Gotham Postřehy: Nyssyin úprk, Brucův odchod a Gordon komisařem

Postřehy: Nyssyin úprk, Brucův odchod a Gordon komisařem

Postřehy: Nyssyin úprk, Brucův odchod a Gordon komisařem

V předposlední epizodě jsme se konečně dočkali Gordonova povýšení na komisaře a Nyssa al Ghul předvedla další část svého plánu. Na tyto a další události vedoucí k poslednímu dílu se zaměříme v následujících postřezích.

14 0
25.4.2019

Nyssa al Ghul a její útěk

Zlotřilá Nyssa al Ghul rozehrála v jedenáctém díle poslední fázi svého plánu, jehož cílem nebylo nic menšího než definitivní likvidace Gothamu, prohnilého města, jež si zaslouží zničení, stejně jako jiné metropole v minulosti. Ani ovládnutí armády, ani mocný Bane však nedokázali hrdé občany zničit. Nyssa tak nakonec po své porážce musela uprchnout v ukradené ponorce, kterou si původně stavěli Oswald a Edward. Nyssa v komiksech získá podobně velké jmění díky vykradení majetku svého otce a zdroje poté využívá k terorizování Gothamu, kde však touží po zničení Ligy zabijáků, nikoli města. Je tedy téměř jisté, že ji už ve finále neuvidíme. Nebo ano?

Bruce Wayne na cestách

Po porážce Banea a Nyssy Bruce, jenž si zcela po právu vyčítal fakt, že bylo město napadeno, odjel z Gothamu. Tento Brucův čin patří mezi tradiční reálie batmanovských komiksů a cesty po světě v podání milionářského playboye jsme viděli i ve filmu Batman Begins. Na rozdíl od tohoto snímku však v Gothamu mladý Wayne vyráží do světa už po absolvování výcviku od Ra's al Ghula, bude tedy velmi zajímavé sledovat, zda se v cizině ještě nějak zdokonalí, aby mohl definitivně převzít identitu Temného rytíře.


Jak bude vypadat Brucův návrat? Foto: FOX

Komisař Gordon

V závěru epizody je James Gordon konečně povýšen do své ikonické funkce policejního komisaře města Gotham. Tu v seriálu v minulosti vykonával zkorumpovaný padouch Gillian Loeb, podobně jako v komiksové sérii Batman: Year One. I v seriálu se po Loebově konci nedařilo najít žádného vhodného nástupce do role nejvyššího policejního představitele a až po několika letech vybrali Gordona. Ve funkci komisaře působí Gordon v nejrůznějších komiksových příbězích a co se týče pokračování Year One, tak coby první čin v této funkci instaluje na střechu policejní stanice Bat signál, aby mohl vždy přivolat maskovaného ochránce.

Gordon konečně získal hodnost komisaře. Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás