Gotham Postřehy: Liga stínů, útěk z Arkhamu a Bruce vs. Jerome

Postřehy: Liga stínů, útěk z Arkhamu a Bruce vs. Jerome

Postřehy: Liga stínů, útěk z Arkhamu a Bruce vs. Jerome

V Gothamu se často stává, že hordy bláznů uprchnou z proslulého arkhamského ústavu a nejinak tomu bylo v šestnácté epizodě. Na jejich řádění a vznik nové Ligy si posvítíme v postřezích.

14 0
4.4.2018

Liga zabijáků je pryč, ať žije Liga stínů

Ra's al Ghul se v Gothamu objevil ve finále třetí řady a po určitou dobu ovládal Bruce Waynea, který jej nakonec proklál mečem. Titul Hlavy démona byl tedy po jeho smrti přenesen na Barbaru, za kterou nyní dorazili příslušníci bývalé Ligy zabijáků. Barbara skupinu přesvědčila k loajalitě, následně ale ženské bojovnice vybily všechny muže a utvořily fem power Ligu stínů. Název Liga stínů se v komiksech nikdy neobjevil, jedná se přímo o výmysl scenáristického dua David S. Goyer a Jonathan Nolan. Použit byl ve filmech Batman Begins a The Dark Knight Rises. Jeho přítomnost v Gothamu je tedy lehce překvapující a můžeme jen sledovat, zda nějak ovlivní fungování samotné organizace. Stane se z Ligy ženský tým bojovnic? Objeví se tedy Talia al Ghul, jedna z Ra'sových dcer, která v komiksech disponuje elitní ženskou gardou? Nebo byla snad Talia jednou z žen, které chladnokrevně postřílely všechny muže? To se snad brzy dozvíme.

První Ligu stínů světu představil Liam Neeson. Foto: Warner Bros.


Cha cha

Bruce Wayne kontra Jerome Valeska. Tento souboj odstartoval kariéru mladého Temného rytíře a poslal blázna do chládku. Nyní se však psychopat Valeska dostal ven a zahájil hledání zatím neznámého člověka nacházejícího se u Sv. Ignácia. Bruce mu v tom chce samozřejmě zabránit, díky čemuž zde máme další střet budoucího Batmana s (pseudo)Jokerem. Nebo se mýlíme a právě onen hledaný bude tím pravým Jokerem?

Útěk z Arkhamu

Vždy, když si scenáristé Batmanových avantýr nevěděli rady, vymysleli hromadný útěk vězňů z Arkhamu. Teď k němu došlo i v Gothamu. Jeho iniciátory jsou Jerome, Scarecrow a Kloboučník, tedy dva poměrně oblíbení nepřátelé Temného rytíře, kteří podobné akce organizovali v komiksech i videohrách, a jeden zatím neurčený ultrapadouch. Scarecrow a Jervis spolupracovali a setkali se i v jednom týmu v rámci Batman: The Animated Series. Vždy dojeli na rozhádanost uvnitř, čímž umožnili někomu z Bat Family narušit jejich plány. Jak to s nimi dopadne v Gothamu? Udrží se společenství padouchů?

Co Tetch ještě provede? Foto: FOX

Jak se vám líbil další útěk z Arkhamu? Kdo by měl být Joker? A měla by se ukázat Talia?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /4

totti

Mne sa moc nepáči čo robia s Ligou. To dopadne katastrofálne ako u Arrowa

5.4.2018 | 9:03:35
George Wayne

Jen malý detail: Jerome, Scarecrow a Kloboučník, tedy dva poměrně oblíbení nepřátelé… Nemělo by tam být 3 poměrně oblíbení nepřátelé? Omlouvám se, že zase dělám z takové věci vědu…

#3 DarthRevan
5.4.2018 | 17:55:47
DarthRevan

#2 George Wayne: Ne, nemělo. Jerome je neurčenej padouch, nevíme, jestli to fakt je Joker.

#4 George Wayne
webmaster
5.4.2018 | 18:25:31
George Wayne

#3 DarthRevan: Jo, máš pravdu, takhle to dává smysl.

5.4.2018 | 18:56:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás