Gotham Postřehy: Mutanti, Ecco, Brucův arsenál a zničení Zelené zóny

Postřehy: Mutanti, Ecco, Brucův arsenál a zničení Zelené zóny

Postřehy: Mutanti, Ecco, Brucův arsenál a zničení Zelené zóny

Ve třetí epizodě debutovali mutanti, Ecco nám představila Jeremiahovu církev a Bruce Wayne se Selinou začali používat své nové vybavení. Přečtěte si o těchto momentech v našich postřezích.

13 0
24.1.2019

Mutanti

Poté, co se ve druhém díle ukázala dvojice Mother & Orphan, zavítali do Gothamu ve třetí epizodě poprvé členové slavného Mutantího gangu. Tato skupina se poprvé objevila v Millerově opus magnum The Dark Knight Returns a k vidění byla i v prvním díle animovaného zpracování tohoto kultovního komiksu. Otázkou zůstává, zda po porážce, kterou utrpěli od Seliny a Bruce své účinkování v Gothamu zopakují.

Komiksový vůdce mutantů málem porazil Batmana. Foto: Warner Bros. Animated


Ecco a Jeremiahova církev

Jeremiah Valeska se sice stále neukázal, opět jsme však viděli jeho asistentku Ecco, kterak verbovala nové stoupence do Jeremiahovy sekty. I když se alter ego Ecco oficiálně jmenuje Mummer, minule v mnohém připomínala komiksovou Harley a to jak notně šíleným vyjadřováním, tak i opakováním Harleyina oblíbeného slova „puddin“. Podobnosti s Harley nahrává i její makeup, bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda se v dalších dílech bude chovat stále stejně.

Ecco začíná připomínat Harley. Foto: FOX

Batman a Catwoman

Při boji s mutanty používala Selina klasickou Catwomaninu zbraň, vytahovací drápy zakomponované přímo do kostýmu, díky kterým porazila a následně řádně zřídila vůdce mutantů. Když se mu chystala zasadit rozhodující úder, zadržel ji Bruce za pomoci své vystřelovací pistole. Obě dvě vylepšení patří k základnímu vybavení Batmana a Catwoman a opět posouvají obě postavy k maskovaným identitám.

Bruce a Selina používají klasické vychytávky. Foto: FOX

Pád Zelené zóny

Na konci epizody jsme viděli dořešení střetu OswaldaJamesem, které narušil výbuch v Zelené zóně, při kterém bylo zničeno několik domů Gordonova útočiště. Kdo za tímto útokem stojí? Motivaci má určitě Jeremiah, možný je ovšem i chystaný příchod zločinného Banea. Tak kde je pravda?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /3

Kubc6a

Bylo by trapné neudělat z Ecco Harley. I ten kostým, co měla, byl velmi podobný tomu komiksovému. :)

webmaster
24.1.2019 | 20:48:46
Lex Luthor

Uvidíme jestli se Ecco setká s Poison Ivy. Pokud z Ecco udělají Harley tak by se ty dvě mohli setkat a v jednom z dílů by se mohli věnovat vztahu mezi Harley a Poison Ivy. Ty dvě tvoří v komiksech skvělé zločinecké duo.

#3 WolverineCzE
25.1.2019 | 9:32:30
WolverineCzE

#2 Lex Luthor: Spiš Jeremiah a Ecco jsou inspirace přece jen Harley je dost ukecana

26.1.2019 | 18:42:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás