Gotham Mr. Freeze, Azrael a další známé postavy i noví herci míří do Gothamu

Mr. Freeze, Azrael a další známé postavy i noví herci míří do Gothamu

Mr. Freeze, Azrael a další známé postavy i noví herci míří do Gothamu

Již zítra se vrací seriál Gotham. Jaké nové postavy a představitelé s nimi spojení nás čekají? Připravili jsme pro vás souhrnný přehled i s popisy jednotlivých postav. Blíží se Mr. Freeze, Dr. Strange, Azrael a budou se vracet i mrtví.


20 0
29.2.2016

Mr. Freeze zchladí druhou polovinu série

Nejočekávanějším a hlavním záporákem druhé poloviny druhé série bude podle dostupných informací zločinec známý pod jménem Mr. Freeze, jeho občanské jméno je Victor Fries.

Jedná se o jednoho z nejznámějších a nejpopulárnějších Batmanových nepřátel. Poprvé se objevil v komiksu Batman, v čísle 121, a to roku 1959. Byl ale představen také v animovaných i hraných filmech a seriálech.


Příběh původu Victora Friese začíná, jak už u Batmanových nepřátel bývá zvykem, v dětství. Tehdy zmrazoval malý Victor zvířata, jelikož nechtěl, aby umřela. Proto byl svými rodiči poslán na léčení a celá svá raná léta strávil v depresích. Z nich jej dostala až láska jeho života, která však nedlouho po jejich seznámení onemocněla nemocí, na níž v té době neexistoval lék. Ve stejné době učinil Victor Friese převratný objev v oblasti kryogeneze. Místo, aby se jím chvástal, ho však nezákonně využil ke zmražení své ženy a uchování jejího těla do doby, než se na její nemoc nalezne lék. Jeho počínání bylo ale objeveno a Victor měl být zatčen policií. Při odporu při zatýkání však byla narušena jeho kryogenická nádoba, která Friese zasáhla. Vědec ale neumřel, pouze zmutoval, a tak si musel vytvořit oblek na udržení teploty okolí na nule. Následně se vydal na dráhu zločinu.

Podle slov výkonného producenta seriálu, Bruna Hellera, bychom se měli dočkat podobného příběhu původu i v seriálu. V nedávném rozhovoru navíc k znovu-přetvoření Mr. Freeze na televizní obrazovky Heller uvedl: „Je to mnohem více příběh o lásce než o technologiích a superzločinci. Je to romance předurčená k záhubě. Diváky to rozpláče.“

Známého Batmanova nepřítele v seriálu Gotham ztvární Nathan Darrow. Ten začínal svou kariéru v divadelních kruzích, později se však přemístil do filmu a televize. Nejznámější a nejzapamatova­telnější je asi jeho ztvárnění Edwarda Meechuma, bodyguarda Franka Underwooda v seriálovém hitu o americké politice House of Cards.

Romance předurčená k zamrazení

Aby mohli tvůrci řádně odvyprávět příběh Victora Friese, potřebují k tomu samozřejmě i jeho ženu Noru. Ta by měla podle všeho v celém příběhu sehrát zásadní roli. V oficiálním popisu její postavy koneckonců stojí: „Se zhoršujícím se stavem Nory je její manžel čím dál zoufalejší. Nora musí v tento okamžik učinit zásadní rozhodnutí – stát se účastníkem šíleného plánu svého manžela, který jí zachrání život, nebo se obětovat pro záchranu jeho duše.“

Noru Fries ztvární Kristen Hager, herečka s poměrně rozsáhlou filmografií. Nejznámější je Hager především z dvou televizních sérií. V prvé řadě z Being Human, za druhé pak z Masters of Sex.

Azrael přichází

Stejně jako první polovina druhé série, se i ta druhá bude hemžit padouchy. Po Mr. Freezovi se podle slov výkonného producenta Johna Stephense konečně dočkáme ochránce řádu sv. Dumy, kterým není nikdo jiný než Azrael.

Tato postava se na stránkách komiksu poprvé objevila roku 1992, a to přesně v komiksu Batman: Sword of Azrael, v čísle 1. V civilu nesl v těchto komiksech Azrael jméno Jean-Paul Valley.

Jak a kdy přesně bude tato postava představena ve zbylých epizodách druhé poloviny aktuální série není zatím známo, nicméně tvůrci seriálu slibují mnohé typické Azraelovy dovednosti, i když zvraty jeho života budou na televizních obrazovkách prý změněny. Dále také víme, že Azrael by neměl přijít sám, nýbrž s řadou válečníků řádu, kteří vyčkávají na chvíli svého návratu. Na druhou stranu nebylo doposud odhaleno jméno představitele této významné figury Batmanova světa.

Další záporáci na seznamu

Kromě zmíněných tří nových postav se dále dočkáme i Dr. Strange v podání B. D. Wonga a otce Tučňáka, jehož ztvární Paul Reubens.

Návrat starých tváří

V nadcházejících dílech druhé řady seriálu Gotham se dočkáme nejen příchodu nových tváří, ale i návratu těch starých a považovaných za mrtvé. V prvé řadě je to, jak již jsme psali, Fish Mooney.

Druhý kandidát na zmrtvýchvstání není zatím oficiálně potvrzen, nicméně vše jeho opětovnému příchodu nasvědčuje. Jedná se o Jeroma. O jeho potenciálním návratu mluvil v jednom z rozhovorů Ben McKenzie (James Gordon): „Nemohu říct rozhodné ano. Řeknu to tedy takto: téměř nikdo, koho jste viděli odejít, není mrtvý. Všichni se mohou vrátit.“

V nadcházejících dílech tedy můžeme očekávat jistý návrat nejen Fish Mooney, ale nejspíše i Jeroma a mnohých dalších zdánlivě mrtvých postav.

Další posily na cestě

Další novou posilou druhé poloviny aktuální série je herec Michael Bowen známý především z hitu Breaking Bad, kde si zahrál strýčka Jacka, objevil se ale například i v kultovním Lost či několika filmech Quentina Tarantina. Bowen by měl podle dostupných informací ztvárnit postavu známou jako Matches Malone. Jedná se o psychopata a nájemného vraha, který by mohl stát za důležitými událostmi v Gothamu.

Dalším nováčkem je hvězda seriálu Orange Is the New Black Lori Petty. Ta by se dle informací, které získal web Variety, měla v nadcházejících epizodách objevit v seriálu jako Jeri. Ta bude tajemnou majitelkou podzemního klubu plného násilí a umění. Podle všeho by navíc postava Jeri měla pomoci při hledání vraha manželů Wayneových.

Foto: FOX, DC Comics

Diskuze /11

RhaeLin

Ať se vrátí Jerome!

29.2.2016 | 20:34:35
Golradir

Já myslel, že Azrael není padouch…

29.2.2016 | 21:44:25
Blackhand47XD

Azraelův herec už byl odhalen, ale psát to tady nebudu, aby bylo překvapení. :)

webmaster
29.2.2016 | 22:19:49
Quinzel

Nemám rád, když se postavy vrací z mrtvých, ale u Jeroma bych klidně udělal výjimku, protože byl dokonalý. :-)

29.2.2016 | 23:10:05
dbar

Mr. Freeze vypadá jako k**** s kapucí a velkými brýlemi. To se moc nepředvedli… Mrtví mají zůstat mrtví… Ten Azrael mě dost nasr****.

29.2.2016 | 23:15:00
EllieHam

Jerome byl na zlomek sekundy v jednom z trailerů. Podle mě se vrátí.

1.3.2016 | 6:35:20
iBrainac

Mohli ste pridat aj kostym Azraela, ktory si myslim je dost podareny :)

1.3.2016 | 17:05:22
caukyy

Jo tak na Azraela jsem moc zvědavý :)

1.3.2016 | 21:07:37
Arcess

Mr.Freeze v Gothamu vs Mr.Freeze ve Flashovi

3.3.2016 | 15:58:02
Arcess

Teda ve Flashovi to je vlastně Captain Cold

3.3.2016 | 16:00:05
henrycruel

Já jsem si myslel, že se Jerome vrátí… A bude v tom mít prsty Hugo!

3.3.2016 | 19:10:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E04: The Demon's Head

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E04.HDTV.x264-LOL
  • S04E04.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E04.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E04.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E04.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás