Gotham Poznejte Harveyho Denta z více než dvou stran

Poznejte Harveyho Denta z více než dvou stran

Poznejte Harveyho Denta z více než dvou stran

Již toto úterý nás čeká devátá epizoda seriálu Gotham, ve které se objeví nikdo jiný než Harvey Dent. Pojďme si společně představit tuto postavu i jejího představitele.


5 0
16.11.2014

Harvey Dent

Příběh původu

Harvey Dent byl nezkorumpovatelným návladním (někteří ho označovali za Bílého rytíře Gothamu – tedy takovým Batmanem bez masky). Při jednom státním slyšení mu však byla chrstnuta do obličeje kyselina, která mu popálila polovinu obličeje. Od té doby trpěl Harvey rozdvojenou osobností a o všem důležitém rozhodoval pomocí své mince, která byla původně z obou stran stejná, ale poté, co ji společně s jeho obličejem poleptala kyselina, získala stejně jako Harvey svou druhou tvář.

Příběh původu trochu jinak

Proměny Harveyho Denta v Dvě tváře (Two-Face) jsme se dočkali i v Temném rytíři režiséra Christophera Nolana. Ovšem znetvoření jedné poloviny tváře státního návladního zde proběhlo trochu jinak. Harvey byl zavřen v místnosti s barely. Když se snažil uvolnit se z provazů, jimiž byl přivázaný, spadl na zem a zvrhl jeden z barelů a tekutina z něj se mu obtiskla na jednu polovinu tváře. Batman Denta sice stihl zachránit těsně před výbuchem, přesto však došlo k popálení jedné poloviny Harveyho tváře.


Příběh návratu

V souvislosti s Harvey Dentem je třeba také nezapomínat na příběh z nejkultovnějšího komiksu o Batmanovi The Dark Knight Returns, kde je Harvey Dent léčen nejlepšími specialisty a dokonce projde i plastickou operací, aby jeho obličej vypadal jako dříve. Přesto však i po vizuální proměně koná své ohavné zločiny. Frank Miller v tomto přelomovém komiksu ukazuje, že vzhled není to, co zlosyny dělá zlosyny.

Příběh Arkhamu

Na závěr je ještě třeba připomenout Dentovo objevení v komiksu Arkham: pochmurný dům v pochmurném světě, kde místo své mince využívá k rozhodování karty. Má tak více možností a je menší pravděpodobnost, že někomu ublíží. Jedná se tedy o pokrok v jeho psychickém stavu.

Nicholas D'Agosto

Jak již jsme psali dříve, Harveyho Denta si v seriálu Gotham zahraje Nicholas D'Agosto, kterého můžete znát například ze seriálu Heroes a především z Masters of Sex. Veškeré důležité informace o tomto herci si můžete přečíst v jeho profilu.

První pohled na Harveyho Denta v Gothamu

Čtvrtá Harvey Dent

Nicholas D'Agosto je již třetím filmovým/televizním zpracováním velice populární postavy z batmanovského univerza.

Poprvé se na filmovém plátně objevil Harvey Dent v podání Billy Dee Williamse (Modern Family, Lost) ve filmu Batman od režiséra Tima Burtona. V tomto filmu se však státní návladní jen mihne. Jeho řádného uvedení do filmového/tele­vizního světa jsme se dočkali až v roce 2008 s příchodem Nolanova Temného rytíře, kde si Harveyho Denta i jeho přeměnu v záporáka známého jako Two-Face zahrál Aaron Eckhart (Já, Frankenstein). Harvey se samozřejmě objevil i ve filmu Batman forever v podání Tommy Lee Jonese. Ale komu by se na ten film chtělo vzpomínat v souvislosti s kvalitními díly (ať komiksovými či filmovými), že?

Diskuze /5

Duracell

zabudli ste na Harveyho Denta aj ako Two Facea v Batman forever ktory bol skor ako Nolanov Temeny rytier

#5 TheDarkKnight
16.11.2014 | 17:13:51
Pimster

A co Harvey Dent v podání Tommyho Lee Jonese z Batman navždy.

#5 TheDarkKnight
16.11.2014 | 17:14:51
Bastinor

Jo Tommy Lee, ten byl podle mě možná i nejlepší. ;-) To je špatné zrovna na nej zapomenout. :-(

#5 TheDarkKnight
16.11.2014 | 19:08:52
Engeneer

Harvey Dent, can we trust him? :D

http://www.youtube.com/watch?…

16.11.2014 | 19:26:02
TheDarkKnight

Díky za připomínku, napraveno. ;) Ten film jsem ale pro svoje vlastní psychické zdraví raději úplně vytěsnil. #1 Duracell: #2 Pimster: #3 Bastinor:

17.11.2014 | 13:10:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E05: The Blade's Path

cz50%
Odhadované dokončení zítra 15:00
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E05.HDTV.x264-LOL
  • S04E05.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás