Gotham Postřehy: Postřelení Seliny, Jeremiah a dohoda s Ligou

Postřehy: Postřelení Seliny, Jeremiah a dohoda s Ligou

Postřehy: Postřelení Seliny, Jeremiah a dohoda s Ligou

V předposlední epizodě čtvrté série jsme se dočkali krásného odkazu na Killing Joke, znovu jsme nezaslechli jméno Joker a nečekaně se objevil i jeden z významných padouchů. Přečtěte si naše postřehy, ať jste v obraze.

15 0
16.5.2018

Postřelil Jeremiah tu pravou?

Na konci dílu střelil Jeremiah Selinu do páteře a odešel. Tento akt byl nádherným odkazem na kultovní komiks Killing Joke, kde Joker oděn podobně jako Jeremiah vpálil kulku do Barbary Gordon, ze které se po ochrnutí na dolní končetiny stala Oracle. Jaký je ale záměr tvůrců Gothamu se Selinou? Ochrne stejně jako Barbara a stane se Batmanovi oporou? Nebo se naopak vrátí podobně jako Catwoman v podání Michelle Pfeiffer v Batman Returns a ukáže, že pravá kočka má devět životů?

Postřelení Barbary ve flashbacku Arkham Knight. Foto: WB Interactive Entertainment


Proč jsme ještě neslyšeli jméno Joker?

Všimli jste si, že Jerome a Jeremiah nikdy nebyli titulováni přezdívkou Joker? Proč tomu tak je? Vysvětlení je překvapivě jednoduché. Jelikož se s Letovým Jokerem počítá do dalších dílů Suicide Squad a WB navíc chystá i erkovou sólovku s princem zločinu, nechce Jokera míchat do televizních seriálů. Stejnou situaci řešilo WB i s CW, kterému nejdříve nechtělo půjčit Supermana.

Ra's má plán

Po svém zmrtvýchvstání Ra's al Ghul prohlásil, že rozpoutá v Gothamu oheň, kterým chce vyvolat Temného rytíře. Nyní nabídl Jeremiahovi spolupráci a spolu s ním chce přetvořit celé město podobně, jako to Liga už dříve učinila jinde ve světě. Pokud se tito dva spojí, bude z toho nesmírně zajímavá situace, neboť by Jeremiah mohl znát pravou Batmanovu identitu.

Ani jeden Ra's zatím s Jokerem nespolupracoval. Foto: DC Comics

Novinky ohledně Huga

Oswald nám odhalil, že zná polohu Huga Strange, který ze seriálu zmizel už před nějakou dobou. Proč však do minulé epizody tuto informaci tajil před Grundym? Chtěl snad služeb chytrého profesora využít sám a použít jej k získání vlády nad Gothamem? Ať tak či onak, Gotham je nyní ve zločinecké sféře roztříštěn a Strange se svými projekty může rozhodnout, kdo podsvětí ovládne. Ke komu se přidá?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /4

Arrow123

Keď mohla Sofia prežiť guľku medzi oči tak Selina bude v poriadku a vo finále bude skákať po strechách :D

16.5.2018 | 22:11:06
Lex Luthor

Super postřehy těším se na finále

16.5.2018 | 22:48:44
totti

Tak tam bol ešte jeden odkaz na Killing Joke. Keď Bruce hľadal Alfreda, tak mu Jeremiah ukazoval zábery z mučenia Alfreda s cieľom, aby dostal na svoju stranu a so slovami „Stačí len jeden zlý deň“. To isté spravil Joker Gordonovi, keď ho uniesol a ukazoval mu fotky Barbary.

16.5.2018 | 22:55:04
Jaroslaw

Báječné postřehy. Mimochodem Ras s Jokerem spolupracoval v Batman under the red hood (https://www.csfd.cz/…ood/prehled/)

17.5.2018 | 7:35:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás