Gotham Co nás čeká ve druhé polovině třetí série?

Co nás čeká ve druhé polovině třetí série?

Co nás čeká ve druhé polovině třetí série?

Již 16. ledna se na obrazovky televizní stanice FOX vrátí seriál Gotham. Tvůrci slibují několik zásadních prvků, které příběhem pořádně zahýbají. Pojďme se podívat, o co všechno se jedná.


17 0
9.1.2017

Elijah van Dahl

Zásadní událostí bude znovuobjevení otce současného starosty Oswalda Cobblepota. Elijah byl zabit svou vlastní manželkou, když vypil jed. Jak se tedy může do Gothamu vrátit? Velmi pravděpodobná je možnost, že se jeho mrtvoly po smrti zmocnil někdejší ředitel arkhamského ústavu Hugo Strange. Tento šílený doktor byl, jak jsme si již potvrdili v osobě Fish Mooney, schopen přivádět mrtvé zpět na náš svět. Otázkou však je, proč by k životu vracel právě Elijaha, který během svého života nedosáhl mezi zločinci takového věhlasu jako zmíněná Fish.

Ještě pravděpodobnější možností je Elijahovo cameo ve snové sekvenci. Oswald, který se po vraždě ze žárlivosti rozhodně nenachází v optimální náladě, může buď trpět halucinacemi a setkávat se v nich s otcem, případně jej spatří ve svých snech.


Do Gothamu se vrací legendární herec Paul Reubens. Foto: FOX

Návrat Jeroma Valesky

V souvislosti s Hugem Strangem a oživováním pacientů v komplexu Indian Hill by oznámen další návrat. Do seriálu znovu vtrhne Cameron Monaghan jako sociopat Jerome Valeska, jehož mnozí považují za budoucího Jokera.

Jerome, který zemřel na začátku druhé řady, když chtěl zabít Bruce Waynea, spolupracoval dříve s Theem Galavanem a skupinou Maniacs (kde s ním působila i Barbara). Ke komu se nyní tento blázen přidá? Využije svých kontaktů a přidá se k Barbaře a Tabitě? Nebo si nebude ze svého dřívějšího života nic pamatovat? To uvidíme již 16. ledna v epizodě Ghosts.

Využije Jerome svých kontaktů a znovu se spojí s Tabithou? Foto: FOX

Jervis Tetch dostane spojence

Byť je zločinný manipulátor Tetch stále vězněm v arkhamském ústavu pro duševně choré, tvůrci nám přislíbili jeho možná spojenectví s ostatními gothamskými zločinci. V minulých sériích jsme již viděli mnohé aliance superpadouchů, ať už to byl Galavan s Barbarou, Azrael s Hugem Strangem, nebo Hádankář s Tučňákem. Proč by tedy Jervis nemohl taktéž spojit síly s jinými zločinci?

Nejpravděpodobněji vypadá jeho spojenectví s Jeromem, neboť s tímto bláznem jej pojí podobný smysl pro krutost a také stejně vlezlý smích. Kdyby toto duo vyrazilo trápit gothamskou policii, město by určitě zažilo krušné časy.

S kým spojí Tetch své síly? Foto: FOX

Gordon vs. Falcone

Na konci podzimního finále postřelil Jim Gordon Maria Calviho, byť Carmineovi slíbil, že jej přivede živého a zdravého. Je tedy jisté, že mocný mafiánský boss s přezdívkou Říman půjde po detektivovi Gordonovi a bude se mu chtít pomstít. Do celého sporu se však vloží třetí strana, kterou bude zastupovat tajemný Soví tribunál. Jak víme z minulých epizod, Carmine s touto organizací spolupracoval dlouhou dobu, bude tedy velmi zajímavé sledovat jeho další eskapády.

Falcone se bude mstít. Foto: FOX

Diskuze /17

Ratemus

tomto seriálu už se nebojím o nikoho, protože ho Hugo prostě vrátí…takže jasný, do toho, zabijte třeba Penguina nebo Edwarda, stejně se vrátí :-D

9.1.2017 | 20:22:45
Lex Luthor

Těším se na návrat temné detektivky, mohla by se vrátit Fish se svojí armádou monster Strange by ji už mohl vyléčit.

9.1.2017 | 20:50:00
Ratemus

četli jste toto? http://comicsdb.cz/comics.php?… výborná noirovka ze světa Gothamu, skvělá detektivka od skvělého autora…doporučuju

#7 DarthRevan
9.1.2017 | 20:54:04
Jaroslaw

Falconeho přezdívka je Říman (Roman je anglický překlad).

A Jim Maria asi spíš zabil než postřelil, ne?

Jinak super článek, moc se těším na druhou půlku :-)

#5 KevSpa #6 KevSpa
9.1.2017 | 20:59:13
KevSpa

#4 Jaroslaw: To se právě ještě neví, zda je opravdu mrtvý. :)

webmaster
9.1.2017 | 21:01:21
KevSpa

#4 Jaroslaw: Říman opraven, díky. :)

webmaster
9.1.2017 | 21:24:51
DarthRevan

#3 Ratemus: Je to skvělý :D Renée Montoya je super, škoda, že už v Gothamu není :-(

webmaster
9.1.2017 | 21:38:58
ComiconMan

Gordonův otec byl určitě členem Sovího tribunálu, jinak si nedokážu představit, proč by chtěli zabít Maria a v budoucnu očekávám, že tribunál nějak zabrání Falconemu pomstít se Gordonovi. Protože kdyby to chtěl Falcone udělat, je Gordon prakticky mrtvý muž.

10.1.2017 | 13:06:22
Lex Luthor

Těším se také na Nygmu a jeho intriky kdoví na čí straně bude stát

#10 DarthRevan
10.1.2017 | 18:04:15
DarthRevan

#9 Lex Luthor: Půjde si tvrdě za svým :D. Taky jsem zvědav :D.

webmaster
10.1.2017 | 19:28:01
Lex Luthor

Nygma a Barbara Kean jsou postavy, které se za tři roky v seriálu nejvíce vyvinuli. A to na začátku ani nepatřili k mým oblíbeným postavám, Barbara u mě hodně stoupla na začátku druhé série, Nygma v druhé polovině druhé série. Mé první oblíbené postavy byly Gordon a Tučňák.

10.1.2017 | 22:43:15
George Wayne

Je také možné, že Jimův otec Soví tribunál vede, protože Kathryn o sobě vyloženě neříká, že je vůdce tribunálu, ale pouze zástupce…

11.1.2017 | 7:49:19
Time Remnant

Řekl bych, že je víc než pravděpodobný, že bude Falcone chtít Jima zabít, ale Gordonův otec vede soví tribunál, takže ho bude chtít zastavit…

redaktor
11.1.2017 | 18:41:56
Stardos

A nebude spíš ve vedení Gordonův strýc?

13.1.2017 | 14:30:10
c493657@trbvn.com

„Gotham has no heroes, nothing but darkness“ https://www.facebook.com/…90171357419/

15.1.2017 | 9:11:31
Offline

Nevím jestli to označit jako spoiler, je to spíš teorie, ale radši to udělám

V traileru když se tam promítal Jerome, byli z toho lidi docela mimo, tak by to teď dávalo smysl, pokud se Jerome spojí s Tetchem.

#17 league
15.1.2017 | 19:08:29
league

#16 Offline: Jerome vtom nákladáku nebyl takže by mohli být obadva spolu v Arkhamu!

15.1.2017 | 22:29:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás