, společně s celým tribunálem, pod palcem Wayne Enterprises. Toto spojení nyní odhalil s pomocí Alfreda Bruce Wayne a nedá se říct, že by díky tomu byli v bezpečí. Obzvlášť když na ně byla poslána osoba, která by mohla být být Williamem Cobbem – nejnebezpečnějším zabijákem celého Sovího tribunálu, s nímž zažil těžké chvilky i samotný Batman.

Přehlídka monster

Těžké chvíle nečekají pouze Wayne Enterprises, ale i celé město Gotham. Fish Mooney a její monstra jsou stále na svobodě a škodí, kde se dá. I když není žádná z příšer nejspíše inspirovaná komiksovým charakterem (možná až na muže s dotykem smrti, který by mohl mít z jisté části svou předlohu v postavě nazvané Lord Death Man – japonském králi zločinu s dotykem smrti), jedná se zajisté o mocné nepřátele. Ostatně přesně na ně se připravuje i gothamská policie.

Připravená ale už není na dvojníka Bruce Waynea. Záhadě kolem něj jsme se věnovali v postřezích k finále druhé řady a vypadá to, že na rozsouzení, jaká (zda vůbec nějaká) z teorií byla ta správná, si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Padoušská floristka

O zápletky a zvraty nicméně ani tak nebude nouze. Stačí se podívat na konec aktuální epizody, kdy skončila Ivy Pepper v kanalizaci označené za vysoce nebezpečnou.

Právě kontakt s kontaminovanou vodou nejspíše dopomůže k přeměně z Ivy Pepper ve známější záporačku označovanou za Poison Ivy, která má moc ovládat rostliny a obecně celou přírodu. Zda této schopnosti nabude již nyní, nebo se jí pouze přiblíží, je zatím zahaleno tajemstvím. Jistě ale víme, že ji to posune kupředu a ve třetí sérii jí bude i díky jejímu pádu věnováno více prostoru.

Je tedy na co se těšit, tvůrci totiž rozehráli hry, které se dozajista ještě zamotají v následujících epizodách. K těm budeme taktéž tradičně připravovat postřehy. Proto pozorně sledujte seriál i náš web.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Foto: FOX

Diskuze /13

totti

Jedná se o skupinu nadmíru dobře bojově vycvičených a věrných občanů Gothamu, kteří jsou podřízeni Talonům.

Nabudúce by to chcelo najskôr si zistiť niečo o tribunále. Vôbec nie sú podriadení Talonom, práve naopak. Tak isto ste opísali Talonov a nie tribunál. Oni sú skupinou tých najbohatších ľudí v Gothame.

#2 TheDarkKnight
24.9.2016 | 22:49:08
TheDarkKnight

#1 totti: Lehce jsem se do těch informací při formulaci zamotal, toť vše. Jinak myslím, že přečtení komiksu je dostatečnej zdroj informací. Jo… a příště si tu aroganci nech někam, kde je na to někdo zvědavej. Díky a sbohem.

#3 KevSpa
25.9.2016 | 0:13:45
KevSpa

#2 TheDarkKnight: Tak se tady uklidníme…

webmaster
25.9.2016 | 2:39:29
Duracell

zaujimave je aj ze ako sa Ivy dotkol ten mutant ci co toje tak Ivy o par rokov zostarne a vymeni ju herecka

#5 KevSpa
25.9.2016 | 21:12:04
KevSpa

#4 Duracell: To si prý autor článku schovává na příště. :)

webmaster
25.9.2016 | 21:39:05
Ratemus

njj ten mutant co dokáže zestárnout byl uplně oslý můstek k přerodu Ivy v Ivy

#8 KevSpa
25.9.2016 | 21:46:23
filozof

„I když není žádná z příšer nejspíše inspirovaná komiksovým charakterem“ – Jak to můžete vědět? Ten muž s netopýřími křídly je jasný Man-Bat a navíc v ukázkách byli ukázáni další padouši z komiksů…

25.9.2016 | 21:49:46
KevSpa

#6 Ratemus: *oslí
A ne že by to tvůrci neopakovali už několik měsíců pořád dokola, že proměna nastane díky jednomu z monster.

#10 Ratemus
webmaster
25.9.2016 | 21:52:03
PecaCZE

Málem jsem se posral, když jsem hrál Arkham Knight v klidu lítal si k misi a najednou na mě bafnul přes celou obrazovku Man-Bat :D

#11 FraGyver
25.9.2016 | 22:59:07
Ratemus

#8 KevSpa: ježiši chybka :-) děkuju, opakovali, jen jsem čekal a hádal který z nich to nakonec bude

26.9.2016 | 5:53:42
FraGyver

#9 PecaCZE: Man-Bat-Batman-Bat

27.9.2016 | 19:58:58
Baltik

Batception :D

27.9.2016 | 20:08:55
Releon

Je dobře, že tyto postřehy píšete. A že se sem tam v něčem seknete je docela pochopitelný, vzhledem k velikosti Batmanovského univerza. Když bude něco špatně, tak mohou dopomoci fanoušci :)

29.9.2016 | 20:47:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás