Gotham Postřehy: Noví záporáci, město bez zákona a další smrti

Postřehy: Noví záporáci, město bez zákona a další smrti

Postřehy: Noví záporáci, město bez zákona a další smrti

Finále je za námi a Gotham se ocitl na prahu nového věku. Za nejzajímavějšími událostmi závěrečného dílu čtvrté série se ohlížíme v posledních postřezích této sezóny.

19 0
21.5.2018

Arkham Knight

Město je prázdné, většina obyvatel uprchla. Gangy si rozdělují území a největší padouši z Gothamu pomalu ale jistě shromažďují své síly. Seriál nyní čeká slibovaný částečný reboot a jeho budoucnost může trochu připomínat videohru Arkham Knight, ve které rovněž Batman bojuje ve vylidněném městě proti největším padouchům.

No Man's Land v celé své kráse. Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment


Ra's a Grundy znovu umírají

V průběhu celého seriálu spousta postav zemřela a následně se opět vrátila do hry. Z tohoto důvodu nelze brát smrt Ra'seGrundyho jako definitivní. Znovuoživený Ra's tedy vydržel jen pár dílů a nakonec zhynul opraveným nožem z Nanda Parbat. Jelikož však už minule dokázali jeho uctívači najít cestu zpět, jeho návratu nemusí nic bránit. Grundy už taky jednou zemřel, tentokráte to však bude trochu jiné. Je možné, že tvůrci plánují příchod nového zmutovaného monstra? Získá Solomon Grundy novou identitu?

Co bude dál s Lee a Hádankářem?

Leslie Thompkins nám v závěru ukázala, že stále plánuje zůstat v Úžinách a také jí stále záleží na Gordonovi. To se samozřejmě nelíbilo Nygmovi a došlo k vzájemnému pobodání. Zraněné milence teď dostal do spárů Hugo Strange. Co s nimi bude dál? Pokusí se snad profesor aktivovat zbytky Tetchova jedu v Leeiných žilách?

Tučňákova pomsta

Oswald Cobblepot se konečně pomstil. Zabitím Butche Gilzeana dokonal svou dlouho připravovanou mstu vůči Tabithě, jež zabila Gertrud. Cesta za tímto skutkem byla nesmírně dlouhá, teď už se ale nejvýznamnější gothamský antagonista konečně pomstil, čímž ukončil dějovou linku. Rýsuje se díky tomuto skutku válka mezi Sirénami a Tučňákovým gangem?

Man-Bat

Když Gordon zažehl signál a vyprávěl Brucovi o zločincích v temnotách, mohli jsme v jednom záběru spatřit debutujícího Man-Bata. Legendární padouch, který se poprvé objevil ve 400. čísle Detective Comics, a jehož jméno zní Kirk Langstrom, by se v další řadě mohl dočkat načrtnutí svého původu i nástupu do boje proti Batmanovi.

Dočkáme se tohoto střetu i v seriálu? Foto: DC Comics

Mother a Orphan

Stejný osud jako Man-Bata nejspíše čeká i duo Matky a Sirotka, tedy Mother a Orphan. V komiksech je Mother neurčitá vražedkyně, pro kterou pracuje mladší bojovník či bojovnice s přezdívkou Orphan. Nosili ji David Cain i jedna z Batgirl Cassandra Cain. Kdo to bude v Gothamu?

Scarecrowův klasický kostým

Velký vliv po pádu zákona získal i Scarecrow, který za pomoci séra strachu začíná získávat území. Konečně i v Gothamu navlékl svůj klasický oblek, který na sobě měl při svém prvním komiksovém výskytu v roce 1940. Vydrží v něm do další série?

Vydrží Crane ve svém novém kostýmu? Foto: FOX

Temný rytíř povstal

Ani poslední díl se nevyhnul několika podobnostem s Nolanovou trilogií. Jeremiah například v cele seděl podobně jako Ledgerův Joker a co je nejdůležitější, stejně jako ve třetím díle Nolanova Opus magnum jsme se dočkali odbouchnutí mostů z Gothamu. Dorazí i do seriálu superpadouch Bane?

Dorazí do Gothamu Bane? Foto: TT Games

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHY

Diskuze /17

Stardos

Podle mě bude Orphan Martin

#2 Stardos
21.5.2018 | 8:05:42
21.5.2018 | 8:06:24
KevSpa

#2 Stardos: Ne, to první bylo správně. :D

#4 Stardos
webmaster
21.5.2018 | 8:32:46
Stardos

#3 KevSpa: Vidím, že zase moje opravy dělají největší chyby :D

21.5.2018 | 8:50:38
monikash

Mně nebo mi, není to jedno? Horší je, kam nám ten seriál směřuje. Temný rytíř pro náctileté. „Netopejr“ má být dospělý a ne malý děcko, které ani nemá potřebnou sílu. Ale hlavně že je se svými „párátky“ mlátí hlava nehlava.

#6 KevSpa #7 DarthRevan #8 targaryen
překladatel
21.5.2018 | 19:43:55
KevSpa

#5 monikash: Mně nebo mě opravdu není jedno.
K ostatnímu snad ani nemá cenu se vyjadřovat, jen se pořádně zasmát. Asi jsi úplně nepochopila, že seriál není o dospělém Batmanovi.

webmaster
21.5.2018 | 21:07:49
DarthRevan

#5 monikash: Nechápu, že zrovna někdo, kdo se honosí titulem překladatel, nedbá na dodržování pravidel českého jazyka…

webmaster
21.5.2018 | 21:25:01
targaryen

#5 monikash: Není to jedno. A je jen dobře, že je seriál „jiný“.

22.5.2018 | 7:21:33
Michelle84

že to vôbec stále niekto rieši, už ste si mohli všimnúť dávno že seriál sa uberá iným smerom. Gordon nemá za manželku Barbaru, Tučniak nie je krpatý tučko..... ked sa to niekomu nepáči nech to nepozerá a bodka. Za mňa, je to super seriál a už sa nemôžem dočkať pokračovania a snád dajú viac sérií lebo ma veľmi baví :)

22.5.2018 | 14:35:14
monikash

For All: Já stále doufala, že od další série poskočí v časové linii. Jak se zdá tak nikoliv a z celého seriálu se stává Batman kids, což je škoda, ale asi vyhrála věková skupina 20 a míň.

Pro DR: už jsem vzdala jakékoliv upozorňování na hrubky v diskuzích. Zlomila jsem nad vámi hůl. Od toho máte lépe poslouchat učitele českého jazyka, mylé děti. :-)

#11 CoRnDuCK #13 witcherrr
překladatel
22.5.2018 | 16:21:21
CoRnDuCK

#10 monikash: Tak teď vážně nevím jestli si ‚Mylé‘ napsala ze srandy a doufám, že mám pravdu :)

#12 KevSpa
22.5.2018 | 18:22:54
KevSpa

#11 CoRnDuCK: To bylo sice (doufejme) ze srandy, ale celkově mám pocit, že jde o nějaký rozštěp osobnosti. Nejdřív napíše, že pravopis je fuk, pak že vzdala upozorňování na chyby. Opravdu netuším, co se téhle osobě honí hlavou. Absolutně v žádné diskuzi zde na Edně jsem ještě nenarazila na nějaký její příčetný příspěvek.

webmaster
22.5.2018 | 20:50:33
witcherrr

#10 monikash: Kvůli dvou mladším hercům hned míří seriál pro 20 a méně? Nebo spíš neschopnost přijmou že Gotham jde jinou cestou, což je dle mého jenom dobře.

A oslovení „děti“.. učitelka nebo mladá holka, co se chce cítit důležitě?

Ještě jsem zapomněl zmínit onu mystickou formulaci věty „už jsem vzdala jakékoliv upozorňování na hrubky v diskuzích.“.. tak učitelka ne.

22.5.2018 | 21:55:09
Radious

Tak novinky ohledně Gotham: 5 řada potvrzena, ale bude nejkratší a zároveň řadou poslední. :-(

Tak snad to pořádně roztočí a na konci uvidíme Batmana!

#15 KevSpa
23.5.2018 | 17:13:00
KevSpa

#14 Radious: To není novinka. Už tady o tom články dávno máme.

webmaster
23.5.2018 | 20:59:59
Michelle84

a čo vy viete, možno posledná časť bude posun do budúcnosti a až vtedy si dá Bruce svoj typický kostým

24.5.2018 | 21:29:02
eXvio

Vážně si myslíte že zruší Gotham ? Od Marvelu se ruší či přesouvají seriály protože nemají takový úspěch , DC Comics je nejpopulárnější za poslední dobu a aby jste se nedivili David Mazouz klade důraz aby z Gothamu pokračoval a není sám , aby jste se nelekly že z Gothamu bude Batman – Rok jedna a Crossovery s Arrow , The Flash a pod :D A co se tyče role Bruce Wayne v takovém věku začínal Batman herec nabere svalovou hmotu před natáčením a bude vše zas jiné

10.11.2018 | 22:03:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás