Gotham Postřehy: Tučňák kandiduje na starostu a návrat mafiánské rodinky

Postřehy: Tučňák kandiduje na starostu a návrat mafiánské rodinky

Postřehy: Tučňák kandiduje na starostu a návrat mafiánské rodinky

I ve třetím díle třetí série jsme viděli pár odkazů na komiksy či starší filmy. O příchodu Kloboučníka, Tučňákově kandidatuře na starostu a jedné velké italo-americká rodince se více dočtete v našich postřezích.


23 0
9.10.2016

Tučňák opět kandiduje na starostu

Oswald Cobblepot vyhlásil ve třetí epizodě svou kandidaturu na starostu Gothamu, neboť jeho popularita dosáhla vrcholu. Povedlo se mu vykonat čin, který zvýšil jeho preference, protože díky němu odtáhla Fish Mooney z města. Není to poprvé, co postava Tučňáka kandiduje na starostu, stejný scénář jsme už viděli v Burtonově filmu Batman se vrací (1992), kde díky iniciativě Maxe Shrecka (Christopher Walken) kandidoval na tuto pozici Cobblepot v podání Dannyho DeVita.

Tučňák už na starostu jednou kandidoval. Foto: Warner Bros. Pictures


Mafiánská rodinka v Gothamu

Do Gothamu se v minulé epizodě vrátila Lee Thompkins a znovu získala práci u policie. Spolu s ní však do temného města dorazil také její nový snoubenec – Mario Falcone, syn bývalého mafiánského bosse Carminea Falconeho. Rodinka Falconeů je až na jednu výjimku podobná nejslavnější mafiánské famílii všech dob, Corleonům. Starý Don má dva syny a dceru, přičemž každé z dětí věrně zobrazuje jednoho ze synů Vita Corleonea. Nejstarší Mario je držen mimo mafiánské praktiky stejně jako Michael Corleone, ale nakonec jej jeho jméno dostihne. Mladší Alberto připomíná svou přímočarostí Sonnyho. A dcera Sophia je přesně jako Fredo Corleone. Lee je teď tedy vtažena do této rodiny a stává se jakousi kopií Kay Adamsové.

Mario jako nový Don rodiny Falconeů. Foto: DC Comics

Na scénu přichází Kloboučník

Do Gothamu přijel také Jervis Tetch, hypnotizér, který údajně hledá svou sestru Alice. Komiksový Kloboučník je zcela zamilován do románu Lewise Carrolla Alenka v říši divů (Alice in Wonderland) a dokáže přesvědčit každého, aby dělal to, co chce.

Foto: DC Comics

V komiksu se Kloboučník poprvé objevil roku 1948. Tenkrát to byl malý obtloustlý hajzlík, který chtěl ukrást trofej z jachtařského klubu. Až v roce 1981 se v 510. čísle Detective Comics Jervis Tetch ukázal jako zkušený hypnotizér, který dokáže za pomoci hodinek ovládat čas. Od těch dob je Kloboučník jedním z nejstabilnějších Batmanových nepřátel a problémy dělá i gothamské policii, neboť se mu například povedlo zmanipulovat detektivy Allena a Montoyu.

Kloboučník ve hře Arkham Origins. Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Kdy se Mario konečně stane mafiánem? Vyhraje Tučňák volby? Najde Kloboučník Alice? To se dozvíme v dalších dílech.

Diskuze /3

Lucifrid

No vida. A já myslela, že si tam Klouboučníka prostě úplně vymysleli :)

webmaster
10.10.2016 | 21:04:35
Klillker

Objeví se vůbec ještě Allen a Montoya?? doufám že jo, trochu škoda.

#3 DarthRevan
11.10.2016 | 10:35:36
DarthRevan

#2 Klillker: Kdo ví, každopádně v tom seriálu byli oba hrozní :D

webmaster
11.10.2016 | 15:11:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás