Gotham Postřehy: Plán Sovího tribunálu, Brucův trénink a armáda monster

Postřehy: Plán Sovího tribunálu, Brucův trénink a armáda monster

Postřehy: Plán Sovího tribunálu, Brucův trénink a armáda monster

V šestnácté epizodě, kterou režíroval Ben McKenzie, jsme se konečně dočkali začátku Brucova tréninku, Soví tribunál opět vystrčil růžky a Tučňák se (překvapivě) vrátil. V pravidelných postřezích se těmto třem kauzám věnujeme podrobněji.


20 0
7.5.2017

Brucův trénink začíná

Na začátku epizody se Bruce probral v cele nacházející se v jakémsi labyrintu. Brzy jej navštívil tajemný muž, který dokázal prostřednictvím akupunkturních jehel simulovat dramatické situace, díky čemuž mladý Wayne opět viděl vraždu svých rodičů. Co tím neznámý muž sleduje?

Právě tímto aktem ve většině příbězích začíná Batmanův trénink. Mladík si musí projít stavem extrémní bolesti a snažit se jej překonat. Dalšími částmi výcviku jsou následně souboje a tréninky s mizením ve stínu. Ra's začne postupně Waynea nutit k převzetí předsednictví Ligy zabijáků, což vyústí v rozkol mezi oběma muži, načež Bruce Ligu opustí. Dočkáme se podobných scén i v Gothamu?


Dočkáme se v seriálu souboje Bruce Waynea s Ra's al Ghulem? Foto: Warner Bros.

Soví tribunál

Po dlouhém plánování začal Tribunál s konečným řešením gothamské otázky. Do doku 9C si nechal dovézt utajenou zbraň a na stráž postavil nového Talona. O podstatě zbraně ví jen tajemná Kathryn a dokonce ani dlouholetí členové jako Frank Gordon netuší, jaká zkáza se na Gotham valí.

V komiksové předloze se Tribunál pokusil město ovládnout za pomoci nově probuzených Talonů a zabijáckých Pařátů, kteří úspěšně terorizovali celý Gotham. K tomuto aktu nejspíše v seriálu nedojde, tvůrci se asi rozhodli Tribunál pojmout trochu jako Ligu stínů v Nolanově trilogii, kde se tato organizace pokusila zničit Gotham za pomoci bomby. Přivezou si tedy Sovy z doku 9C také bombu?

Jak do plánů Tribunálu zapadne nováček James Gordon? Foto: FOX

Tučňákova armáda monster

Ivy na konci epizody poradila Oswaldovi, jak se pomstít Hádankářovi. Má si shromáždit armádu těch nejzuřivějších monster z Indian Hill.

Tučňák se s ostatními superpadouchy samozřejmě spojil již nesčetněkrát. Nejčastějšího spojence nachází v Jokerovi, se kterým se kromě komiksů spolčil i v prastarém filmu Batman z roku 1966 i jeho sequelu Batman: Return of the Caped Crusaders. V Gothamu by spojenectví s Jeromem taktéž mohlo připadat v úvahu, musel by jej ovšem osvobodit z přísně hlídané cely v Arkhamu, kam byl uvržen po svém posledním teroru.

Ve filmu Return of the Caped Crusaders spojil Tučňák síly i s dalšími padouchy. Foto: Warner Bros.

Jako možná předloha Tučňákově sestavování týmu může posloužit i epizoda animovaného seriálu Batman vítězí s názvem „Team Penguin“. Zde Oswald shromáždil Firefly, Killer Croca či Killer Motha. S tímto týmem pak temnému rytíři řádně zatápěl. Ať už si Tučňák do svého týmu přibere kohokoliv, Hádankáře čekají perné chvíle.

Jak chce Soví tribunál očistit Gotham? Povede se Cobblepotovi pomstít? A jak dlouho bude trvat vláda Barbary Kean?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /3

PecaCZE

Ta zbraň by mohla být stejná jako ve filmu Batman začíná… Scarecrow tam byl někdy v 1. sérii myslim na krátkou dobu, už si moc nepamatuju jak to skončilo.

8.5.2017 | 0:23:38
Lex Luthor

Jo těším se na team pengwin z ukázek na další epizodu vyplívá, že členové budou minimálně Firefly a Mr. Freez.

8.5.2017 | 8:34:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E05: The Blade's Path

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E05.HDTV.x264-LOL
  • S04E05.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E05.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás