Gotham
92/100 - 350×

Gotham

Seriál Gotham je založen na čtyřdílné komiksové minisérii v hlavní roli s komisařem Jamesem Gordonem. Příběh vypráví osudy Jamese Gordona, Bruce Waynea a všech ostatních důležitých postav z Batmanova světa a odhaluje, proč se Gotham stal městem, kde musí zasahovat samozvaný strážce.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 43 minut
žánr
Detektivní, Komiksový, Krimi
hrají
Ben McKenzie (James Gordon), David Mazouz (Bruce Wayne), Donal Logue (Harvey Bullock), Robin Lord Taylor (Oswald Cobblepot), Sean Pertwee (Alfred Pennyworth), Camren Bicondova (Selina Kyle), Cory Michael Smith (Edward Nygma), Morena Baccarin (Leslie Thompkins), Erin Richards (Barbara Kean), Drew Powell (Butch Gilzean), Chris Chalk (Lucius Fox), Jessica Lucas (Tabitha Galavan), Clare Foley (Ivy Pepper), Jada Pinkett Smith (Fish Mooney), Michael Chiklis (Nathaniel Barnes)

Postřehy: Nyssyin úprk, Brucův odchod a Gordon komisařem

Postřehy: Nyssyin úprk, Brucův odchod a Gordon komisařem

V předposlední epizodě jsme se konečně dočkali Gordonova povýšení na komisaře a Nyssa al Ghul předvedla další část svého plánu. Na tyto a další události vedoucí k poslednímu dílu se zaměříme v následujících postřezích.

14 0
25.4.2019

Nyssa al Ghul a její útěk

Zlotřilá Nyssa al Ghul rozehrála v jedenáctém díle poslední fázi svého plánu, jehož cílem nebylo nic menšího než definitivní likvidace Gothamu, prohnilého města, jež si zaslouží zničení, stejně jako jiné metropole v minulosti. Ani ovládnutí armády, ani mocný Bane však nedokázali hrdé občany zničit. Nyssa tak nakonec po své porážce musela uprchnout v ukradené ponorce, kterou si původně stavěli Oswald a Edward. Nyssa v komiksech získá podobně velké jmění díky vykradení majetku svého otce a zdroje poté využívá k terorizování Gothamu, kde však touží po zničení Ligy zabijáků, nikoli města. Je tedy téměř jisté, že ji už ve finále neuvidíme. Nebo ano?

Bruce Wayne na cestách

Po porážce Banea a Nyssy Bruce, jenž si zcela po právu vyčítal fakt, že bylo město napadeno, odjel z Gothamu. Tento Brucův čin patří mezi tradiční reálie batmanovských komiksů a cesty po světě v podání milionářského playboye jsme viděli i ve filmu Batman Begins. Na rozdíl od tohoto snímku však v Gothamu mladý Wayne vyráží do světa už po absolvování výcviku od Ra's al Ghula, bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda se v cizině ještě nějak zdokonalí, aby mohl definitivně převzít identitu Temného rytíře.

Jak bude vypadat Brucův návrat? Foto: FOX

Komisař Gordon

V závěru epizody je James Gordon konečně povýšen do své ikonické funkce policejního komisaře města Gotham. Tu v seriálu v minulosti vykonával zkorumpovaný padouch Gillian Loeb, podobně jako v komiksové sérii Batman: Year One. I v seriálu se po Loebově konci nedařilo najít žádného vhodného nástupce do role nejvyššího policejního představitele a až po několika letech vybrali Gordona. Ve funkci komisaře působí Gordon v nejrůznějších komiksových příbězích a co se týče pokračování Year One, tak coby první čin v této funkci instaluje na střechu policejní stanice Bat signál, aby mohl vždy přivolat maskovaného ochránce.

Gordon konečně získal hodnost komisaře. Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama