Gotham
92/100 - 350×

Gotham

Seriál Gotham je založen na čtyřdílné komiksové minisérii v hlavní roli s komisařem Jamesem Gordonem. Příběh vypráví osudy Jamese Gordona, Bruce Waynea a všech ostatních důležitých postav z Batmanova světa a odhaluje, proč se Gotham stal městem, kde musí zasahovat samozvaný strážce.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 43 minut
žánr
Detektivní, Komiksový, Krimi
hrají
Ben McKenzie (James Gordon), David Mazouz (Bruce Wayne), Donal Logue (Harvey Bullock), Robin Lord Taylor (Oswald Cobblepot), Sean Pertwee (Alfred Pennyworth), Camren Bicondova (Selina Kyle), Cory Michael Smith (Edward Nygma), Morena Baccarin (Leslie Thompkins), Erin Richards (Barbara Kean), Drew Powell (Butch Gilzean), Chris Chalk (Lucius Fox), Jessica Lucas (Tabitha Galavan), Clare Foley (Ivy Pepper), Jada Pinkett Smith (Fish Mooney), Michael Chiklis (Nathaniel Barnes)

Postřehy: Zrození Banea a Barbařino dítě

Postřehy: Zrození Banea a Barbařino dítě

V šestém díle jsme se konečně dočkali příchodu Banea, a Barbara oznámila Gordonovi radostnou zprávu. Podívejte se do našich postřehů na shrnutí nejvýznamnějších událostí.

18 0
20.2.2019

Baneův origin připomíná The Dark Knight Rises

Eduardo Dorrance se po souboji s Gordonem konečně dočkal masky, již mu nasadila ministryně Walkerová, a která jej udrží při životě. Díky této masce se z něj stává Bane, legendární komiksový záporák a jediná postava v rámci DC, jež si dokázala poradit s Batmanem. Už samotné nasazení masky připomnělo scénu z filmu The Dark Knight Rises, ve které Talia v podání Marion Cotillard upravuje dýchací hadičky nezdolnému svalovci s rysy Toma Hardyho. Při souboji s Gordonem se navíc Eduardo zmínil o vězení Peña Duro ve státě Santa Prisca, do kterého se dostal po zajetí za nepřátelskou linií. Podobně jako v Nolanově životním díle se i ve světě Gothamu Eduardo v tomto pekle na zemi sešel se svou spasitelkou, přičemž zde jej Walkerová z vězení dostala a dala mu nový smysl života. Jakožto její nový válečník pak Eduardo dorazil do Gothamu splnit to, co po něm žádala. Co asi ukáže nyní, kdy už na sobě konečně má ikonickou masku a vyráží do boje proti všem lidem, kteří hodlají udržet ve městě pořádek?

Origin gothamského Banea připomíná nedávný Nolanův film. Foto: Warner Bros.

Gordonovo dítě na obzoru

Když Barbara na konci Gordonovi oznámila, že je těhotná, šokovala touto informací všechny přítomné, včetně Lee. Tvůrci si tak dlouho pohrávali s Gordonovými vztahy, až už to pomalu vypadalo, že se Barbařina dítěte nikdy nedočkáme. Nyní však, téměř na konci, konečně přichází důležitý příběhový zvrat. Co se týče potomstva váženého komisaře Gordona, tak v komiksech vzešly z jeho svazku s Barbarou dvě děti, James Jr. a Barbara Jr., budoucí superhrdinka Batgirl, věrná to spolubojovnice Batmana, jež v pozdějších komiksech díky postřelení usedla na invalidní vozík a pod přezdívkou Oracle byla Temnému rytíři nápomocna ještě více. James Jr. je naproti tomu úplným opakem své sestry. Poprvé se objevil v Millerově Year One a v pozdějších komiksech se z něj stal vyšinutý sociopat, jenž touží zabít svou sestru. V budoucím Gothamu pak absolvoval několik střetů s Dickem Graysonem krátce poté, co bývalý Robin a Nightwing navlékl netopýří kostým. Jinou verzi tohoto Gordonova syna jsme pak měli možnost vidět v Nolanových filmech, kde jej unesl Two-Face a James musel přetrpět hrozná muka vidouc synka v náručí hrozivého padoucha. Které z dětí se objeví v Gothamu zatím nevíme, pravděpodobnější je však nejspíše Barbara, aby v budoucnu mohla pomáhat Batmanovi v boji proti zločinu.

Dočkáme se Barbary v Gothamu? Foto: DC Comics

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama