Gotham Třetí série Gothamu očima redaktorů Edny

Třetí série Gothamu očima redaktorů Edny

Třetí série Gothamu očima redaktorů Edny

Než se v září vrátí Gotham se čtvrtou sérií, připravili jsme si pro vás redakční recenzi třetí řady, která nabídla mimo jiné přeměnu Edwarda v Hádankáře a v níž o akci rozhodně nebyla nouze.


14 0
9.8.2017

@gongis

Se seriály založenými na komiksové předloze se po vzoru filmového plátna před několika lety roztrhl pytel. Jednoduše se potom může stát, že mezi ostatními Gotham zapadne, ale své místo si na našich obrazovkách určitě stále zaslouží. Trochu alternativní svět oproti klasickému komiksovému Batmanovi nám postupem času od malých detektivních příběhů přerostl ve vyprávění o zrození záporáků, jako jsou Tučňák, Hádankář, Joker, Kloboučník, Mr. Freeze, Firefly a nespočet dalších. A ačkoli to vypadá, že je na to ještě brzo, dokonce i mladý Bruce Wayne začíná ve třetí sérii malými krůčky kráčet cestou ke svému osudu temného rytíře. Jako celek nenabídla třetí série až tak silnou hlavní dějovou linku, kde je příběh tajemného Sovího tribunálu, který údajně Gothamu vládne od jeho založení, vyřešen během několika málo minut. To nám ale tvůrci vynahradili velkolepým rozšiřováním vztahů a osudů mnoha postav ve vedlejších dějových liniích. Za zmínku pak stojí zejména zachycení plnohodnotného přerodu Edwarda Nygmy v Hádankáře a skvělá epizoda věnovaná návratu Jeroma Valesky. Na čtvrtou sérii se můžeme už jen těšit s nadějí, že Tučňák ztloustne a začne kouřit doutníky, Bruce začne mutovat a detektiv Gordon si nechá narůst knír.

@Lucifrid

Gotham je každou řadou lepší a lepší. Ta třetí přinesla pár nových záporáků a další soupeření těch starých. Hlavně mezi Nygmou a Tučňákem to skvěle vřelo a já se těším, co si provedou v další řadě. Kloboučník je zajímavou postavou, ale tím největším „padouchem“ téhle řady byl Alicin virus, který zdolal mnohé, včetně kapitána Barnese, a přinesl zajímavou vsuvku v podobě Lee a Jima. Docela mě mrzelo, že byla tak krátká. Zajímavým zpestřením byla Ivy, která baví svým sekundováním Tůčovi, a také Jimův strýc Frank. Jen škoda, že se nezdržel moc dlouho. Tématem, které se táhne celou řadou (a v podstatě celým seriálem) a je pro mě nejzajímavějším, je Brucův přerod ve strážce Gothamu. Nejzábavnější momenty nám většinou servíruje Jim se svým už pomalu legendárním chraplákem a Harvey a Alfred se svými neskutečnými hláškami. Nemůžu se dočkat podzimu, protože Gotham je od druhé řady jedna velká jízda, která nemá konce.


@Valada06

Třetí řada Gothamu byla jedna velká jízda. Už začátek série s Kloboučníkem v podání Benedicta Samuela stál opravdu za to. Gotham prostě umí produkovat jednoho výborného šíleného záporáka za druhým. Než ho Jim konečně dostal, stačil všem pořádně zatopit a nejvíc to samozřejmě odnesl kapitán Barnes. Michael Chiklis ale naštěstí umí zahrát jak spořádaného šéfa policie, tak fanatika posedlého spravedlností. Bylo otázkou času, kdy Tučňák dojede na všechny intriky, co v minulých řadách provedl, a jeho „špičkování“ s Nygmou patřilo k mým oblíbeným částem této série. Korunu tomu ke konci řady nasadil Soví tribunál. Brucova linka v žaláři byla bez nadsázky jedna z nejzajímavějších věcí v celé sérii a nemůžu se dočkat, až bude Bruce v další řadě „ochraňovat“ Gotham. Naproti tomu jsem nesčetněkrát kroutil hlavou nad chováním Lee, jejíž reakce na Jima mi už chvílemi přišly dost přehnané, neoslnila mě ani Barbara, ale to bude asi tím přetrvávajícím špatným dojmem z první řady. Uvidíme, s čím přijde pátá řada. Osobně doufám ve větší zapojení pana Foxe, jehož postavu jsem si v těch několika málo scénách třetí řady velmi oblíbil.

@KevSpa

Výborná druhá série sice nebyla v mých očích překonána, nicméně tvůrcům se povedlo držet se nastoleného tempa, zásobovat nás zajímavými záporáky a pečlivě se věnovat i vývoji hlavních postav. Pokud lze třetí řadě něco vyčítat, pak možná až moc rozjetých dějových linek, které občas působí maličko nedotaženě a uspěchaně. U toho ale mé výhrady končí, protože i tahle série byla parádní bláznivá jízda, jež nenechala diváka ani na chvíli vydechnout. Alfred v akci mě vždycky potěší a tentokrát dostával spoustu prostoru. Stejně spokojená jsem i s definitivní přeměnou Edwarda v Hádankáře, postupným vývojem Bruce, a tak bych vlastně mohla pokračovat dál. Gotham ani ve třetí řadě neubírá na tempu, pořád se něco děje a divák si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek akce. Jisté je, že v nadcházející sezóně se můžeme těšit opět na nové záporáky a tvůrcům důvěřuji, že kvality seriálu se jim podaří i nadále udržet na vysoké úrovni.

Jak se líbila třetí řada Gothamu vám? Podělte se o své názory v komentářích.

Foto: FOX

Diskuze /4

Ratemus

no třetí serie pro mě byla takovým malým utrpením ale mezi slepými je jednooký král a Gotham je rozhodně to nejlepší co seriálový DC předvádí, možná to také bude tím, že jako jediný není od CW. Záporáci přicházejí a odcházejí, umírají aby mohli zase ožít a vzdálit se aby opět přišel nový a nakonec tu máme Soví tribunál který v zásadě hýbe vším. Jako já jsem spokojenej a až na ten jed Madhatera v krvi Lee a opravdu topornost a sveřepost herce co ,,hraje Gordona,, si nestěžuju. Někdy mi ovšem přišlo, že seriál paroduje sám sebe v čele s Gordonem který je paradoxně nejhorší postava. Za mě rozhodně Riddler nejlepší padouch třetí řady i když kolikrát to bylo také tlačení na pilu no a Madhater jednoznačně nejlepší padouch první poloviny......tak snad se dostane na řadu také mladý Bane, uvidíme zrod Two-Face a ukáže se i pořádný Scarecrow......no a vypadá to, že v Gothamu bude nejspíš 17 letý Batman…uvidíme 6/10

9.8.2017 | 22:25:14
Lex Luthor

Gotham 3 série byla super, sice moc rozjetých vedlejších dějových linek, ale oproti CW Arrow a Flashovi kde jen zbytečně natahují jednu linku úplná pohádka, zrození záporáků v závěru bylo super, trochu mě zklamal náhlý konec tribunálu, ale jinak od DC seriálů je stále nejlepší seriál Gotham

10.8.2017 | 15:40:21
George Wayne

Neskutečná jízda, která neměla konce, jednoznačně 10/10

10.8.2017 | 16:46:38
realm

Opět kvalitní série. Nejvíce mě baví Alfred to je hodně dobrá postava. Těším se na další řadu.

12.8.2017 | 10:00:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E05: The Blade's Path

cz1%
Odhadované dokončení zítra 13:00
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E05.HDTV.x264-LOL
  • S04E05.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás