Gotham Postřehy: Záhadný prsten, nakažený Barnes a zraněný Mario

Postřehy: Záhadný prsten, nakažený Barnes a zraněný Mario

Postřehy: Záhadný prsten, nakažený Barnes a zraněný Mario

Epizoda Red Queen přinesla spoustu otázek. O tajemném artefaktu, nových vztazích a dalších zvratech v ději se dočtete v postřezích, které vám jako obvykle vysvětlí zásadní události aktuálního dílu.

18 0
6.11.2016

Kloboučník tentokrát ve stylu Scarecrowa

Zatímco minule připomínal Jervis Tetch svými činy Hádankáře a Jokera, v minulé epizodě se pro změnu choval jako další Batmanův nepřítel – Scarecrow. Stejně jako Jonathan Crane používal omamné látky, jimiž otupoval mysl svých nepřátel, hlavně pak Jima Gordona. Oběti těchto látek obvykle prožívají halucinace, v nichž se odráží největší noční můry jejich životů.

Jervis tentokrát svým chováním připomínal Scarecrowa. Foto: Warner Bros Interactive Entertainment


Jeden prsten vládne všem

V Jimově halucinaci jsme si mohli povšimnout projížďky lovce odměn s jeho otcem. Peter Gordon, o kterém jsme slyšeli už v první sérii, a který býval okresním návladním, má na ruce tajemný prsten. Když se později Gordon junior z halucinace probere a vrátí se do svého apartmánu, vytáhne stejný předmět z truhličky, dlouze se na něj zadívá a položí zpět. Na konci epizody poté vidíme Kathryn ze Sovího tribunálu, jak mluví s jakýmsi člověkem (nejspíše se svým nadřízeným), který má na ruce stejný prsten. Může se tedy jednat o Gordona seniora, který za svého života nepohrdl úplatky? Pokud je to skutečně tak, narážíme zde na jeden zásadní protiargument. Pokud má James otcův prsten u sebe doma, logicky jej nemůže mít v držení jiná osoba. Nejspíš se tedy jedná o mocnou osobu, která má prsty v úmrtí Gordona staršího. Kde však přišel k onomu prstenu? To je otázka, kterou si zodpovíme asi až na konci série.

Je muž s prstenem Sebastian Clark, jeden z členů Sovího tribunálu? Foto: DC Comics

Drsný Barnes

Když na kapitána Barnese padla na konci čtvrté epizody kapka krve Alice Tetchové, prodělal určitou proměnu. Předně se vyléčil ze zranění a nemusel již používat k pohybu berle. Hlavní změnou je však jeho chování ve vyhrocených situacích. Při výslechu jednoho z Tetchových kompliců totiž použil hrubého násilí, což dříve zásadně odmítal. Nabízí se tedy otázka, zda se z Barnese nakonec nestane slavný záporák Bane, kterého nám tvůrci ve třetí sérii slibovali. Bane je ale silný díky látce zvané Titan, a ne kvůli krvi. Druhou možností je, že se z Barnese stane Kloboučníkův poskok Dumpson Tweed, což je Tweedledee v novém kánonu New 52. Jelikož jsme se však dočkali Tweedleduma a Tweedledeeho už v minulých epizodách, nezní tato domněnka příliš pravděpodobně. Z kapitána policie tedy může být taktéž někdo úplně nový. Zatím můžeme jen hádat, kdo se z něj nakonec stane, bližších indicií se však dočkáme zřejmě již v příští epizodě.

Barnes v poslední době přitvrdil. Foto: FOX

Mariovo zranění

Na konci epizody jsme si mohli všimnout náplasti na krku Dr. Maria Calviho Falconeho. O co se tak mohlo jednat? Utrpěl snad zranění při záchraně Jima Gordona? Nebo k onomu šrámu přišel jinou cestou?

Infikoval se snad Mario také nějakým Kloboučníkovým prostředkem? Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Kdo je tajemný muž s prstenem? Co bude s Barnesem? A uvidíme Kloboučníka znovu na svobodě?

Diskuze /6

Spiker

díky za postřehy, ne v každém dílu je co rozebírat, ale tentokrát jste to vzali ze široka, takže (y)

#2 DarthRevan
6.11.2016 | 13:05:47
DarthRevan

#1 Spiker: Díky za pochvalu :-).

webmaster
6.11.2016 | 13:13:27
Jaroslaw

Mě zaujalo, že Jima na tripu provázela Barbara. Zajímalo by mě, jestli to mělo nějaký význam, jestli třeba přeci jen existuje nějaká šance, že se z toho dostane (v předchozích dílech byl i náznak, že je vlastně celkem nešťastná a všechno jen hraje), nebo nás jen scénáristi provokokujou.

#4 Debustrol
6.11.2016 | 13:18:03
Debustrol

#3 Jaroslaw: Možná to má nějakou spojitost s nočníma můrama jak je uvedeno u části s kloboučníkem, Barbara je přece jenom dost vhodná kandidátka na Jimovo noční můru.

7.11.2016 | 7:35:33
George Wayne

Že by narážka na Pána Prstenů? Nebo dokonce na Greem Lanterny?

#6 DarthRevan
8.11.2016 | 18:16:46
DarthRevan

#5 George Wayne: Jestli jde o můj nadpis, tak ano, to je narážka na Pána Prstenů :D

webmaster
9.11.2016 | 11:29:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás