Gotham Postřehy: Rok nula, války gangů a návrat Ecco

Postřehy: Rok nula, války gangů a návrat Ecco

Postřehy: Rok nula, války gangů a návrat Ecco

Úvodní díl páté série Gothamu ukázal odříznuté město, ve kterém poslední zbytky policejních sil přihlížejí válce gangů. Podívejme se v nových postřezích na zásadní momenty celé epizody.

15 0
9.1.2019

Odříznuté město

Koncept Gothamu, který je odříznut od okolního světa, představil slavný spisovatel Scott Snyder ve svém eposu Rok nula, kdy Hádankář ponořil Gotham do tmy a Batman s ním musel svést dlouhý boj. Zničené mosty a vládu teroru jsme viděli i ve filmu The Dark Knight Rises, kde převzal nad městem vládu Bane. Ani jedno odříznutí Gothamu však netrvalo tak dlouho jako v seriálu.

Bane se ukáže i v seriálovém Gothamu. Foto: Warner Bros.


Ecco je zpět

I když se Jeremiah Valeska v epizodě neukázal, viděli jsme zde jeho asistentku Ecco, ze které se stala vražedkyně nosící masku. Mnoho teorií ji už povýšilo na Jeremiahovu Harley Quinn, její vlastní úloha však zůstává nejasná. Nyní však svou přítomností poctila policejní stanici, kde načrtla typický jokerovský úsměv na Gordonovu mapu a rovněž vyslechla kapitánův rozhovor, díky čemuž můžeme Valeskův návrat patrně očekávat velmi brzy.

Kdo sestřelil vrtulník?

V návaznosti na Ecco musíme zmínit záchrannou misi Bruce Waynea, jejímž cílem bylo dodání zásob zuboženému Gothamu za pomoci vrtulníku, který však neznámý pachatel sestřelil nad územím gangu Lo Boyz. Mohla to být Ecco, či snad samotný Jeremiah? Odpověď na tuto otázku se patrně dozvíme v příštích dílech.

Gangy a jejich území

Už v úvodu epizody jsme zjistili, že Gotham si mezi sebou rozdělily gangy nejmocnějších padouchů Gothamu a na severu tak probíhá souboj Mr. FreezeFirefly, zatímco západní oblasti ovládl zlotřilý Scarecrow. Svá území si drži i Tučňák a Barbara, zatím nejasný je však výskyt Huga Strange a Leslie Thompkins. Ze které čtvrti pak povstane mocný Bane, se nejspíše dozvíme hned v následující epizodě. Podobné členění města na gangy jsme viděli i ve hře Arkham Knight, ve které však padouši spolupracovali pod Scarecrowovým vedením. Tato možnost však rovněž není v seriálovém světě vyloučena.

Scarecrow ovládl část města. Foto: FOX

Selina Kyle

Na závěr zmiňme Selinu Kyle, kterou Jeremiah v závěru minulé série postřelil. Selina dopadla podobně jako komiksová Barbara Gordon alias Oracle a ochrnula. Nyní jí doktoři operací zachránili život, zlomená kočičí hrdinka však rezignovala a hodlala si vzít život, v čemž jí Bruce zabránil. Podle nemocniční sestry může Selinu zachránit jen čarodějnice. O koho se v tomto případě jedná, zatím můžeme jen spekulovat, ale jako jedna z možností se nabízí Lee, která prošla jakousi obměnou z rukou Huga Strange. Zda to však bude ona, se dozvíme až v příštích epizodách.

Dopadne Selina nakonec stejně jako Barbara? Foto: DC Comics

Jak to dopadne se Selinou a kdy se konečně znovu ukáže klaun Valeska, se dozvíme v dalších epizodách. Těšíte se?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /12

CoRnDuCK

Už bylo někde potvrzené, že Ecco hraje postavu jménem Mummer. Kostýmem sice připomíná Harley Quinn, ale hraje vzato úplně odlišnou postavu.

#2 DarthRevan
9.1.2019 | 23:03:07
DarthRevan

#1 CoRnDuCK: Mummer je unofficial jméno, ne? On to někdo ofiko potvrdil? :)

#4 Anonymous
webmaster
9.1.2019 | 23:24:33
Ratemus

já jen doufám, že se konečně nebude oživovat a do ted zbytečné postavy které zemřou snad už nevstanou jelikož prostě nejsou v Batmanovských příbězích

9.1.2019 | 23:42:20
Anonymous

#2 DarthRevan: Tu je to potvrdené: Even though her alter ego remains unnamed during her appearance in A Dark Knight: That Old Corpse, her alias „Mummer“ was revealed in the episode's end credits.

#5 DarthRevan
9.1.2019 | 23:57:53
DarthRevan

#4 Anonymous: Supr, dík za doplnění, příště už o ní tak budeme psát ;).

webmaster
10.1.2019 | 1:09:39
Anonymous

V pohode

10.1.2019 | 6:57:29
Baltik

Prosím pěkně, na konci minulé sezóny jsme viděli Mother a Orphan, jak tam sekají sekerou. Ale google říká kladná karma a bat family. Tady to asi bude jinak, že ?

#8 Blackhand47XD
10.1.2019 | 7:21:34
Blackhand47XD

#7 Baltik: Orphanů bylo v komiksech několik. Dobrá Orphan je ženská postava, kterou Batman dostal na svojí stranu. :)

webmaster
10.1.2019 | 9:32:12
George Wayne

Podle mého Bane pronikne ke Gordonovi prostřednictvím toho chlapce, kterého jsme mohli vidět ke konci epizody. Jinak super postřehy!

10.1.2019 | 13:22:53
ARROWCZ

typuji že čarodějnicí bude Ivy.

#11 Boudiccaw
10.1.2019 | 17:58:31
Boudiccaw

#10 ARROWCZ: jj, to dává smysl :)

10.1.2019 | 21:25:29
Lex Luthor

Čarodějnice by taky mohl být Hugo Strange sestra neřekla jestli je to žena nebo muž. Bruce se může zaměřit na hledání Strange, který může Barbaru znovu spravit. Děkuji za postřehy.

10.1.2019 | 23:14:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás