Gotham Postřehy: Návrat Victora Zsasze a možný mafiánský konflikt

Postřehy: Návrat Victora Zsasze a možný mafiánský konflikt

Postřehy: Návrat Victora Zsasze a možný mafiánský konflikt

I pátá epizoda třetí série nabídla spoustu zajímavých zvratů, návratů a příchodů. Zsasze, Edwarda, Kloboučníka, Alice a mnohé další si připomeneme v pravidelných postřezích.


21 0
22.10.2016

Kloboučník hledá novou Alice

Na konci čtvrté epizody ztratil Jervis Tetch při přestřelce svou sestru Alice. Jeho obsese klasickým románem Lewise Carrolla však pokračuje a jako správný Kloboučník potřebuje tento vyšinutý maniak novou Alice. Proto jsme v závěru minulého dílu mohli vidět Jervise, jak si prohlíží dívku oblečenou v Aliciných šatech, a kterou nakonec zabije, neboť mu dostatečně nepřipomíná jeho mrtvou sestru.

Tuto Tetchovu obsesi jsme na stránkách komiksu viděli na příklad v sérii Haunted Knight, kde unesl Barbaru, dceru Jamese Gordona (budoucí Batgirl a Oracle), vzal ji na čajový dýchánek a oblékl do Aliciných šatů. Když mu Barb uprchla, unášel další děti z bohatších rodin a prováděl jim to samé, dokud jej Temný rytíř nezastavil.


Kloboučník unáší Barbaru Gordonovou. Foto: DC Comics

Schyluje se k dalšímu souboji Tučňáka s Falconem?

Když doktorka Lee Thompkins praští Edwarda Nygmu na chodbě gothamské policejní stanice, vyhrožuje jí budoucí Hádankář tím, že si jeho kamarád Cobblepot takové jednání se svými zaměstnanci líbit nenechá. Pohotová Lee mu však odpoví, že otcem jejího milého je Carmine Falcone, mocný mafián, který by svou nastávající snachu určitě Tučňákovi napospas nenechal.

Nešlo by o první střet rodiny Falconeových s Cobblepotem. Ve hře Arkham Origins totiž sledujeme velký spor mocného překupníka zbraní Oswalda Cobblepota s Albertem, mladším synem Carminea. Tento spor málem končí smrtí mladého mafiána.

Alberto jako Tučňákův vězeň. Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

Návrat sociopata

Po dlouhé době se na scénu vrací jeden z nejnebezpeč­nějších protivníků gothamské policie první série Victor Zsasz. Tentokrát se Victor objevil na Cobblepotově poradě s kriminálníky a následně byl zapojen do komplotu proti Butchi Gilzeanovi. Je zajímavé, že Zsasz v seriálu Tučňákovi (zatím) pomáhá, neboť v komiksu jej z celého svého srdce nenávidí.

Když bylo Victorovi 25 let, zemřeli mu rodiče a on se snažil zahánět smutek alkoholem, drogami a hraním hazardních her. Až jednou prohrál všechen svůj majetek v kasinu Iceberg Lounge, které shodou náhod vlastnil Oswald Cobblepot. Po této nešťastné události chtěl Zsasz spáchat sebevraždu, ale do cesty se mu přimotal bezdomovec. Když jej brutálně zabil, našel v této nové činnosti zalíbení. Od těch dob je Victor sociopatickým zabijákem, který touží vykuchat dva muže – Oswalda Cobblepota a Batmana.

Bude Zsasz i dále stát na Oswaldově straně? Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Jakou oběť si Kloboučník vybere příště? Dočkáme se střetu Falconeů a starosty Cobblepota? Jak bude pokračovat Zsaszův příběh? Na tyto otázky snad brzy najdeme odpovědi.

Diskuze /3

Angi

Dotaz komiksového ignoranta – z Viktorova příběhu je jasné, že má rád zabíjení, ale není mi jasný motiv, proč nenávidí zrovna Oswalda a Batmana? U tučňáka bych teda s přimhouřením očí mohl chápat, že v JEHO kasínu prohrál prachy ( i když já bych teda sejmul krupiera…), ale proč Batmana? Díky za odpoved. =)

#2 DarthRevan
23.10.2016 | 12:32:40
DarthRevan

#1 Angi: Cobblepota nesnáší kvůli prohranýmu jmění a Batmana kvůli jeho zásadě nezabíjet :-) A ano, je trochu na palici, že nesnáší zrovna Oswalda, taky bych sejmul krupiera :D

webmaster
23.10.2016 | 13:28:56
Klora

Mrzí mě, že se Zsasz neobjevuje ve větší míře. Vždycky se v nějakém díle mihne, což mě potěší, a pak se zase dalších x dílů neobjeví :(.

24.10.2016 | 1:02:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E05: The Blade's Path

cz60%
Odhadované dokončení dnes 15:00
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E05.HDTV.x264-LOL
  • S04E05.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E05.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás