Gotham Postřehy: Mafiánský konec, Lovec a návrat Hlavy démona

Postřehy: Mafiánský konec, Lovec a návrat Hlavy démona

Postřehy: Mafiánský konec, Lovec a návrat Hlavy démona

Sofia je v kómatu, Harvey zpátky a do popředí se nám nečekaně prodral i Lovec. Na nejdůležitější události patnácté epizody se zaměřují naše pravidelné postřehy.

14 0
28.3.2018

Nejvíc klišé scénka v historii Gothamu

Vyznáte se v mafiánských filmech, hrách a seriálech? Znáte ten typ scén, kdy někdo plánuje někoho zabít a vystřílí do něj téměř celý zásobník, jen aby zjistil, že dotyčný stále ještě žije, a proto jej dorazí poslední ranou? Ještě před smrtí oběť zamumlá nějakou sebevědomě pitomou hlášku a až pak zemře. Tak přesně touto cestou se vydal i Gotham. Sofiino pronásledování Gordona vyvrcholilo nesmírně napínavou přestřelkou, kterou ukončila až Lee. Klasika.

Gordon má snad sto životů. Foto: FOX


Konec starých časů

Tvůrci se s tím moc nepářou a poté, co v první sérii odpravili Maroniho, nechali v sérii třetí bídně zhynout Maria Falconeho a v té čtvrté i Carminea Falconeho. To, že město ztratí všechny své legendární mafiány ještě před začátkem kariéry Temného rytíře, je už téměř jistota, byť Sofia nečekaně přežila i ránu do hlavy ze vzdálenosti dvou metrů. V Gothamu se nějakého zpracování komiksu Year One, ve kterém se Batman potkává s mafiány, asi nedočkáme.

Pokud Alberto Falcone v seriálu existuje, přišel jeho čas. Foto: DC Comics

Zsasz a Lovec

Zsaszův záskok se po ztrátě oka znovu vrátil do služby a po boku svého kamaráda nenechal město v klidu. Vzhledem k tomu, že oba dva nyní přišli o zaměstnavatele, nabízí se otázka, zda Zsasz konečně nezačne svou kariéru pomateného sociopata, který se nikomu nezodpovídá a pečlivě si zaznamenává každou svou oběť zářezem na těle. Pokud by k tomu došlo, mohl by mu Lovec zdatně sekundovat.

Vrátí se Liga zabijáků?

Po celou epizodu měla Barbara zvláštní bolesti hlavy, kvůli kterým se chovala neuctivě i ke kamarádce Tabithě. Na konci jsme zjistili, že je má na svědomí Ra's al Ghul, který v minulosti s Barbarou spolupracoval a rovněž ji přivedl zpět k životu. Následně jej sice mečem proklál Bruce, ale jak víme z komiksů, Hlavu démona nelze tak lehce zabít. Proto je jeho návrat, nejspíše prostřednictvím Barbary, jen otázka času.

Jak bude znovuzrozený Ra's vypadat? Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

Menší pomrknutí

Epizoda obsahovala dva skryté easter eggy, které stojí za připomenutí. Tím prvním je scéna, kde si Sofiin mobster čte Detective Comics, tedy slavnou sérii, ve které se poprvé objevil Batman, a která stále vychází. Během Oswaldovy a Edovy cesty k Lee bylo zase na zdi vidět graffiti, které nasprejovali na různá místa po městě následovníci Jeroma Valesky.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /5

Lex Luthor

Démon se vrací uvidíme jestli přijde i liga zabijáků

#3 George Wayne
29.3.2018 | 9:03:16
Possol

Najviac dúfam v poriadne konanie Riddlera a Jokera :-) a Batmana :D :D

29.3.2018 | 9:47:18
George Wayne

#1 Lex Luthor: Doufám, že ano. Jsem zvědavý, zda-li se objeví i Talia Al Ghul.

29.3.2018 | 10:11:43
dvory

Headshoty z pár metrů v Gothamu zkrátka neplatí :-D pokud si dobře vzpomínám tak Butch a teď Sofia..

29.3.2018 | 17:39:43
František Lukeš

Bylo by na čase,kdyby konečně začal Bruce řádit :-) Ale jak si včera ledoval ruku,tak nevím nevím… Ale stále si myslím,že by měl mít ještě nějaký výcvik,nebo to v tomhle vesmíru bude jiné??

31.3.2018 | 9:15:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás