Gotham Postřehy: Zrození Hádankáře, Frank Gordon a Soví tribunál

Postřehy: Zrození Hádankáře, Frank Gordon a Soví tribunál

Postřehy: Zrození Hádankáře, Frank Gordon a Soví tribunál

Po delší pauze se nám konečně vrátilo naše oblíbené prohnilé město Gotham. K poslední epizodě, která byla plná překvapivých zvratů, vám jako obvykle přinášíme pravidelné postřehy.


19 2
30.4.2017

Zrození Hádankáře

Hlavní postavou této epizody byl jednoznačně Edward Nygma, který se rozhodl ukázat celému městu, že nepotřebuje Cobblepota, aby se stal známým padouchem.

Hádankářův origin se téměř shoduje s komiksovým předobrazem a zdařile připomíná i jeho podobu ze hry Arkham Origins, kde ještě pod přezdívkou Enigma začíná terorizovat Gotham.


Nygma konečně oblékl proslulý zelený oblek. Foto: FOX

Gordonovi a Soví tribunál

sedmé epizodě, během Gordonových halucinací, rozmlouval James se svým otcem těsně před osudnou autonehodou. Nyní, po příchodu strýčka Franka, však mladý detektiv zjistil, že otcova smrt nebyla pouhou autonehodou. Zjištění, že Frank i Peter Gordonovi patřili k tajemnému Sovímu tribunálu, Jimem otřáslo.

Vypadá to, že schopný Frank hraje umně na obě strany a snaží se Jima zatáhnout do praktik své tajemné organizace. Je možné, že bude svého synovce i vydírat a vyhrožovat smrtí blízkých? Pokud ano, nebylo by to poprvé. V komiksové sérii Scotta Snydera navštívil jeden z členů Tribunálu komisaře Gordona se zprávou o zkáze Gothamu a zakázal mu aktivovat Bat-signál pod hrozbou zabití Barbary Gordonové.

Jaké jsou další plány tribunálu? Foto: FOX

Kde se nachází pravý Bruce Wayne?

Poté, co jej v sídle Wayneů nahradil klon, byl mladý Bruce Wayne transportován na zatím neznámé místo. Internetem se množí názory, že se jedná o proslulý Nanda Parbat. Pojďme se na toto místo blíže podívat.

Nanda Parbat je před zraky prostých lidí skryté mystické město nacházející se kdesi v Tibetu. Sídlí zde mnišský řád uctívající prastarou a mocnou bohyni Rama Kušna. Bojovému umění se zde učily slavné postavy DC Univerza Renee Montoya, která je v seriálu jen obyčejným policejním detektivem, či jeden z členů JSA Boston Brand zvaný Deadman. Město hrálo důležitou roli ve slavném komiksu The Resurrection of Ra's al Ghul od Granta Morrisona.

Nanda Parbat dobře znají fanoušci Arrowa. Cvičeni zde byli Malcolm Merlyn a Sara Lance. Město fungovalo jako sídlo Ligy zabijáků a v jeho čele stála Nyssa Al Ghul.

Dostane se Wayne do Nanda Parbat? Foto: DC Comics

Poison Ivy a Tučňák

Na samém konci epizody jsme se dozvěděli, že Oswald Cobblepot přežil. Po několikadenním kómatu prozřel v doupěti Ivy Pepper a ihned jí sdělil, že musí někoho zabít.

Je tedy možné, že se tito dva zločinci spojí? Nebylo by to poprvé. Tučňák se s Poison Ivy spojil například v animovaných seriálech Batman a New Adventures of Batman. Společně jsme je mohli vidět i v několika komiksech, kde do své aliance přibrali i Harveyho Denta a Edwarda Nygmu.

Podle slov herce Bena McKenzieho, který režíroval příští epizodu, se máme v dalším díle těšit na prohloubení nového padoušského vztahu. Jak to bude vypadat?

Pomůže Ivy Oswaldovi porazit Barbaru a Edwarda? Foto: FOX

Kdo bude další Hádankářovou obětí? Kdy začne Wayneův trénink? A jak se Gordon vypořádá s nátlakem Sovího tribunálu?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /9

Ratemus

když už tvůrci przní předlohu, tak sakra kdy už uvidíme Two-face a Banea, snad si je šetří do další řady protože ty dva by se konečně hodili už… a Poison Ivy už by taky mohla něco předvést ale líbí se mi že to postupně graduje a Gotham už zase nabírá grády, akorát to poleno Gordon by se mohl objevovat co nejméně, no a nový Ras al Gul…jsem na něj zvědavej

1.5.2017 | 11:14:39
Lex Luthor

Uvidíme jestli se vytvoří nová dvojice Poison Ivy a Pengwin.

1.5.2017 | 13:09:50
Ratemus

ted otázka zda funguje ten Ivyin jed na omámení mužů i na gaye, kdyby ne, tak by Ivy mohla mít potíže v některých případech

#5 Lex Luthor
1.5.2017 | 13:58:19
KevSpa

Ach jo.

webmaster
1.5.2017 | 15:11:28
Lex Luthor

#3 Ratemus: Tučnák asi není úplně gay jen je emociálně nezralý a neví co chce

1.5.2017 | 16:47:16
Dom50525

Myslím, že vzhledem se Hádankář podobá tomu z Arkham City, ne Origins :)

#7 DarthRevan
1.5.2017 | 20:22:30
DarthRevan

#6 Dom50525: Máš pravdu, špatně jsem to podal. Chtěl jsem napsat, že Hádankář začíná podobně jako v Origins :).

webmaster
1.5.2017 | 20:43:10
league

Zapoměli uvést i Damiena darka a Tálii

2.5.2017 | 19:55:03
Konor123

nevíte jestli ma vyjit 4 serie? pac zatim to pokud vim nebylo oznameno …trochu me to desi :/

11.5.2017 | 0:06:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás